Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Poinformowany, racja, siedzieć się idzie za nieudzielenie pomocy.

Tak tylko, mało kto wie, że samo wezwanie pogotowia już jest czynnością ratującą... Myślą, że jak np człowiek się topi a nie umie się pływać to można sobie iść dalej, bo jak nie umiem pływać to ryzykuje życie i dupa, nic mi nie zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMEN1695, podstawą jest własne bezpieczeństwo więc jeśli widzisz rannego w głębokiej wodzie lub na wysokosci to nie musisz działać, natomiast jeśli ktoś lezy a trawie czy na ulicy to masz obowiązek udzielić pomocy. Również względy higeniczne się liczą jeśli masz odrazę nie musisz wykonywac sztucznego oddychania (oczywiscie z maseczką do tego przeznaczona). Jeśli nie masz też rękawiczek takze zwalnia cię to z udzielenia pomocy i możesz ograniczyć się tylko do wezwania karetki. Względy bezpieczeństwa, o których pisałam na początku. Trochę rozwinełam temat, ale ludzie wielu rzeczy nie wiedzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformowany, chyba masz na myśli osoby udzielające pierwszej pomocy, którym nie udało się np uratować człowieka i jego rodzina podaje do sądu tego oto pomagającego, chciaż też slyszałam,że ratowników oddawają do sądu, ale zazwyczaj są to sprawy z góry skazane na wygraną dla ratownika. Ludzie wiadomo jacy są. Coraz mniej się garna do pomocy, a coraz bardziej rozczeniowi sie robią.

 

W większości przypadków to uratowane osoby , które które doznały (inwalidzctwa) podczas ratowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, dobranoc :papa:

 

-- 29 sie 2012, 23:44 --

 

Poinformowany, tak, zgadza się lub sami pacjenci, ktorzy doznali połamania żeber podczas uciskania kl. piersiowej. Takie gwiazdy też są chociaż to rzadkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMEN1695, podstawą jest własne bezpieczeństwo więc jeśli widzisz rannego w głębokiej wodzie lub na wysokosci to nie musisz działać, natomiast jeśli ktoś lezy a trawie czy na ulicy to masz obowiązek udzielić pomocy. Również względy higeniczne się liczą jeśli masz odrazę nie musisz wykonywac sztucznego oddychania (oczywiscie z maseczką do tego przeznaczona). Jeśli nie masz też rękawiczek takze zwalnia cię to z udzielenia pomocy i możesz ograniczyć się tylko do wezwania karetki. Względy bezpieczeństwa, o których pisałam na początku. Trochę rozwinełam temat, ale ludzie wielu rzeczy nie wiedzą :D

Dokładnie, ale wezwać pomoc fachową ma się obowiązek zawsze... Teraz Cię zaskoczę :D Mam rękawiczki, ustnik, gazy m/m, i bandaż elastyczny w każdym plecaku i torbie :P Nawet w skrzynce wędkarskiej :P Na pierwsze 5 minut zawsze jestem gotowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa mojej nauczycielki RM "Ratownik bez rękawiczek to dupa nie ratownik!! I jak was spotkam bez podstawowego sprzetu, to sami bedziecie potrzebowac pomocy! xD"

 

heh dokładnie , bez rękawiczek to dupa blada :shock: bez maseczki tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa mojej nauczycielki RM "Ratownik bez rękawiczek to dupa nie ratownik!! I jak was spotkam bez podstawowego sprzetu, to sami bedziecie potrzebowac pomocy! xD"

 

heh dokładnie , bez rękawiczek to dupa blada :shock: bez maseczki tak samo.

a bez głowy to dopiero jest zabawa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virgo21 jakie pytanie ?

 

OMEN1695 A taki przypadek , chłopak najarał się , zapił plus psychotropy i poszedł spać do namiotu , kiedy towarzystwo wstało po południu otworzyli namiot a gościu dwa razy większy (napuchł) w niamiocie piekarnik bo była ponad 30 stopni. :shock::shock:

 

-- 30 sie 2012, 00:02 --

 

A mnie znowu noga napier.... i boję się, że mam jakiś zakrzep czy coś...

 

Byłeś na pogotowiu ? dzwoniłes ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virgo21 jakie pytanie ?

 

OMEN1695 A taki przypadek , chłopak najarał się , zapił plus psychotropy i poszedł spać do namiotu , kiedy towarzystwo wstało po południu otworzyli namiot a gościu dwa razy większy (napuchł) w niamiocie piekarnik bo była ponad 30 stopni. :shock::shock:

 

-- 30 sie 2012, 00:02 --

 

A mnie znowu noga napier.... i boję się, że mam jakiś zakrzep czy coś...

 

Byłeś na pogotowiu ? dzwoniłes ?

Głupich nie trza siać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papiaxxxx, idz do lekarza i problem z głowy, bedziesz wiedział co ci jest. Do bolącej nogi nie radzę wzywać pogotowia :shock::smile:

 

-- 30 sie 2012, 00:07 --

 

OMEN1695, oni sami się rodzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virgo21 każdego organizm jest inny , wyraźnie jest napisane na psychotropach ,że podczas leczenia farmakoloicznego nie należy spożywać alkoholu a tym bardziej narkotyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformowany, zgadza się. Leki psychotropowe działają na OUN co w połączeniu z alkoholem lub zażyciu większej dawki niż zalecana może skutkować depresją osrodka oddechowego. Nadal nie odp. na moje pytanie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papiaxxxx, idz do lekarza i problem z głowy, bedziesz wiedział co ci jest. Do bolącej nogi nie radzę wzywać pogotowia :shock::smile:

 

-- 30 sie 2012, 00:07 --

 

OMEN1695, oni sami się rodzą :D

To słyszałaś o akcji, gdzie jakaś starsza pani wezwała pogotowie, żeby lekarz który przyjechał wypisał jej recepte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dzwoniŁAM. nie przedawkowałam psychotropów, bo ich nie zażywam ;) Przeciążenie? nie wiem, zrobiłam jakieś 6km po Opolu żeby dojść do WORDu-... ale na szczęście nie na darmo, bo zdałam teoretyczny na prawko. Siedemnastego praktyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×