Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Syndrom DDA

Wiadomości w tym temacie: 650

Strona 1 z 47  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna strona

Reklama

Autor

Syndrom DDA

Syndrom DDA
Post 22 lut 2006, 14:29 

Od: 14 lut 2006, 12:35
Czy u kogoś z Was wszelakie objawy nerwicowe wiążą się z wychowaniem w rodzinie alkoholowej? Macie typowe syndromy DDA?
Czy próbowaliście terapii w tym kierunku, czytaliście na ten temat?

Znam temat bardzo dobrze i zastanawiam się czy Wam tez udało się trafić na ten trop i w tym kierunku leczyć swoją duszę?

Nigdy nie jest za póżno na szczęsliwe dzieciństwo... :P

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Syndrom DDA
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 22 lut 2006, 14:36 
ExModerator

Od: 28 gru 2005, 20:02
Oj przepraszam za błąd, nie myśle dzisiaj :(
Dzięki marmarc za poprawienie ;)
Ale tak gdzieś to widziałem na forum, może ktoś pamięta?
POzdrawiam

Ostatnio edytowano 22 lut 2006, 14:55 przez drań, łącznie edytowano 2 razy

Post 22 lut 2006, 14:44 

Od: 27 gru 2005, 11:28
Ale tu chodzi o syndrom "dorosłego dziecka alkoholika" nie o derealizm czy depersonalizację"
(proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Post 22 lut 2006, 17:09 

Od: 22 wrz 2005, 10:38
Witaj! ja jestem DDA i myślę, że to ma ogromny wpływ na to, że teraz cierpię na nerwicę. To co sie działo w dziecinstwie, te wszystkie złe emocje dopiero wychodza ze mnie, ale zdwojoną siłą. Zaczęłam własnie terapię i mam nadzieję, że będzie dobrze!

:)

Post 22 lut 2006, 18:17 

Od: 14 lut 2006, 21:54
witam.Ja tez jestem DDA.Ma to związek bo duż o tym czytalam.Tak samo i uwarunkowania genetyczne.Moja mama cirpiala na nerwice lękową.

______
wiki

Re: Syndrom DDA
Post 22 lut 2006, 19:08 

Od: 04 gru 2005, 19:14
Cze Minhoi, chodziłem na terapię grupową DDA, ale to była strata czasu. Zgadzam się co do relacji objawów i wychowania, ale w leczeniu chyba nie ma już tak do końca tej prawidłowości. Przynajmniej w moim przypadku, tak długo jak się leczyłem na "ojca" właściwie nie robiłem postępów co do wyleczenia.

Minhoi napisał(a):
Nigdy nie jest za póżno na szczęsliwe dzieciństwo... :P
???
Jak?

______
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

Post 22 lut 2006, 22:48 

Od: 12 wrz 2005, 11:37
Ja posiadam syndrom DDA. Od psychiatry się dowiedziałam że ma on ogromny wpływ na moją nerwicę. Chodzę na terapię grupową DDA od 2 miesięcy i jestem z niej zadowolona.

______
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

DDA
Post 23 lut 2006, 00:51 

Od: 24 sty 2006, 23:07
Ja tez jestem DDA. W zasadzie kazdy psycholog mi powtarzal ze moja nerwica jest wynikiem dziecinstwa jakie mialam... Najgorsze, ze w domu juz dawno nie mieszkam a wciaz mam nerwice, z wiekiem nawet jakby gorsza :(

______
...I just want to know who I am...

Post 23 lut 2006, 10:24 

Mam taka uwagę, że można mieć objawy zgodne z syndromem DDA, choć w domu nikt nie pił alkoholu poza szampanem na sylwestra

Post 23 lut 2006, 13:30 

Od: 24 sty 2006, 09:22
Ja byłam żoną alkoholika i pomimo terapii, która w swoim czasie mi wiele pomogła to od wczoraj wszystko wróciło z podwójną siłą :( A byłam pewna, że po tym małżeństwie to mi tylko uraz do alkoholu pozostał.... :(

Post 24 lut 2006, 16:09 

Od: 14 lut 2006, 12:35
Może się tak zdarzyć, że trafimy na kiepskiego psychoterautę i wówczas nie idziemy do przodu a wręcz wszystkiego nam sie odechciewa...

Ja mam pozytywne wrażenia z terapii DDA, pod kątem mojej osobistej zmiany. Pewnie dlatego, że zrobiłam kawał dobrej roboty.... :)

Nigdy nie jest za późno na szczesliwe dzieciństwo... to że jestesmy dorośli nie oznacza, że nie możemy czyć się beztrosko i cieszyć się z prostych rzeczy jak dzieci..... jak szczęsliwe dzieci...

[ Dodano: Pią Lut 24, 2006 4:13 pm ]
"Mam taka uwagę, że można mieć objawy zgodne z syndromem DDA, choć w domu nikt nie pił alkoholu poza szampanem na sylwestra" - zgoda, ale równiez mozna mieć takie same objawy na wiele róznych chorób i przypadłości...

A może byc tak, że rodzice zyją z dysfunkcjami i tak wychowują swoje dzieci... nie musi mieć miejsca fizycznie picie...

Dlatego można znaleźć "swoje" cechy i próbowac iść w tym kierunku, to przeciez jedna z dróg...

Post 24 lut 2006, 16:22 

Od: 22 wrz 2005, 10:38
Ja jestem dopiero na początku terapii i cieszę się, że zdobyłam się na to. Wierze w to , że pomoże mi ona przetrawić przeszłość, aby pewnym krokiem wejść w przyszłość, która mam nadzieję nie będzie już szarą rzeczywistością!

______
cokolwiek tu wymienisz, zdarza sie to wielu!

Post 27 lut 2006, 10:31 

Minhoi napisał(a):
Może się tak zdarzyć, że trafimy na kiepskiego psychoterautę i wówczas nie idziemy do przodu a wręcz wszystkiego nam sie odechciewa...

[ Dodano: Pią Lut 24, 2006 4:13 pm ]
"Mam taka uwagę, że można mieć objawy zgodne z syndromem DDA, choć w domu nikt nie pił alkoholu poza szampanem na sylwestra" - zgoda, ale równiez mozna mieć takie same objawy na wiele róznych chorób i przypadłości...

A może byc tak, że rodzice zyją z dysfunkcjami i tak wychowują swoje dzieci... nie musi mieć miejsca fizycznie picie...

A czy można DDA "odziedziczyć" po dziadku (którego się nawet nie widziało)?

Post 27 lut 2006, 11:05 

Od: 12 wrz 2005, 11:37
marmarc napisał(a):
A czy można DDA "odziedziczyć" po dziadku (którego się nawet nie widziało)?

Trudne pytanie. Z moich obserwacji i tego co wynoszę ze spotkań wynika że syndrom DDA nabywają osoby, których rodzice lub rodzic piją przez dłuższy czas - poprzez życie z tą osobą lub przebywanie z nią przez dłuższy czas. Jest to tzw. "patrzenie na alkoholizm rodzica".

______
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 650 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |