Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie proszę po sądach nie ciągać. To nie moja bajka.

A swoją drogą to może warto rozważyć dlaczego tak się dzieje.

Gdyż uważam że domniemany autor / autorzy działa z jakiś powódek.

 

Czy rzeczywiście moderatorzy nie zareagowali zbyt ostro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armagedon, Myślisz ,że gadanie coś zmieni? Jeśli chodzi o Roberta, to dawno przekroczył jakiekolwiek granice i sam dobrze wiesz ,że prędzej czy później sytuacja będzie się powtarzać. Miło Ci czytać takie rzeczy , nawet jeśli słowa nie są kierowanie do Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, A myślisz, że skierowanie sprawy do sądu coś da ?

Jak można skarżyć zaburzonego człowieka ( zakładając, że on jest autorem), że wypisuje coś na forum czy grozi ?

To szkoda pieniędzy i czasu. Tu trzeba rozważyć co zrobić aby takie sytuacje się nie powtarzały.

 

Forum jest specyficzne. Wiesz to tak jakby oskarżać dewianta seksualnego na forum erotycznym.

Nie bronię nikogo. Staram się być obiektywny. Cały czas uważam że moderatorzy powinni wykazywać więcej dyplomacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rana pada deszcz,pogoda koszmarna aż strach się bać... :?

przeczytałem dziś parę rozdziałów książki A.Klasen i jestem w szoku ,że aż tak mnie wciąga.

Nuda cały dzień nuda poza tym... miałem dziś iść do pracy na 22 ale mi się nie chce. Wolę zostać w domu i odpocząć.

Wczoraj też byłem w pracy ileż można pracować.

Zjadłem nawet lody na deser :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neu(e)rotyk, Co w tym jest kolorowego? :twisted:

wcale takie nie jest jak się spędza praktycznie całe życie w pracy...

Ale na szczęście za dwa tygodnie urlop i w końcu wraca moja P. z zagramanicy :mrgreen:

Z zagramanicy? Tazio, to Ty prowadzisz firmę eksport-import? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah, Nie skończy się niczym kolego. Nie można ukarać nikogo za realne obrażanie w wirtualnym świecie.

Gdyby na forum występowały osoby z imienia i nazwiska i ten ktoś kierował do nich obraźliwe teksty lub groźby to się zgodzę. Tu ludzie istnieją jako twory wirtualne więc radze to rozważyć.

Jedyna możliwość to założenie przez administratora sprawy cywilnej ( gdyż karna w ogóle nie wchodzi w rachubę ) UDOWODNIENIE winy w tym procesie ! I żądanie zadośćuczynienia za bałagan.

 

Przykro mi Amon_Rah, ale to nie ma sensu. Taki już jest ten wirtualny świat :(

Zastanówcie się lepiej nad skuteczna blokadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah, nie głupie, tylko pytam się czy to będzie pozew cywilny czy znajdziecie jakiegoś prokuratora, któremu będzie się chciało zajmować taką sprawą. Pomijam kwestię historii choroby, ale gdyby mieli wziąść pod lupę wszystkie tego typu wybryki w internecie, to niczym innym by się chyba nie zajmowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec uwazacie, ze wszystko nalezy zostawic ot tak sobie i udawac, ze nic sie nie stalo? Grozenie pobiciem, zgnojenie calej administracji i kilku userow forum ma pozostac calkowicie odstawione na bok, a Autora postów poglaskac po glowie i poczestowac tortem czekoladowym? Czytajac takie rzeczy, az sie odechciewa nam po prostu tu w ogole byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, w KC nie ma nawet takiego paragrafu. To nie Ameryka to Polska.

Gdyby koleś ukradł dane lub zniszczył forum usuwając dane jest to powód do złożenia pozwu i żądania odszkodowania. W tym przypadku jedyna możliwość to blokowanie konta.

 

Idąc tym tropem trzeba by pozwać wszystkie spamboty.

Jeszcze nikomu się to nie udało. Bez względu na treść. Np. Na facebooku lub NK mam konto z imienia i nazwiska. Gdyby mi koleś nawkładał mogę go pozwać. Tu może mi on nawkładać i pisać armagedon, ty ch.... i kur..... i co ja mogę ?

Ignorować albo usuwać.

 

Takie mamy prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah, ja tak nie uważam ale znam realia. To całe zamieszanie nic nie da. Sahadow wywali kasę na prawnika który powie mu to samo co ja teraz piszę. Wiem że ręce opadają ale co zrobisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah, nie głupie, tylko pytam się czy to będzie pozew cywilny czy znajdziecie jakiegoś prokuratora, któremu będzie się chciało zajmować taką sprawą. Pomijam kwestię historii choroby, ale gdyby mieli wziąść pod lupę wszystkie tego typu wybryki w internecie, to niczym innym by się chyba nie zajmowali.

 

-groźby karalne

-podżeganie do nienawiści w związku z odmienną orientacja seksualna

 

możliwe do 2 lat realnie rok na dwa w zawieszeniu

 

stawiam na dozór policyjny i badania psychiatryczne w warunkach klinicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, żartujesz ?

Według przyjętych przepisów za stalking będzie można ukarać osobę, która poprzez uporczywe nękanie wzbudza u ofiary poczucie zagrożenia lub "istotnie narusza jej prywatność". Nękanie to może być prowadzone na przykład poprzez wykonywanie licznych telefonów do ofiary, wysyłanie jej sms-ów, śledzenie, ale też obdarowywanie ofiary prezentami, których ona sobie nie życzy.

 

WYŁĄCZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w KPC jest naruszenie dóbr osobistych ,możliwa kara publiczne przeprosiny i nawiązka na cele społecznie przydatne .

 

a w KK podżeganie do nienawiści jest ścigane z urzędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×