Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee studencka nie jest na NFZ...

No nie jest, ale ja po kilku próbach na NFZ rezygnuje. Bo znaleźć dobrego lekarza z w miarę przystępnymi terminami graniczy z cudem. Chyba, że to ja miałam pecha i źle trafiałam :bezradny: Ostatnio wyczekałam się na wizytę, byłam na niej niecałe 20min co już opisywałam na jednym z wątków i kobieta mnie olała, a następny termin wyznaczyła na koniec czerwca, nie obiecując, że się mną zajmie długoterminowo, więc co to za terapia..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodziłam do psychiatry na NFZ do Szpitala na Kopernika, dr Krawczyk. Wizyty co jakieś 3 tygodnie, po jakieś skierowania czy coś szybkiego można zawsze podejść bez umawiania. Nie powiem, żebym ją jakoś super wychwalała ale pomogła do pewnego momentu, kiedy to postanowiłam sama przerwać leczenie. Ale z lekami nawet jej się udało za którymś razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekla, dlaczego się boisz? Nie rozumiem o co chodzi z tą babunią...

 

buu, ja chodzę tylko na NFZ, 100zł za wizytę nie zapłacę... Ja trafiłem na 2 dobrych lekarzy na NFZ. Do jednego terminy są ok 3-4 tygodniowe, a do drugiego z 2 tygodnie trzeba czekać. Do innego znowu czekałem niecałe 2 tygodnie (starsza babcia, zrezygnowałem z niej).

 

wenedonga, do Kopernika nie chce, bo bym jeszcze kogoś znajomego spotkał, eh.

 

Tak w ogóle podzwonie do kilku przychodni i popytam jakie są terminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err, tyle, że ja nie szukam jak Ty psychiatry tylko kogoś kto prowadzi psychoterapię ;) Tez udało mi się spotkać miłą panią na funduszu parę lat temu. Terapia to jednak coś innego niż wizyty u psychiatry co miesiąc czy co parę tygodni.

Wiem, że ceny są przerażające, w sumie też się o to martwię się, ale co zrobić, czekać? :bezradny:

To czekanie i kolejne wizyty, które nic nie przynoszą i nie obiecują tylko bardziej dołują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na psychoterapię indywidualną czekam 2 tygodnie (spotkanie raz w tygodniu). Mam możliwość za miesiąc grupowej (grupa studencka), ale z powodów zawodowych niestety zrezygnuje. Oczywiście wszystko na NFZ. Mogę Ci podać namiary, jeżeli jesteś zainteresowana.

 

A jak ma na imię dr Chmielewski? Ktoś tutaj pisał o nim, ze nawet nawet sympatyczny pan, tylko jak ma na imię? Bo szukam więcej informacji na jego temat. No i termin niecałe 2 tygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err, mnie przed pójściem do psychiatry i psychologa powstrzymywał właśnie lęk przed spotkaniem np. któregoś z moich wykładowców, ale w końcu jak mnie przycisnęło to nawet o tym nie pomyślałam. Lepiej tak niż w ogóle, a to przecież żaden wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenedonga, dlaczego akurat przed wykładowcą? Cóż by tam miał robić wykładowca? No chyba, że studiujesz jakąś medycynę/psycho. Ja tam akurat mam szansę spotkać kogoś znajomego, więc sobie odpuszczam Kopernika. A swoją drogą spotkać wykładowcę to dla mnie byłby chyba najmniejszy problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii poszukiwań terapeuty mam pewne doświadczenie. Jak to czasem miewam stwierdziłem swego czasu, że muszę jak najszybciej na psychoterapię, choćby od jutra, mój zapał nieco ostygł gdy na Lenartowicza jakaś pani wyjaśniła mi, że i owszem po tzw, kwalifikacji - za pół roku! :hide: dzwoniłem jeszcze na Śląską i gdzieś tam...Koniec jednak jest szczęśliwy, wylądowałem w prywatnym gabinecie Pani Anny Pawełczak Bałaty Uważam, że trafiłem idealnie, widać, że ma spore doświadczenie i pewnie czuje się w prowadzeniu terapii, spokojna, rzeczowa, pilnuje zasad - ja tu mam pewne problemy. :mhm: Na stronie wyczytałem, że pracuje w Babińskim, robi specjalizację kliniczną, http://www.psychoterapiakrakow.pl. tel. 501491408. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już dosyć zatrważających zaniedbań i nieprawidłowości w służbie zdrowia? To sprawdź dla własnego dobra, jak ogromną rolę w ratowaniu Twojego życia i zdrowia może mieć SWOBODNY I SZYBKI dostęp do PROFESJONALNEJ I SKUTECZNEJ procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY. Obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon, w 800 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. Poznaj szczegóły. Krystian Łysyganicz, k.lysyganicz@vp.pl , Tel: 781953622

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!:)

 

Pisałem już kiedyś na tym forum (w 2007 roku) w dziale "Witaj" o swoich zamiarach pójścia do psychologa :smile: Owszem, poszedłem na pierwszą wizytę lecz nie podjąłem się żadnej terapii, samo przeszło :smile: Niestety, minęły 3 lata i znowu to samo a nawet gorzej...:( Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale potrzebuję porady gdzie mógłbym się udać do dobrego psychoterapeuty w Krakowie lub Katowicach. Tym razem już na 100%, muszę się wziąć za siebie w końcu bo sam już sobie nie radzę i coraz więcej rzeczy mi przeszkadza...Mam też pytanie, czy można iść od razu do psychoterapeuty i tam zostanie postawiona diagnoza, czy może to inaczej wygląda? Nie do końca rozumiem tą całą "procedurę" i nie wiem od czego mam zacząć. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na swoim przykładzie. Najskuteczniejsze było gdy poszłam na jedna wizyte do psychoterapeuty( komercja) i dopiero Ona dała mi namiary na poradnie zdrowia psychicznego i innych psychiatrów. To zależy od tego co Ci jest, i jakie masz objawy bo od tego zależy czy bedziesz musial sie udac do psychiatry po lek czy wystarczy Ci np wizyta/ rozmowa z psychologiem czy konieczna bedzie dłuższa terapia. Diagnozy to po pierwszej wizycie u jakiegokolwiek psychiatry/psychoterapeuty nie dostaniesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na swoim przykładzie. Najskuteczniejsze było gdy poszłam na jedna wizyte do psychoterapeuty( komercja) i dopiero Ona dała mi namiary na poradnie zdrowia psychicznego i innych psychiatrów. To zależy od tego co Ci jest, i jakie masz objawy bo od tego zależy czy bedziesz musial sie udac do psychiatry po lek czy wystarczy Ci np wizyta/ rozmowa z psychologiem czy konieczna bedzie dłuższa terapia. Diagnozy to po pierwszej wizycie u jakiegokolwiek psychiatry/psychoterapeuty nie dostaniesz :P

 

No to przynajmniej teraz coś już wiem:D Zależy mi żeby to był naprawdę dobry psychoterapeuta :smile: Odczuwam potrzebę zmiany swojego życia. Mam 21 lat.Wszystko wskazuje na to, że mam nerwicę natręctw(myśli), odczuwam też często duży strach przy załatwianiu niektórych spraw wymagających kontaktu z innymi ludźmi, zwłaszcza w sytuacji gdy nie jestem pewien swoich umiejętności-strach przed wyśmianiem. Boję się przez to pójść do pracy. Często przez większość dnia siedzę w domu przed komputerem nie potrafiąc wymyślić jakiegoś nieco bardziej "emocjonującego" zajęcia(brak własnych pieniędzy jest dodatkowym utrudnieniem) i w ten sposób życie mi ucieka...Mam też dziewczynę z którą jestem od 4 lat. Ona należy do tych osób które potrzebują nieco przestrzeni, czasem się wyszaleć, zrobić coś ciekawego. Poza tym kiedyś trzeba się uniezależnić od rodziców, zamieszkać razem z nią, dojść do czegoś w życiu. Wszystkie moje dolegliwości w bardzo dużym stopniu mi to utrudniają. Chcę się zmienić dla siebie i dla niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam jakiegoś Psychoterapeuty w ramach NFZ w Krakowie.

Chciałbym się zapisać na psychoterapię ale nie wiem gdzie są takie placówki i czy w ogóle jest taka możliwość ?

Wiem że jest jedna taka placówka na ul Basztowej ale tam nie ma w tej chwili możliwości. Pomożecie ?

 

-- 11 lip 2011, 14:06 --

 

Dodam że nie stać mnie na leczenie prywatne u tego typu lekarzy i prywatnie raczej nie bardzo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś psychoterapeutę na NFZ? Niektóre z tych postów tutaj są śmieszne- np. jakaś babka bierze 100zł za 45 minutową sesję... Ciekawe kogo będzie na to stać;/...

Najlepiej żeby też terminy były co tydzień, bo jakie będą efekty jak się będzie chodzić rzadko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiegoś psychoterapeutę na NFZ? Niektóre z tych postów tutaj są śmieszne- np. jakaś babka bierze 100zł za 45 minutową sesję... Ciekawe kogo będzie na to stać;/...

Najlepiej żeby też terminy były co tydzień, bo jakie będą efekty jak się będzie chodzić rzadko...

śmieszne? Niestety takie są realia.. Każdy by chciał szybką, fachową a do tego bezpłatną pomoc. Ja na NFZ czekałam 3 miesiące po czym dowiedziałam się, że o podjęciu terapii decyduje się po 3 spotkaniach konsultacyjnych na które też trzeba czekać. Teraz są wakacje, urlopy jeszcze trudniej. Jednym słowem trzeba się zapisać i czekać na swój termin, a co będzie dalej się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy w wirtualnym świecie ludzkich kontaktów wchodzą na stronę Forum Psychologicznego. Świadomie wybrałem taki, a nie inny tytuł mojego pierwszego pisania na Forum -Duchowy POWER. Zrobiłem to celowo, aby dać możliwość dotarcia do mnie wszystkim, którzy czują lub im się wydaje, że lęk lub w ogóle emocje paraliżują im życie. Nie ma tu znaczenia, czy jest to życie artysty, naukowca, biznesmena, sportowca, żołnierza, małżonka, osoby duchownej, itp. Ważne jest dla mnie tylko to, że jesteś CZŁOWIEKIEM, który znalazł się w "ślepej uliczce" i czujesz się za słaby lub za słaba, aby o własnych siłach wydostać się stamtąd.

Z jednej strony jestem trenerem doradcą w gabinecie CRISIS COACH, gdzie zderzam się z ludzkimi dylematami i kryzysami psychologicznymi. Z drugiej strony jako trener (coach) prowadzę bezprecedensowe - jeżeli chodzi o metodę -centrum nabywania przez klienta lub klientkę wewnętrznej mocy, pokoju serca i umysłu: AMY POWER CENTER. Grunt pod nogami tracimy nie tylko z powodu życiowych porażek, ale także sukcesów... Moje pięćdziesiąt lat na tej Ziemi dało mi dobrą szkołę życia i pozwoliło poznać bezcenną wartość dobrej rady mistrza, który jest nim tylko dlatego, że najpierw sam był w roli ucznia. Tragiczna śmierć, znanej piosenkarki, Amy Winehouse, na pewno przyczyniła się także do tego, że postanowiłem pomóc tym, którzy chcą sobie pomóc.

Witold-Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Roster82

tak się składa, że mam za sobą terapię u Dra Mateusza Borowca, której elementem była najpierw nauka relaksacji, a później rownież medytacji. Parę lat temu istaniał w Krakowie niejaki Międzynarodowy Klub Zen gdzie odbywaly się medytacjie buddyjskie, terapeuta zachęcił mnie do udziału w nich i przyznaję, że okazało się to niezwykle pomocne. Tzn. nie twierdzę, że wszystkie problemy od razu znikły, pare razy od tej pory złapałem niezłego doła, trochę mi zajęło zanim się nauczyłem codziennej praktyki. Bo początkowo jak było lepiej, to zapominałem o medytacji i po paru tygodniach budziłem się z ręką w nocniku, biegłem do terapeuty, a on się pytał "medytujesz? znajdujesz czs dla siebie?" ...

Teraz już radzę sobie dobrze sam, czytam Dalajlamę i Kabat-Zina i staram się praktykować regularnie.

Przyznaję, że pomoc terapeuty w nauce medytacji i motywowaniu do niej była mi niezbedna.

A to namiary na mojego terapeutę: http://www.arche.krakow.pl/psychoterapia.html tel. 608 338 593

pozdrawiam

Mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kraków .

Mam pytanie czy ktoś może zna kogoś w Krk .

Kto przygarnąłby dziewczynę studiując w Krk za jakieś symboliczne opłaty ?

Chłopcom chcącym coś z tego mieć -dziękujemy .

 

Jak ktoś chce pomóc proszę o kontakt na PW

 

Ps

Dziewczyna na prawdę potrzebuje pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×