Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ylva 02 maja 2012, 16:45
Poza tężyczką, mam również boreliozę.

Żeby było zabawniej - w szpitalu zakaźnym na wolskiej napisali mi, że western blot ujemny, ale zaniepokoił mnie dodatki wynik w jakimś charakterystycznym dla borelii pasku, zadzwoniłam do lekarza polecanego w całej Polsce jako eksperta od boreliozy i skonsultowałam z nim wynik - odpowiedź bez wahania - "tak, ma pani boreliozę."

W sobotę mam wizytę i zaczynam się leczyć.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 02 maja 2012, 17:10
ylva - jak najszybciej zrobić test na bolerioze. Czy to mozna dostać w aptece, czy badania laboratoryjne? Jaki koszt?

przez ylva 02 maja 2012, 18:24
dbd, borelioza to jest bardzo podstępne bydlę i nie ma testów 100% pewnych na nią, cięzko się ją diagnozuje i ciężko leczy, a ponoć u 20% pacjentów w ogóle nie daje wyleczyć i do końca życia się bieże antybiotyki, by uniknąć np. kalectwa

opiszę dziś wieczorem tutaj, czego ja się dowiedziałam i podeślę ciekawe linki, tylko muszę przemyśleć jak to zrobić z głową i jak to usystematyzować
Asetrin 50 mg 1-0-0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agaton 02 maja 2012, 19:28
O matko a jednak !!!! A western blot miałaś ujemny tak jak ja:( to co ja mam zrobić???

-- 02 maja 2012, 19:39 --

ylva a nie wiesz może czy bolerkę może mieć osoba która miała rumień po ugryzieniu ale do miesiąca dostała antybiotyk ?

przez dbd11 02 maja 2012, 19:40
No właśnie, test wychodzi ujemny a mimo to lekarz bez wahania stwierdza Bolerioze? Czytałem że jeżeli nie majednozanacznych wyników bada się płyn mózgowo-rdzeniowy, a on już chce podjąć leczenie? Coś jets nie tak!

przez ylva 02 maja 2012, 19:49
Wyszło ujemne wszystko poza jednym paskiem - OspC, a więc jednym z pasków wysoce specyficznych dla borelii własnie.
Szpital ocenił test jako ujemny, lekarz ze względu na niewątpliwie dodatni wynik tego paska plus objawy po wstępnej konsultacji telefonicznej potwierdził, że jest borelioza.

dbd, płyn rzadko się bada przy podejrzeniu borelki.

Mi w tym pasku wyszedł wynik dodatni, nie wątpliwy. A w pozostałych ujemny. Nie znam się na tym, ale znaczenie ma chyba fakt, że jest to jakiś pasek specyficzny dla borelki właśnie.

Niestety u nas nawet lekarze zakaźnicy z państwowych placówek na boreliozie się nie znają. Przeleczają ludzi około 4 tygodni, a potem objawy wracają ze zdwojoną siłą. Niestety leczenie borelki powinno trwać minumum dwa lata i nie ma żatrów, bo ta choroba potrafi nawet sparaliżować i uczynić kaleką.

-- 02 maja 2012, 19:54 --

agaton, wystąpienie rumienia jest właściwie równoznaczne z zakażeniem borelką. niestety u nas zazwyczaj przelecza się ludzi za krótko. nie jestem lekarzem, więc nie chciałabym się wypowiadać, ale uważam, że powinnaś pójśc do jakiegoś dobrego specjalisty od chorób odkleszczowych i zweryfikowac raz jeszcze stan swojego zdrowia - tak dla pewności.

ważne jest też, że rzadko kleszcz "wpuszcza" nam samą borelkę, najczęściej wraz z nią inne świństwa tzw. koinfekcje - np. bartonellę czy mykoplazmy. przy zarażeniu nalezy więc zrobić panel badań odkleszczowych. niestety nikt tego nie chce robić na nfz i kosztuje to kilkaset złotych, ale w razie braku środków może warto poprosić o pomoz rodzinę czy przyjaciół, bo tu naprawdę może chodzić o zdrowie i życie.

z tego co wyczytałam leczenie borelki bez zweryfikowania koinfekcji ewentualnych i ich leczenia może nie byc skuteczne, bo te koinfekcje też są groźne i zjadają nam organizm od środka
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 02 maja 2012, 19:55
Ale Wiesz że może się okazać że to nie bolerka?

przez ylva 02 maja 2012, 20:11
Z dzisiejszej rozmowy z lekarzem wynika, że nie. Że to borelka. Napisze po wizycie co i jak - wtedy pewnie będzie mi łatwiej wyjaśnić.
Z tą chorobą, dbd, niestety jest niełatwo. Większość infekcji/zakażeń łatwo zweryfikować badaniami - wychodzi Ci, że coś masz lub nie. Borelioza jest podstępna, z nią nie ma tak prosto. Badasz krew a krętki często szybko z krwi przenikają w tkanki i w badaniach kwi się nie pokazują. Dobrze też się ukrywają przed leczeniem, chowają się przed antybiotykami w cystach.
Nie ma żadnego w 100% czułego testu na boreliozę, ale poza badaniami bardzo ważne są też objawy. Jesli charakterystyczne objawy się utrzymują/nasilają a inne wyniki badań są okej, to czasami trzeba nawet kilka razy test na borelkę powtarzać.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 02 maja 2012, 20:56
Kurna ale lipa:( ja już dawno po badaniach wykluczyłam bolerkę a tu taka wiadomość , ale ciekawi mnie to bo ja ten rumień miałam w szkole podstawowej a teraz mam 28 lat no i te objawy mam ale nie aż takie straszne jak u ylva Ciebie bóle mięśni mam często ale nie stale .... jak to cholewa odróżnić ...to co myślisz znów zrobić badania western blot czy jakieś inne?

przez ylva 02 maja 2012, 21:05
Agaton, ja Ciebie absolutnie nie chcę jakoś nakręcac, że Ty masz borelkę. Tylko po prostu w takiej sytuacji warto zweryfikować. Podobno 70% chorych na borelke w ogóle nie pamięta, by ugryzł ich kleszcz. Ja mam 27 lat a kleszcza ostatniego, którego pamiętam miałam jakieś 15 lat temu... Teraz podobno też są tzw. nimfy - taki kleszcz wielkości głowki od szpilki. Paranoja. Ja na Twoim miejscu powtórzyłabym western blota. A pamiętasz jakie miałaś wtedy wyniki? Możesz wkleić?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 02 maja 2012, 21:20
no właśnie nie pamiętam cholewa robiłam je ze dwa lata temu... muszę poszukać może gdzieś je wsadziłam do szafki ,pamiętam tylko,że elisa wyszła nierównoznaczna a western ujemny jak znajdę to dam znać Ja się nie nakręcam tak jak wcześniej mówiłam ,że ja raczej nie mam panicznych lęków o choroby bardziej chodzi mi o święty spokój ale się nie da bo nic nie wiadomo teraz na lekach jestem a samopoczucie dalej kiepskie:(

przez ylva 02 maja 2012, 21:24
http://borelioza.gazetka.eu/artyk/poradnik.pdf

myślę, że tu znajdzie się wiele ważnych informacji - nt. choroby jak i diagnostyki. trzeba się wczytać, ale warto, jesli ktoś szuka wiarygodnych kompleksowych informacji

agaton - warto to sprawdzić, ja naprawdę poszłabym tym tropem na Twoim miejscu
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 02 maja 2012, 21:26
znalazłam:) tylko wkleić nie mam skanera może spisze co ważniejsze tylko nie wiem co;p może podpowiesz?:)

-- 02 maja 2012, 21:30 --

ylva a do jakiego specjaliśty idziesz mogę wiedzieć? ja ze śląska pochodzę i nie mam pojęcia gdzie bym miała się zgłosić:(

przez ylva 02 maja 2012, 21:36
spisz, to może będę mogła lekarza podpytać w sobotę o Ciebie
Asetrin 50 mg 1-0-0

Sortuj wg