Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sex. Wątek zbiorczy


Sertralina

Rekomendowane odpowiedzi

Stonka, rozwin skrot bo moze nie kazdy zrozumie

u mnie libido zaniklo jak zaczelam przyjmowac ssri i tak jest do tej pory -4 lata - mam dosc i szukam czegos innego

Ale nadal przyjmujesz a nie masz libido, czy już nie bierzesz leków, a libido nie wróciło?

I w jakim sensie nie masz libido? W sensie fizycznym czy psychicznym ( nie kręcą Cie faceci)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka:

Co na obniżenie napięcia seksualnego?

 

A po co obniżać? To nie jest objaw choroby, a leki są na objawy, a nie na każde życzenie. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, ale to chyba nie jest napięcie seksualne tylko ogólne. Benzo to syf, tzn pomaga, ale odstawianie benzo to oddzielna jednostka chorobowa. Pobudzenie benzoruchowe... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na obniżenie napięcia seksualnego?

 

jak w temacie - macie jakies porady? zeby nie były to benzodiazepiny

 

 

SSRI, opioidy, substancje hamujące glutaminian jak topiramat czy tauryna choćby, NAC, zauważyłem tez, że naltrekson, chmiel

 

-- 25 mar 2012, 09:33 --

 

baclofen?

 

 

Bacllofen pobudza libido i to dośc znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isze

Ja lecze sie anafranilem na depresje i nerwice. Bralem ten lek kiedys i mialem calkiem inne skutki uboczne niz teraz , bo 2 raz sie lecze tym lekiem. Pamientam ze rok temu , kiedy zaczynalem sie leczyc to przez jakis tydzien mialem opozniony wytrysk. Po tem wszystko wrocilo do normy. Teraz biore ten lek od grudnia , tylko ze mialem tak paskudna depresje ze nie wytrzymalem nawet tygodnia bez alkoholu do dnia dzisiejszego. Lek ten sprawil ze niemam lękow na dzien dzisiejszy , natretne mysli jednak dalej mam. Moim najwiekszym problemem na dzien dzisiejszy jest to , ze mam przez ten lek straszne problemy seksualne. Rozmawialem o tym z lekarzem , ale powiedzial ze moze sie tak dziac po lekach. Nie raz mam ochote na seks , lecz nie potrafie dojsc do wytrysku. Robie to z dziewczyna nawet godzine i nic. Nie czuje przyjemnosci niczego , podniecenia tez nie. Tylko na poczatku. Co to moze byc ? Czy to jest skutek uboczny , mieliscie cos takiego po SSRI? Bo boje sie ze tak mi moze zostac. Bo ciagle bralem lek , i pilem spore ilosci alkoholu. Moze on nie zaczol jeszcze dzialac? Bo tak jak mowie niecaly tydzien wytrzymywalem bez alkoholu , a alkohol wyplukuje ten lek z organizmu . Prosze o odpowiedz. Z gory dzieki :) Przepraszam ze pisze w 2 tematach ale , tam nie uzyskalem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post:

http://www.nerwica.com/w-jaki-sposob-leki-zmieni-y-wasze-ycie-t27963-14.html

 

-- 06 kwi 2012, 16:28 --

 

PSSD

 

Ktoś to ma?

Niestety ja to mam, problem wydaje się powszechniejszy, i niedoszacowany. Oczywiście firmy farmaceutyczne milczą. Ten problem był dyskutowany w kongresie USA, przedstawiciele firm farmaceutycznych, nie chcieli ujawnić wyników badań na lekami SSRI przez siebie produkowanymi.

Tak samo było z lekiem PROPECIA (finasteryd, stosowany w terapii łysienia androgenowego), było dużo informacji o skutkach ubocznych stosowania leku (bardzo podobne objawy do PSSD, tutaj nazywa się to: Post Propecia Syndrome). Dopiero po latach walki w sądach, firma Merck, umieściła informację, że lek może powodować raka piersi u mężczyzn, oraz impotencję. Objawy te nie mijają po zaprzestaniu stosowania leku. Ale nie ma tej wzmianki w leku przeznaczonym na polski rynek. Firma farmaceutyczne wiedzą o zjawisku ale świadomie nie informują, aby nie stracić zysków.

Tutaj umieściłem, trochę informacji o moim PSSD:

http://www.nerwica.com/post837340.html?hilit=pssd#p837340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek, niezależnie od siły libido ma czasem okresy obniżonego popędu. To pewnie naturalne.

Po stylu Twoich kilku postów myślę że chyba się znamy wirtualnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam 20 lat. Leczylem sie rok temu na nerwice natrectw. Moj lekarz przepisał mi anafranil.. Po polowie roku moje natrectwa ustąpiły jednak ochoty na sex nie mam do tej pory a jezeli juz zmuszam sie do niego to ogranicza sie on jedynie do ruszania reka w gore i w dół.. I to jest wlasnie cały moj sex. Pytanie tylko co zrobić aby dawna erekcja wróciła??? Czy ktos z was miał podobne objawy po SSRI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagłe odstawienie zwiększa ryzyko że bedziesz musiał dłużej poczekać(kilka miesięcy) na poprawę

Dużo zależy od dawek. Ja brałem 50mg sertraliny przez 1.5 roku. Dawka nie mała, ale libido się pogorszyło nieznacznie. Miesiąc po tym jak zmniejszyłem dawkę do 25mg libido jest większe niż było kiedykolwiek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pogadaj o tym z lekarzem-można zmienić leki na mniej działające na libido np mirtazapinę.Ewentualnie doraźnie generyki viagry.Po SSRI często też tak jest,ale każdy reaguje inaczej,np niektórzy pod tym względem super reagują na mianserynę,trazodon(chyba w Twoim przypadku byłby najlepszy) albo sulpiryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×