Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Pojde na terapie, obiecuje pojde... musze sie w koncu zebrac bo ja chyba sama w sobie umre... czasem to zycie nie ma dla mnie sensu....:(

 

podziwiam ludzi z tak wielkim doswiadczeniem nerwicowym....

 

-- 06 sty 2012, 22:51 --

 

ale i tak 'wkreca' mi sie ze to nie jest nerwica tylko jakiś rak czy guz...... po prostu nie moge uwierzyc w to ze tyle czasu dobrze sie czulam a od poniedzialku 'cos' dzieje mi sie w glowie... nie ciagle ale co jakis czas - sciski, ciagniecie itp... jutro moj maz ma urodziny, maja przyjechac znajomi na sama mysl panikuje... panikuje tez czy w kolejnym dniu nie umre, nie peknie mi guz czy tetniak czy dozyje do nastepnych swiat.... wariuje.... w następnym tygodniu szukam specjalisty ide prywatnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazdka0911 nie masz guza ani tętniaka to tylko nasza psychika...

Ja też ostatnio gorzej się czuję ale inaczej niż Ty bo ja się czuję taka samotna, uwięziona bez możliwości ucieczki:( nie wiem co się dzieje może to już schiza do mnie się przyczepiła a tak w zasadzie czego ta schiza tak nas straszy?? przecież na to tez są leki i da się żyć...

też czasem miałam jak mówisz lęk że zaraz głowa mi pęknie tym bardziej że mój chrzestny w ubiegłym roku umarł na raka mózgu ale powiem Ci że jego głowa w ogóle nie bolała po prostu zaczął zapominać najdrobniejsze rzeczy, mylił słowa, nie potrafił rozwiązać najprostszych zadań tak ze raka możesz wykluczyć.... jak dalej nie będzie dawało Ci to spokoju to pójdź do neurologa i niech zrobi Ci ct głowy, ponoć każdemu się należy raz w życiu i będziesz pewna że wszystko ok:)

 

-- 07 sty 2012, 12:32 --

 

a i jeszcze tak z autopsji coś dodam... nie wiem jak Ty ale ja np jak późno chodzę spać i późno wstaję i trwa to dłuższy czas to mój stan nerwicowy znacznie się pogarsza... o wiele lepiej funkcjonuje jak wcześniej zasnę i rano wstanę chociaż czasem to ciężkie ale trzeba się starać... Moja mała ostatnio mi nie daje bo sama chodzi spać koło 23;/ zgroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazdka0911 -

chocovanilla ma rację, nie masz żadnego guza, a daję Ci słowo, że jakby Cię bolał żołądek, wmawiałabyś sobie że masz guza żołądka, bóle koło serca czy w klatce że to zawał, tak jest w nerwicy, jednak póki nie uwierzysz że to nerwica i Twoja psychika, Terapia nie ma sensu, musisz wierzyć że to jakiś twój wewnętrzny konflikt w Tobie to robi i robić wszystko żeby to zlikwidować, nie przejdzie od razu, jednak będzie się lżej przechodziło podczas ataków przez to wszystko.. :smile:

 

jednak, jeśli cię to uspokoi i pomoże w wierze że to psychika porób badania, każdy z nas przez to przechodził, ja też na początku choroby wykonałam wszystkie badania, żeby być pewnym, więc nie ma w tym nic złego, idź zrób badania, a potem na terapię !!!

 

tyle, że na Panstwowe badania chyba nie masz co liczyć, trzeba będzie porobić prywatnie, jak chcesz oczywiście szybko sie dowiedzieć :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocovanilla, ja też należę do tych upartych i poszukujących, często udaje mi się załatwiać wizyty i badania w ramach NFZ, które uważane są za niemożliwe niemalże.

Szperam w internecie, wydzwaniam i ustalam terminy, nie tylko dla siebie, głównie znajomym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocovanilla jakubkowa powiem wam tak : wczorajszej nocy zasnelam dopiero po 5 mimo ze lezalam w lozku probowalam zasnac czulam sie tak jakbym miala isc spac na sile, dopiero co wyspana.... polozylam sie i chcialam spac a czulam doslownie takie cos jakby przeszywajacy bol od czasu do czasu, przygniatanie czaszki.... jak juz w koncu sie obudzilam czulam sie w miare dobrze, w dzien mialam troche latania bo spodziewalam sie dzisiaj gosci i musialam cos przygotowac na stol, ale od czasu do czasu dokuczalo mi dziwne uczucie w glowie... no i teraz jest tak samo.... siedzi to w mojej psychice? a moze faktycznie jest cos nie tak?? zreszta jesli chodzi o badania publiczne to u nas jest to dluuga kolejka i dlugie miesiace oczekiwania.... mam zamiar wybrac sie prywatnie do neurlologa, ale z drugiej strony sobie mysle ze jakubkowa masz racje.... wczesniej mialam wrazenie ze mam 'cos' w brzuchu jakiegos guza czy raka jelita i nawet tak sobie wkrecilam ze potrafilam nie wypruzniac sie przez kilka dni... no i ustalo... nie mam juz tego... teraz mam problem "z glowa" ale serio boje sie ze to jakis rak czy guz czy tetniak..........

 

a powiedzcie mi nerwice ustala sie poprzez jakies konkretne badania?? czy po prostu lekarz po wysluchaniu wszystkich naszych 'dolegliwosci' stwierdza nerwice??? bo mialam sie juz pytac wczesniej ale zapomnialam.... ciekawe czy dzisiejszej nocy zasne normlanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazdka - jeśli badania wyjdą dobrze, stwierdza się nerwicę, a w każdej Poradni Leczenia Nerwic, psychoterapeuta po jednej rozmowie z Tobą powie ci że masz nerwicę, jednak zrób niezbędne badania, jeśli wszystko ok,to jest niezbity dowód :D

 

chocovanilla i jasaw a co do badań to wiem o czym mówicie, ja też należę do tych samych osób,szperam, dzwonię , ale jak nie ma miejsc to nie ma,nie wyczaruje, więc musiałam robić albo prywatnie, albo czekać miesiące, a nawet pół roku na wizytę lub badanie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazdka - jeśli badania wyjdą dobrze, stwierdza się nerwicę, a w każdej Poradni Leczenia Nerwic, psychoterapeuta po jednej rozmowie z Tobą powie ci że masz nerwicę, jednak zrób niezbędne badania, jeśli wszystko ok,to jest niezbity dowód :D

:

Z tym ,ze bywają wyjątki od tej reguły. Np . MIGRENA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie depresja z zaburzeniami lękowymi.

Są chwile, że po dobrym nastroju nagle przychodzi dołek.

Wtedy zaczyna mnie wszystko boleć, staję się bardzo słaba, nie mogę zmusić się do działania, unikam kontaktu z ludźmi, ponieważ czuję się przy nich beznadziejna, bezwartościowa...

Niewyobrażalną trudność sprawia mi rozmowa z członkami rodziny.

Gdy jest już bardzo źle, to nie jestem w stanie zmusić się do niczego. Zwiększam dawkę leku, kładę się do łóżka na kilka dni i "udaję", że nie istnieję, ponieważ bardzo pragnę umrzeć, a nie umiem się zabić. Trzymam się tylko jednej myśli, że nie wolno mi skrzywdzić syna.

Może dobrze, że nie potrafię zrobić sobie krzywdy, bo po pewnym czasie wszystko stopniowo ustępuje i wracam powoli do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazdka - jeśli badania wyjdą dobrze, stwierdza się nerwicę, a w każdej Poradni Leczenia Nerwic, psychoterapeuta po jednej rozmowie z Tobą powie ci że masz nerwicę, jednak zrób niezbędne badania, jeśli wszystko ok,to jest niezbity dowód :D

:

Z tym ,ze bywają wyjątki od tej reguły. Np . MIGRENA

 

MARIAN1967 mając migrenę, można mieć też zaburzenia lękowe, tak jak i inne choroby, przecież nie tylko ludzie zdrowi somatycznie chorują na nerwicę....

 

Gwiazdka - terapeuta/psycholog/czy psychiatra po rozmowie z Tobą jest w stanie stwierdzić czy masz nerwicę ( teraz już nie stosują tego terminu tylko zaburzenia emocjonalne czy lękowe ) czy też depresję, można mieć obie przypadłości na raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migrena ? czyli czesty bol glowy czy jak?? czy wlasnie cos takiego jak ja mam czyli takie dziwne odczucia w glowie??

 

a depresja a nerwica to przeciez co innego bynajmiej wydawalo mi sie ze depresje mozna mic wlasnie np tak jak ja po stracie dziecka ale ona chyba po jakims czasie mija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwiazdka0911, Częsty czy nie częsty ale ból ;) boli głowa okrutnie.

A nie doczytałem co Ty masz? Jakieś uciski głowy?

Nerwica deoresyjno lękowa.

Ja to rozumie w ten sposób:

Mam lęki,ataki,somatię a za tym idzie dół spowodowany tymi właśnie rzeczami.

Później rozmyślanie dlaczego ja? Czemu nie może być jak dawniej?

To mój przykład ;) Przez ataki lęku i nerwicę doprowadziłem się do depresji i myśli samobójczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migrena ? czyli czesty bol glowy czy jak?? czy wlasnie cos takiego jak ja mam czyli takie dziwne odczucia w glowie??

 

a depresja a nerwica to przeciez co innego bynajmiej wydawalo mi sie ze depresje mozna mic wlasnie np tak jak ja po stracie dziecka ale ona chyba po jakims czasie mija...

 

tak depresja a nerwica to co innego, ale można mieć obie na raz, a dziwne odczucia w głowie ja też mam, i to nie migrena :(

 

mi stwierdzili np. naczyniowe bóle głowy, są to napadowe bóle trwające tygodniami, z uczuciem opasania głowy ,a te dziwne ruchy co opisujesz i cio ja też mam to już nerwica :roll:

 

gwiazdka - ty nie wymyślaj, że może masz a może nie masz,bo to właśnie jest objaw początkowej nerwicy, tzn. zanim się nie uwierzy że to nerwica,przypisywanie wszystkich chorób sobie, byle nie dopuścić że ma się depresję czy nerwicę, mówisz sobie..... przecież przeżyłam stratę dziecka, nie możliwe że jestem chora na nerwicę.....,ale wierz mi możesz mieć inny problem i nie być tego świadoma,nie myśl o chorobach tylko idź zrób badania, bo mniemać możesz tak bez końca ;)

 

nerwica to choroba emocji - jest w tobie jakiś wewnętrzny konflikt między świadomością a podświadomością - ale to tylko dowiesz się na psychoterapii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z tym walczyc? od 2tyg wariuje. ból pleców,mostka... w czw trafiłam do szpitala, dostałam magnez i relanium. myślałam ze umre. serce prawie mi wyskoczyło. trzech lekarzy stwierdziło ze to nerwica ale miałam zrobione tylko ekg. nie chca mnie skierować na więcej badan. boje się zasnąć. prosze o jakąś odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z tym walczyc? od 2tyg wariuje. ból pleców,mostka... w czw trafiłam do szpitala, dostałam magnez i relanium. myślałam ze umre. serce prawie mi wyskoczyło. trzech lekarzy stwierdziło ze to nerwica ale miałam zrobione tylko ekg. nie chca mnie skierować na więcej badan. boje się zasnąć. prosze o jakąś odpowiedź

 

witaj blue valentine - masz typowe objawy nerwicy, ja też mam takie dolegliwości jak Ty,lecz od dłuższego czasu niż Ty ;)

...nerwicę jak już wcześniej na pewno zdążyłaś wyczytać można wyleczyć jedynie psychoterapią :cry:

wspomagająco Treningami relaksacyjnymi...

nie chcę straszyć, ale nie przechodzi tak szybko, trzeba wytrwałości, cierpliwości i dużo pracy,ale przede wszystkim uwierzenia w to, że nie jest się chorym na nic, że ma się nerwicę, bez tego terapia nie ma sensu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thazek - ja troszkę dłużej ;) , tyle że miałam okresy uzdrowienia, po każdej terapii i zlikwidowaniu konfliktu w sobie :D

...za każdym razem było to coś innego, teraz mam długą rekonwalestencję, wiem co mi jest, ale nie mam na razie możliwości dokonać żadnych zmian, muszę być cierpliwa i znosić te cholerne objawy jeszcze jakiś czas niestety, tyle że nie wiem jak ty, ale jakoś łatwiej przez to się przechodzi mi jak wiem że to nerwica i wiem dlaczego to mam, i wiem że nie odejdzie tak szybko bo na to trzeba czasu i dużo pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie to pocieszyło... bo ciągle o tym myślę i wyobrażam sobie co mi może być. sama się nakręcam, to prawda. zawsze byłam znerwicowana, ale bez takiego bólu. a widocznie po latach odbiło się to na moim ciele. jadę do psychiatry, chciałabym żeby skierował mnie na terapię. mam pytanie, czy przyspieszone bicie serca bez powodu to też objaw nerwicy? boję się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×