Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Mademoiselle, Na początku leczenia, antydepresanty mogą nasilać wszystkie objawy i dawać mnóstwo skutków ubocznych. Radzę uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten najgorszy okres. Może powinnaś się wspomóc jakimś lekiem uspokajającym , który złagodzi trochę te niemiłe objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mademoiselle,

potwierdzam słowa Wioli na początku bania leku lidzie mają rózne skutki uboczne , to zależy od organizmu człowieka,ale wenla to dobry lek jak sie rozkręci a rozkręcanie moze nawet do 2 miechow trwać , choć większosc ma koło miesiąca, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaci pieniędzy nie liczą. :? Tylko mi nie mów, że na wszystko sama zapracowałaś. Nawet jeśli tak to nie szanujesz samej siebie świadomie przepłacając. To tylko infantylna fanaberia będąca wynikiem ignorancji. Skoro Naczelna Izba Aptekarska i wyniki licznych badań klinicznych są zgodne- nie ma różnicy pomiędzy oryginałem, a generykiem- to tak jest. Płacisz tylko za "markę", a to już zakrawa na parweniuszostwo. Ale nie moje pieniądze, nie moja sprawa. Ja w cenie Twojego Efectinu 28tabletek x 75mg mam opakowanie Orivenu 98 tabletek x 150mg i jeszcze mi wystarczy na zgrzewkę piwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czego jęczałaś że podrożał>? :lol:

Mógłbyś zacytować?

 

-- 09 wrz 2012, 17:09 --

 

Tylko mi nie mów, że na wszystko sama zapracowałaś.

Tak, na wszystko co mam zapracowałam sama (wymagam od siebie a nie od innych), ale to nie znaczy, że śpię na pieniądzach.

Na wiele rzeczy mnie nie stać, ale jak już coś kupuję, to konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacisz tylko za WIARĘ, że droższe=lepsze, a tak wcale NIE JEST. To zwykły efekt placebo. Generyk działa dokładnie tak samo jak oryginał. To jest TA SAMA substancja chemiczna. Ale Ty przywykłaś do płacenia za wiarę, prawda? Ile dajesz tygodniowo na tacuszkę? I komu wierzysz na słowo, że Twój Efectin jest in exclusive skoro wszyscy lekarze i farmaceuci są zgodni, że pomiędzy oryginałem, a zamiennikiem nie ma różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm śmiąc się możemy ale prawdy się nie dowiemy kto wie może effectin działa lepiej.

Niektóre osoby czują różnicę, można przeglądnąć ten wątek. Trudno powiedzieć, od czego. Jedni mówią, że istotną rolę mają tu tzw. substancje dodatkowe, inni twierdzą, że to placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tzw. substancje dodatkowe to utrwalacze-przedłużają ważność leku, wypełniacze i utwardzacze masy tabletkowej, barwniki, polepszacze smaku, zapachu. Nie wywierają efektu psychoaktywnego.

 

Wyjaśnię łopatologicznie czym jeszcze oprócz substancji dodatkowych różnią się generyki:

wenla.jpg

 

Różne firmy mogą zastosować przy produkcji tej samej substancji chemicznej odmienne procesy chemiczne, ale produkt powstaje ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Skończcie proszę obrażać się nawzajem i skupcie sie na temacie :)

 

dokładnie.

 

-- 09 wrz 2012, 17:53 --

 

Płacisz tylko za WIARĘ, że droższe=lepsze, a tak wcale NIE JEST. To zwykły efekt placebo. Generyk działa dokładnie tak samo jak oryginał. To jest TA SAMA substancja chemiczna. Ale Ty przywykłaś do płacenia za wiarę, prawda? Ile dajesz tygodniowo na tacuszkę? I komu wierzysz na słowo, że Twój Efectin jest in exclusive skoro wszyscy lekarze i farmaceuci są zgodni, że pomiędzy oryginałem, a zamiennikiem nie ma różnicy?

 

niegrzecznie Panie Moderatorze :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już dobrz bejbe :*

 

Ja biorę na oddziale Prefaxine 75mg+37,5mg=112,5mg. Biorę go dlatego bo takim zamiennikiem wenli dysponuje szpital. Nie pójdę do pani Bogny i nie powiem- "Żądam, aby mi podawano Efectin, bo jakaś laska z neta twierdzi, że oryginał lepiej działa". To byłoby śmieszne i niedorzeczne. Bo nie ma żadnej różnicy w działaniu. Najlepiej to widać przy lekach nasennych. Weź 4 tabletki zolpidemu naraz- nieważne czy łykniesz 4 Stilnoxy, 4 Zolsany czy 4 Polseny- jak Cię pierdyknie to wylądujesz na podłodze szybciej niż zdążysz pomyśleć "spać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×