Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem ci przecież:) nie wiem dlaczego wszyscy piszą na forach o "najlepszym" terapeucie itp. Poszedłem i przekonałem się o tym sam. TO NIE JEST LEKARZ! Niestety ale tutaj zależy to od osobowości. Oczywiście kompetencje też są ważne. Chyba trzeba znaleźć terapeutę, który odpowiada danej osobie w jakimś stopniu. Np ja nie mógłbym wyobrazić sobie pracy z kimś, kto jest zamknięty - nie mógłbym zaufać. Pisałem, że poszedłem Do pana Michała Kozaczuka. Pierwsza wizyta zaskoczyła mnie bo nie byłem u terapeuty jeszcze. Po przekroczeniu progu gabinetu nie trwało to długo a poczułem się jak w domu. ODWAGI! tylko tak można znaleźć kogoś kto będzie w stanie pomóc.

 

 

 

 

czy można szybko wyleczyć się z bólu istnienia??

 

-- 18 wrz 2012, 14:00 --

 

Pisałem ci przecież:) nie wiem dlaczego wszyscy piszą na forach o "najlepszym" terapeucie itp. Poszedłem i przekonałem się o tym sam. TO NIE JEST LEKARZ! Niestety ale tutaj zależy to od osobowości. Oczywiście kompetencje też są ważne. Chyba trzeba znaleźć terapeutę, który odpowiada danej osobie w jakimś stopniu. Np ja nie mógłbym wyobrazić sobie pracy z kimś, kto jest zamknięty - nie mógłbym zaufać. Pisałem, że poszedłem Do pana Michała Kozaczuka. Pierwsza wizyta zaskoczyła mnie bo nie byłem u terapeuty jeszcze. Po przekroczeniu progu gabinetu nie trwało to długo a poczułem się jak w domu. ODWAGI! tylko tak można znaleźć kogoś kto będzie w stanie pomóc.

 

 

 

 

czy można szybko wyleczyć się z bólu istnienia??

 

-- 18 wrz 2012, 14:02 --

 

czy odpowiadacie tylko wtedy kiedy nie możecie zasnąć?? kurwa ja naprawdę potrzebuje pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można... ale to jest cholernie trudne:(

Na pewno nie mija za pstryknięciem palcami...

Nie znajdziesz rozwiązania za książkami...

Na pewno nie będzie tak dobrze ci w prawdzie...

Na pewno nie łatwo jest żyć na jawie...

 

-- 18 wrz 2012, 21:25 --

 

lete77, nie wiem czy dostałeś wiadomość na PW;/ mam wrażenie że coś nie dział mi tutaj:) daj znać czy doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po środowej sesji z moją terapeutka, postanowiła wysłać mnie na konsultacje do tej właśnie pani,o którą pytałam. Kompletnie nie wiem co z tego wyniknie. W każdym razie moja terapeutka zdecydowała zrobić 6 miesięczną przerwę (okres abstynencji), gdyż jak twierdZi mam niestabilne JA i terapia wgladowa tylko by zaszkodziła:/

Wiem tylko,ze ta p.Ryniak specj.się w uzależnieniach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę was prosić o kilka nazwisk godnych polecenia w Krakowie? Chyba wolałabym kobiety, mężczyzna by mnie pewnie nadto peszył i nie mogłabym się otworzyć. I żeby nie było bardzo drogo..

 

-- 25 wrz 2012, 14:48 --

 

Tzn 70-90zł. na 120 nie mogę sobie niestety pozwolić, mam nadzieję, że takie ceny w Krakowie to nie reguła.

 

-- 25 wrz 2012, 14:51 --

 

Tzn stówkę jeszcze przełknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za logika? Ja się w ogóle czuje niezręcznie w towarzystwie mężczyzn, więc jakim cudem zdołam się otworzyć? Chciałabym raczej taką miłą panią terapeutkę, taką mamusię, co i zasadnicza, ale i o wielkim sercu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jolantko gdyby o logikę chodziło to nie byłoby tak trudno... Tu chodzi o coś więcej - coś co się kryje pod maska logiki. Logika jest zimna i często nie jest zagrażająca. Pod iluzją zbudowaną na logice często jest to co naprawdę ważne.. ale to moje zdanie i moje doświadczenie. Powiem ci od siebie, że chciałem iść do kobiety terapeutki ponieważ lepiej rozmawia mi się z kobietami. Muszę przyznać, że dobrze zrobiłem idąc do mężczyzny.. ponieważ mój problem leży w obszarze, którego chciałem uniknąć.. Po prostu bałem się spotkanie z kimś kto mi może ojca przypominać. tyle mogę i chcę powiedzieć:)

To tylko dobra rada:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jolantko gdyby o logikę chodziło to nie byłoby tak trudno... Tu chodzi o coś więcej - coś co się kryje pod maska logiki. Logika jest zimna i często nie jest zagrażająca. Pod iluzją zbudowaną na logice często jest to co naprawdę ważne.. ale to moje zdanie i moje doświadczenie. Powiem ci od siebie, że chciałem iść do kobiety terapeutki ponieważ lepiej rozmawia mi się z kobietami. Muszę przyznać, że dobrze zrobiłem idąc do mężczyzny.. ponieważ mój problem leży w obszarze, którego chciałem uniknąć.. Po prostu bałem się spotkanie z kimś kto mi może ojca przypominać. tyle mogę i chcę powiedzieć:)

To tylko dobra rada:)

Pozdrawiam

 

To już nie ma znaczenia, czy facet, czy baba, czy tyranozaur, ważne żeby ktoś kompetentny i zdolny pomóc. Już nie będę wybrzydzać :D Jakie są ceny w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oferuję psychoterapię oraz konsultacje psychologiczne w Krakowie.

Jestem psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą z kilkuletnim doświadczeniem, w trakcie procesu certyfikacji (certyfikat jest najwyższym formalnym potwierdzeniem umiejętności psychoterapeuty). Pracuję pod stałą superwizją, aby moja praca była jak najbardziej efektywna i etyczna.

Pomagam m.in. w następujących problemach:

 

Lęk, niepokój, depresja,

Natrętne myśli i czynności, fobie, nerwice,

Zaburzenia emocjonalne,

Zaburzenia osobowości,

Przeciążający, długo utrzymujący się stres, napięcie,

Brak poczucia satysfakcji z życia,

Problemy w relacjach interpersonalnych,

Trudności w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów,

Kryzys spowodowany różnymi sytuacjami życiowymi.

 

Zapraszam do przytulnego, ale nowoczesnego gabinetu w Krakowie, tuż przy Galerii Kazimierz, który znajduje się w Centrum Terapii i Rozwoju Open Medical.

ul. Gęsia 22a (wejście z boku Hotelu Galaxy)

tel. 0 602 67 00 62

terapia-krakow.com.pl

 

Pozdrawiam,

Aleksandra Krzywińska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym po raz drugi na tym forum polecić mojego terapeutę Pana Michał Kozaczuka. Po kilku wizytach czuję się zrozumiany i mam poczucie, że wszytko idzie w dobrą stronę. Oto strona internetowa i tam można znaleźć wszystkie namiary: www.terapiadynamicznakrakow.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel konflikt.

Ukryty Potencjał Konfliktu: jak przekształcić konflikt w sukces i kreatywność.

 

Konflikt jest stale obecny w naszym życiu zawodowym, społecznym i prywatnym. Przedzieramy się przez codzienne konflikty jak przez pole bitwy, wypatrując zagrożeń lub szukając okazji do ataku. Pragniemy wygrać za wszelką cenę lub w porę uciec. Nieodłącznie towarzyszy nam strach we wszystkich odmianach: od subtelnego niepokoju, gdy kłócimy się o drobiazgi, do przerażenia i paniki, gdy walczymy o ważne sprawy. Strach przed konfrontacją zamienia każdy konflikt w osobisty dramat. To bardzo smutne chwile, gdy spostrzegamy, że to lęk podyktował słowa, które wypowiedzieliśmy i gdy zdajemy sobie sprawę, że właśnie uciekliśmy od problemu.

Czy to jest silniejsze od nas? Czy możemy rozwinąć postawę, która nie będzie zależna od codziennej huśtawki nadziei i lęków? Jak dostrzec konflikt zbudowany na lęku? Jak stanąć z nim twarzą w twarz i zaakceptować? Czy można odnaleźć w konflikcie własną mądrość? Czy można go przekształcić w twórcze doświadczenie, mające potężny, pozytywny wpływ na nas i otoczenie?

 

Prowadzący:

Aczarya Fleet Maull był bardzo bliskim uczniem Czogyama Trungpy Rinpocze, obecnie zaś jest uczniem jego następcy, Sakyonga Miphama Rinpocze. Ukończyl studia z buddyzmu i psychologii na Uniwersytecie im. Naropy.W 1989 roku Aczarya Maull założył Prison Dharma Network, organizację krzewiącą medytację wśród osadzonych w więzieniach oraz wychowawców. Zajmuje się również pomocą dla osób śmiertelnie chorych. Jest takze twórcą Peacemaker Institute, organizacji krzewiącej pokojowe sposoby wprowadzania zmian społecznych i organizującej odosobnienia w miejscach naznaczonych bolesnymi konfliktami (m. in. tzw. "odosobnienia uliczne" oraz odosobnienia w Rwandzie i Palestynie). Co roku przyjeżdża do obozu zagłady w Oświęcimu na odosobnienie zatytułowane "Dawanie świadectwa". Aczaria Maull jest także spadkobiercą mistrza zen Rosziego Berniego Glassmana oraz w pełni uprawomocnionym nauczycielem zen, czyli sensei, w tradycji Soto Maezumiego Rosziego. Jest autorem książki pt. "Dharma w piekle".

 

Więcej informacji o nauczycielu oraz projektach, z którymi jest związany:

 

http://shambhala.org/teachers/acharya/fmaull.php

http://prisondharmanetwork.org/

http://www.prisondharmanetwork.net/

http://peacemakerinstitute.org/

http://www.peacemakerinstitute.net/

http://www.upaya.org/bwd/programs.php

580894_10151176034639337_732638827_n.jpg

Miejsce: Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków

 

Termin:

10 listopada 2012, sobota, 9.00 – 18.00 – program

 

11 listopada 2012, niedziela, 9.00 – 17.00 – program

 

Rejestracja:

http://www.szambala.pl/details_program.php?id=114013

 

Więcej informacji:

e-mail: szambala.krakow@gmail.com

telefon: +48 501 363 433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A interesuje Cię terapia grupowa?? Bo jeżeli tak to też zależy z jakim problemem się zmagasz. Oddział Psychodynamiczny na Kopernika w Klinice Psychiatrii.. To raz.. I coś jest na Placu Generała Władysława Sikorskiego..To Dwa... Tyle co ja wiem na ten temat. Gdy szukałem terapeuty to nigdzie nie było miejsca, a kolejki na kilka miesięcy:(

 

Powodzenia

PS: W sumie nic nie pomogłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę was prosić o kilka nazwisk godnych polecenia w Krakowie? Chyba wolałabym kobiety, mężczyzna by mnie pewnie nadto peszył i nie mogłabym się otworzyć. I żeby nie było bardzo drogo..

 

Tzn 70-90zł. na 120 nie mogę sobie niestety pozwolić, mam nadzieję, że takie ceny w Krakowie to nie reguła.

Polecam panią Magdalenę Kubicę - Psychoterapia Kraków, pracuje w nurcie psychodynamicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morasiewiczowie (karkow, konrskieg) tez prowadzą psychot. w nurcie psychodynamicznym (nerwice, leki, nastroje, uzależnienia) http://psychoterapeuta-krakow.com.pl/terapeuci.html - to dla żądnych wiedzy;) reklamy tu uprawiać nie będę, w każdym razie ja mam z nimi tylko pozytywne skojarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×