Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez agusiaww 13 lut 2016, 12:41
Ja robiłam Pappa i jestem zadowolona. Uwazam ze Pappa powinno byc darmowe dla kazdej kobiety, wiadomo ze to niby stres ale tez i jakis wskaznik mimo ze wychodzi czasem zle a pozniej jest ok. Sa nawet testy typi Nifty czy Harmony ktore na 99% okreslaja z krwi pobranej od matki czy cos sie dzieje z dzieckiem i to wlasnie kobiety po Pappa robia. Jak sie ktos decdyduje na Pappa, to musi byc badana beata i białko bo niektore laby badaja oddzielnie (chodzi o wieksza kase na 2 badania) i pozniej te papa to do kosza. Pappa musi miec beta hcg + bialko. Tak pisze jakbyscie sie zdecydowały. Natomiast Nifty i Harmony, jest tez test IONA, to to samo co N. i H. kosztuje 2600zł i juz na 99% okresla. Moja kolezanka byla w takiej sytuacji ze z Pappa wyszlo zle, zrobila NIfty i ok bylo i po porodzie tez ok. Wiadomo to kazdego decyzja, niemniej jak w rodzinie nie bylo problemow genetycznych to raczej ok, bo te gadanie ze kobiety po 35 r zycia to mozna sobie wsadzic gleboko tam gdzie slonce nie dochodzi bo akurat ze statystyk wynika ze 70% kobiet rodzi chore dzieci rpzed 35 r zycia, tyle, ze w Pl daja po 35 r zycia te badanie za darmo zeby zaoszczedzic (bo wiadomo ze mniej kobiet rodzi po 35 r zycia).

Little a ta Twoja gin jakas głupia, zmien lekarza bo ja bym do takiej durnej nie chodzila. Badanie usg te prenatalne jest bardzo potrzebne bo orkesla wymiary dokladne dziecka i podaje czy jest kosc nosowa itd, i to bardzo wazne wiadomosci, dziwne jest dla mnie ze baba tak lekko podchodzi do tematu i w sumie olała Twoj zapis a jeszcze sie myli na usg co do tygodni. Niemniej mnie to nic nie zdziwi, u mnie w szpitalu studenci dla babki co miala trojaczki mowili ze widza jedno dziecko, wiec jak tacy wychodza i przyjmuja ludzi to nic dziwnego ze idioci.

Aga ja jeszcze nie badalam tarczycy bo nie mam czasu. Dziecko mi zajmuje kupe czasu, a to sprzatanie, a to pranie i jak mam jakies pol godziny to nie mam kiedy isc. Super ze tylko jeden atak byl, moze sie obedzie bez leku. 3 to troche niby ciut za wysoko na ciaze, a bierzesz euthyrox?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez aga85 14 lut 2016, 22:20
Little Red Fox napisał(a):aga85, mnie lekarz powiedział, że PAPA to dodatkowe 10% więc nie wiem czy warto... i ciekawa jestem kiedy płeć będzie znana, Ty już wiesz? Który to już tydzień u Ciebie? :D

U mnie dzisiaj 14 t4d. Na prenatalnym lekarz powiedział, że raczej dziewczynka, a teraz w piątek moja gin robiła zbliżenie krocza i mówiła, że widzi jakby wargę, ale nie podejmie się oceny płci. Na sto procent na usg połówkowym będę wiedziała.
Jestem też na forum ciążowym i tam dużo dziewczyn robiło PAPPa i miało złe wyniki między innymi przez zażywanie progesteronu i euthyroxu (sztuczne hormony przyczyniały się do złego stężenia we krwi hormonu badanego w PAPPa). Oczywiście amniopunkcje wychodziły prawidłowe, więc biedne dwa miesiące w stresie żyły. Stwierdziłam, że to badanie nie na moje nerwy i zrezygnowałam z niego. Prawidłowe usg połówkowe to 95 procent pewności, że dziecko będzie zdrowe, więc zdam się na nie,

przez aga85 14 lut 2016, 22:27
agusiaww napisał(a):Ja robiłam Pappa i jestem zadowolona. Uwazam ze Pappa powinno byc darmowe dla kazdej kobiety, wiadomo ze to niby stres ale tez i jakis wskaznik mimo ze wychodzi czasem zle a pozniej jest ok. Sa nawet testy typi Nifty czy Harmony ktore na 99% okreslaja z krwi pobranej od matki czy cos sie dzieje z dzieckiem i to wlasnie kobiety po Pappa robia. Jak sie ktos decdyduje na Pappa, to musi byc badana beata i białko bo niektore laby badaja oddzielnie (chodzi o wieksza kase na 2 badania) i pozniej te papa to do kosza. Pappa musi miec beta hcg + bialko. Tak pisze jakbyscie sie zdecydowały. Natomiast Nifty i Harmony, jest tez test IONA, to to samo co N. i H. kosztuje 2600zł i juz na 99% okresla. Moja kolezanka byla w takiej sytuacji ze z Pappa wyszlo zle, zrobila NIfty i ok bylo i po porodzie tez ok. Wiadomo to kazdego decyzja, niemniej jak w rodzinie nie bylo problemow genetycznych to raczej ok, bo te gadanie ze kobiety po 35 r zycia to mozna sobie wsadzic gleboko tam gdzie slonce nie dochodzi bo akurat ze statystyk wynika ze 70% kobiet rodzi chore dzieci rpzed 35 r zycia, tyle, ze w Pl daja po 35 r zycia te badanie za darmo zeby zaoszczedzic (bo wiadomo ze mniej kobiet rodzi po 35 r zycia).

Little a ta Twoja gin jakas głupia, zmien lekarza bo ja bym do takiej durnej nie chodzila. Badanie usg te prenatalne jest bardzo potrzebne bo orkesla wymiary dokladne dziecka i podaje czy jest kosc nosowa itd, i to bardzo wazne wiadomosci, dziwne jest dla mnie ze baba tak lekko podchodzi do tematu i w sumie olała Twoj zapis a jeszcze sie myli na usg co do tygodni. Niemniej mnie to nic nie zdziwi, u mnie w szpitalu studenci dla babki co miala trojaczki mowili ze widza jedno dziecko, wiec jak tacy wychodza i przyjmuja ludzi to nic dziwnego ze idioci.

Aga ja jeszcze nie badalam tarczycy bo nie mam czasu. Dziecko mi zajmuje kupe czasu, a to sprzatanie, a to pranie i jak mam jakies pol godziny to nie mam kiedy isc. Super ze tylko jeden atak byl, moze sie obedzie bez leku. 3 to troche niby ciut za wysoko na ciaze, a bierzesz euthyrox?

Nifty i Harmony sprawdzają tylko ryzyko trzech trisomii 13, 18 i 21. Mam znajomą co po złych wynikach Pappa zrobiła NiFty i wynik wyszedł prawidłowy, jednak lekarz nalegał na amnio i się okazało, że dziecko ma triploidę, niewykrywalną wadę w tych drogich testach. Dlatego ja uważam, że jak ktoś chce mieć pewność co do zaburzeń genetycznych to amnio jest najlepsza.

Agusia dostałam Euthyrox 25. Jodid już biorę od 21 grudnia. W grudniu tsh miałam 2,9 i mój endo powiedział, że jak nie mam Hashimoto to się tym nie przejmujemy i dał mi jod. A teraz moja gin chyba była na jakimś szkoleniu, bo jak zobaczyła tsh 3 to od razu zapisała mi euthyrox, a wcześniej na 2,9 nie zareagowała. No i trochę poczytalam, że ft4 jest najważniejsze w ciąży, a ja mam je przy dolnej granicy. Zobaczymy co mój endo powie na ten euthyrox, ale idę dopiero w marcu, bo lek musi zacząć działać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 15 lut 2016, 10:16
Tak bo amnio jest "najlepsze" w ogole i tak roznie moze byc jak ze wszystkim, bo ile ludzi tyle przypadków. aga85, pewnie trzeba odczekac. A co do płci to moj lekarz tez dopiero w połowkowym mowil bo wczesniej mozna sie pomylic jednak, poniewaz te narzady nie sa dobrze wyksztacone i dlatego duza mozliwosc pomyłki. Napisz czy sie potwierdzilo ze cora bedzie :great:

przez aga85 15 lut 2016, 19:50
Byłam dzisiaj u psychiatry. Próbujemy żyć bez leków. Jakbym nie dawała rady to mam przyjść bez kolejki. Kolejna wizyta w maju.
F41.0
Baby blues...

przez agusiaww 15 lut 2016, 22:16
aga85, to trzymaj sie :)

przez Little Red Fox 16 lut 2016, 09:22
aga85, życzę powodzenia, poradzisz sobie! ja gdy postanowiłam mieć dzieci i zejść z leków czułam się całkiem dobrze, dopadło mnie kilka miesięcy później ze zdwojoną siłą, myślałam nawet o powrocie do leków i leczenia, ale upierałam się że nie mogę. Na początku gdy dowiedziałam się o ciąży miałam kilka ataków, teraz jest w miarę spokojnie, o ile nie dopadnie mnie zaraz przed prenatalnymi :?

PS. widziałam Twój post na forum ciążowym, ale przez noc dziewczyny tyle na produkowały, że stwierdziłam że się zgubi - po całej tej historii może trzeba byłoby zaprosić koleżankę na to forum? Przerażająca historia, w głowie mi się to ciągle nie mieści, że można taką rzecz zrobić...
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez agusiaww 16 lut 2016, 14:44
Little Red Fox, wiem o ktorym forum piszecie -bo tez tam jestem ale mam inny nick. Tam co chwila sa takie sytuacje, masa babek chorych co nie moze zajsc w ciaze i wymysla cale historie. Ja tam siedze od roku 2013 i masa byla takich historii. Nie ma co wierzyc w netowe opowiesci bo ludzie to takie durnoty pisza ze głowa mała. A ta babka co sie podszywa to ona ciagle wymysla takie historie, dlatego nie wstawiajacie tam zadnych fotek usg ani innych bo sciagnie i wstawi w swoj profil jako swoje. Dziewczyny robiły blad ze wstawialy swoje fotki bo ona sciaga i kopiuje. W grudniowkach macie te sama osobe i tez takie akcje. W ogole jak ktos ma w miare porzadku swoje zycie to nie ma potrzeby ani udowadniania innym ze jest taki happy ani tworzenia fikcyjnych profili. Jest tez afera z babka ktora opisywala swoje zycie w samych superlatywach, wstawiala foty calej rodziny, przypadkiem kolezanka z pracy weszla tam zobaczyla i ją wysmiala, bo sie okazalo ze w domu nieciekawie z mezem i panna tez skasowała konto.

przez aga85 16 lut 2016, 21:08
To też są zaburzenia psychiczne. Jakieś urojenia czy coś? Wczoraj to aż mi się forum przycinało. Serwery chyba były przeciążone. Większość dziewczyn z mojego wątku przeniosła się na fb. Na forum rozmawiamy, a na fb zdjęcia wstawiamy. I jesteśmy tylko w tym gronie co na początku. Świeżych osób nie wpuszczamy. Wydaje mi się, że nie ma u nas trolla, bo żadna nie spodziewa się bliźniaków i nie ma wypasionego amerykańskiego życia :mrgreen:
Little miło było Cię zobaczyć i to na wątku kolejnym po moim :smile:
Agusia ja tam jestem od 2012 roku z przerwami, ale na forum się wcześniej nie udzielałam. Słyszałam o niejakiej Dżejzi. Podobno to ta sama historia co Flakonika i Blair.
F41.0
Baby blues...

przez agusiaww 17 lut 2016, 14:33
aga85, zaburzenia to my mamy, a ona to ma pełna chorobe psychiczna. :shock: Tylko jej żałować. A ta druga to wiadomo koloryzowała i przedobrzyła. 8)

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez Bambera82 24 lut 2016, 09:53
czesc, ja jestem na samym poczatku ciazy4-5 tydzien i przezywam to strasznie. Ciagle jestem napieta i czuje lek, najgorsze jest to ze wogole nie moge spac. Jak nie spie w nocy to nakrecam sie ze brak snu spowoduje ze poronie. Rok temu poronilam i tez nie spalam.... Niestety nie bylam w stanie odstawic lek nasennt Lerivon(30). Nie odstawienie leki generuje kolejny lęk czy nie zaszkodze dziecku... Lek Lerivon jest kategorii B , czyli podobno mozna go brac nawet w 1 trymestrze. Ginekolog tak mi powiedzial.... a Ty jak spalas w pierwszej ciazy? W 1 trymestrze?

przez agusiaww 25 lut 2016, 22:02
Bambera82, ja odstawiłam leki i dopiero pod koniec było gorzej. Uwazam ze jak nie mozesz spac to bierz lek. Jak sie cofniesz kilka postów wstecz to zobaczysz ze kilka dziewczyn tu brało leki i jest ok.

przez Mili89 28 lut 2016, 01:00
Bambera82, nie martw sie, jesli lek jest oznaczony jako bezpieczny i lekarz mowi to samo to nie zadreczaj sie tylko spokojnie go bierz, ja bralam cala ciaze paroxetyne, ktora uwazana jest przez wiele osob za szkodliwa i niezalecana w ciazy (mimo, ze badania tak naprawde wcale nie pokazuja tej zaleznosci). po przeczytaniu w jezyku angielskim wszystkich dostepnych badan i po konsultacji z lekarzem, polozna i w szpitalu zdecydowalam brac nadal ten lek i nic dzieki Bogu sie nie stalo.

wiele osob musi przyjmowac codziennie leki i to duzo silniejsze z gorszych grup i jest ok .
najwazniejsze to zebys o siebie dbala, zdrowo sie odzywiala, jak najmniej stresowala i byla wypoczeta. duzo zdrowka :*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez agusiaww 29 lut 2016, 18:06
Oczywiscie ze wiele kobiet przyjmuje leki, antydepresanty sa w miare bezpieczne.

Sortuj wg