Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność w nerwicy lękowej.


salami1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak radzicie sobie z samotnością? Jest tu ktoś kogo samotność na co dzień niszczy, dobija? Czy nie chcielibyście mieć kogoś, kto was wysłucha, kogoś z kim możecie o wszystkim porozmawiać? Mi w ostatnich dniach przeszkadza to bardzo. Powiedzcie, jak radzicie sobie z samotnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy sobie meza, ale i tak się czuje samotna z moja nerwica, wiesz, nasza przypadlosc bardzo meczy zdrowego człowieka i staram się już nie zameczac meza moimi lękami, bo zdaje sobie sprawę, ze on i tak mnie nie zrozumie do końca, chce mi pomoc, ale coraz częściej ma dość moich stanow,wiec staram sobie radzic poprzez psychoterapie, leki i pisząc tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak moja mama miała depresję a ja mówiłem - nie wymyślaj, przestań, weź się w garść.... Niedługo po tym sam miałem ataki lęków :P

Nie rozumiałem tego wtedy - teraz tak. Nasi bliscy nie wiedza jak to jest, nie są w stanie tego zrozumieć i nie powinniśmy mieć im tego za złe. Przecież nie będziemy im życzyć nerwicy czy depresji :)

 

Ja swoją samotność pokonywałem na początku dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi którzy też przez to przechodzą, lub przechodzili. Radzę konwersować z ludźmi tej drugiej grupy bo znają oni sposoby radzenia sobie z lękiem i nie tylko. Dzięki tym rozmowom i materiałom które otrzymywałem zwracałem coraz większą uwagę ku sobie - i tak pomału zaczynałem troszczyć się o siebie sam. Wcześniej chciałem tej troski od innych... żądałem uwagi i pocieszenia. Żałosne to, ale tak było.

Przyznałem się sam sobie że tak jest i wybaczyłem sobie. Następnie zacząłem szukać pomocy. Szukając brałem coraz większą odpowiedzialność za swoje życie i samopoczucie. Im bardziej odpowiedzialny byłem tym bardziej wychodziłem do ludzi. Im bardziej odpowiedzialny jestem - tym - DALEJ sięgam.

Moja recepta na samotność - zrobić przyjaciela z siebie samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×