Lęk przed śmiercią

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Strach przed śmiercią ..

przez Aredhel025 15 lis 2009, 19:14
Moja babcia jest w ogóle dziwna. Najpierw wyzywa mojego dziadka od różnych i zapowiada, że to już jego ostatnie podrygi a teraz jak był chory ciężko i nie wiadomo było czy przeżyje to non stop tylko płakała i mówiłą, ze ona nie może bez niego żyć. Jak to słyszałam to mnei szlag trafiał i ja trochę utemperowałam. Teraz dziadek na szczęscie jest z nami i go na razie nie wyzywa ;) Z nami a szczególnie ze mną robi tak samo jednego dnia na mnei najeżdża a drugiego kase daje a trzeciego jeszcze wypomina. Moja babcia potrafi być bardzo fajna i szczególnie pomocna ale czasem tak jej odpala i gada takie głupoty, ze zastanawiam się, czy ona faktycznie ma tylko nerwicę. Nie chcę być taka jak ona, bo to przechlapane. Z kolei mój dziadek jest wyj,ątkowo spokonym człowiekiem nawet gdy w szpitalu przed operacją nie wiadomo było co będzie on leżał spokojnie pogodzony z losem i powtarzał no trudno tak musi być. Zawsze zastanawiałam się jak to się robi, ale wątpie, żeym miedyś do tego doszła. Takim chyba już trzeba po prostu się urodzić.

Strach przed śmiercią

przez Uzumny 08 maja 2010, 00:02
Witam , to mój pierwszy post na tym zacnym forum.
:smile:
Pokrótce postaram się opisać mój problem .
Całe moje życie legło w gruzach od nieokreślonego momentu kiedy zaczęła towarzyszyć mi myśl o śmierci .
Wszystkie moje myśli skupiają się tylko na jednym .Na tym że za chwilę umrę .
Przyczyną mojej wyimaginowanej , nieuchronnej śmierci ma być choroba serca , zawał , wylew czy coś w tym stylu.
Nie potrafię określić od kiedy mam te myśli .Prawdopodobnie pojawiły się w momencie zachorowania na lewą łopatkę .
Na zespół trzaskającej łopatki .
Choroba ta nie jest zbytnio groźna , jest za to uporczywa ponieważ podczas wykonywania ruchów lewą ręką czuje przeskakiwanie łopatki po żebrach .Takie chrupanie w okolicach żeber i mostka .
Wszystko było by w porządku gdyby nie to , że coś podświadomie mówi mi , że to jest związane z moim sercem .
Mój lekarz rodzinny wykluczył chorobę serca , przepisał mi DOXEPIN . Tylko , że po tym leku czuje jedynie bardziej ospały a ten strach przed śmiercią na serce towarzyszy mi bez przerwy .
Zapisany jestem do psychiatry ale muszę dość długo czekać , nie wiem jak do tego czasu wytrzymam .
Jestem świadomy , że to jest nerwica ale mam pytanie czy coś takiego można wyleczyć?
Jak się pozbyć tych cholernych myśli ?

Re: Strach przed śmiercią

przez Pasman 08 maja 2010, 00:48
Czego tu sie bac? Wszyscy trafimy do piachu. Szczesliwcy zgina pod kolami lub wskutek bledu w sztuce lekarskiej..
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ja;) 10 maja 2010, 00:18
Ale to wcale nie jest zabawne, bo utrudnia normalne funkcjonowanie. Ja borykam się z tym od dłuższego czasu i widzę coraz więcej negatywnych skutków tego myślenia w moim życiu. Obawiam się, że w efekcie końcowym postradam zmysły z tego wszystkiego...

przez Crystal Mondschein 10 maja 2010, 11:25
Bardzo Ci wspolczuje bo wiem so to jest za cholerstwo sama z tym walcze juz 7 lat :bezradny:
Crystal Mondschein

przez Uzumny 10 maja 2010, 16:03
Zgadza się to nie jest zabawne .
Dawniej kiedy normalnie sobie żyłem z dnia na dzień też bym tak pomyślał jak kolega Pasman .

Niekiedy mam chwilowe okresy kiedy trochę mnie puszcza ta obsesja .
Jak się wtedy świetnie czuje !
Jak Młody Bóg .
Ale po chwili wraca to zakichane cholerstwo i całkowicie mnie dołuje .
Powiedzcie mi proszę czy robicie coś w kierunku aby się z tego wyleczyć .
Jeżeli tak to czy są jakieś efekty.
Miłego .

przez darek_wawa 11 maja 2010, 12:34
To zapewne typowy objaw nerwicy, ze mną było podobnie. Zaczęło się od zawrotów głowy, później były inne objawy - kłucie w sercu, ból głowy, kłucie w mostku itp. wszystko olewałem, brałem leki na zawroty głowy, aż do momentu kiedy zacząłem się bać nie wiadomo czego, że zemdleję, że umrę, że wybuchnie wulkan i cały świat zginie... idź do psychiatry, prawdopodobnie zdiagnozuje nerwicę i pośle Cię do psychologa. Ja narazie biorę leki, trochę pomagają, ale to nie jest to. Jak się trochę obluźni z czasem to pójdę do psychologa. Nie czekaj na termin, idź do prywatnego - nie ma co się męczyć.

przez ona0 13 maja 2010, 13:52
Wiem coś o tym... sama przeszłam wszystkie z możliwych badań podejrzewając u siebie wszelakie choroby. Czasem nawet miałam nadzieję że cos mi wykryją i będzie szansa by się wyleczyć. W chwili obecnej wiem, że to moja wyobraźnia jest chora. Leki które przepisał mi psychiatra tłumią te myśli o nagłej śmierci. Poza tym pomogło mi to forum bo wiem że nie tylko ja mam ten problem i mimo że miliony razy wydawało mi się że już umieram to nadal żyję :smile:

przez Amfan 13 maja 2010, 14:30
Pomyśl sobie że jesteś na pięknej plaży patrzysz własnie teraz na piękny widok zachodzącego słońca które topi się w pięknej błyszczącej wodzie,czujesz jak ciepły piasek ogrzewa twoje stopy i rozluźniasz się coraz bardziej i i bardziej z każdym oddechem jesteś coraz bardziej spokojny i rozluźniony nagle z niewyjaśnionych okoliczności zdajesz sobie sprawę ze właśnie teraz przestałeś się bać i z każdym oddechem zdajesz sobie sprawę z tego jeszcze bardziej.

przez gandzia40 17 cze 2010, 00:03
ja też boję się śmierci, tylko ja mam rzeczywiste problemy ze zdrowiem, kilka razy już byłem ręką na tamtym świecie, codziennie jak wychodzę z domu to proszę Boga o to aby mi grzechy przebaczył w razie śmierci, ale do Kościoła nie idę bo się boję, ostatnio jak byłem to w głowie mi się kręciło, zresztą mi się w głowie kręci np jak jestem na wiadukcie, albo w sklepie.

przez brokenwing 17 cze 2010, 00:43
Dawniej bałem sie śmierci...żałuje ,że tak już nie jest.
Teraz myślę o niej bez emocji,wyobrażam sobie jak dobrze będzie kiedy będę umierał ...ta pojedyncza chwila świadomości .Radość z końca wszelkich problemów i nadzieja ,że nie ma drugiej strony,że nie ma niczego .Żadnej reinkarnacji ,innego wymiaru,żadnego nieba,piekła czy innej Walhalli
brokenwing

Re: Lęk przed śmiercią

przez nickyfour1 19 sie 2010, 19:59
Nie wiem dlaczego ludzie tak intensywnie zastanawiają się nad tym co jest po śmierci . Dla mnie odpowiedź jest oczywista, to samo co przed narodzinami, czyli niebyt..

przez vanitaer 24 sie 2010, 13:08
Różne portale internetowe często poruszają tematykę śmierci. I chyba można ten fakt nazwać próba oswojenia tego pierwotnego lęku, który w nas wzbudza to zjawisko. Czasami jednak zastanawiam się czy bojaźń przed nią to specyficzna cecha naszego gatunku? Zwierzęta w obliczu śmierci powodowanej przez czynniki naturalne zachowują się raczej spokojnie. Czyżby śmierć pod tym względem była jedynie nasza?

przez marita000 29 sie 2010, 20:52
Moze humor poprawi jesli sprawdzisz ile teoretycznie czasu pozostało ? Tu masz stronkę gdzie to sprawdzisz : http://jestem_spamerem . Wszystko tu jest na podstawie dotychczasowego trybu zycia. Moze jak ci z tej stronki wyjdzie ze zostalo jeszcze z 30 lat to minie ci lek... A tak serio ...Nie boj sie...Wszyscy kiedys umrzemy...

Sortuj wg