Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy nerwica, depresja jest dziedziczna?


reneSK

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, uważam że nie jest dziedziczna aczkolwiek jest możliwe by potomstwo przejawiało jej cechy. Ważne, jak wychowujesz swoje dzieci. Jeżeli zadbasz o to, by nie powtarzać swoich "złych" nawyków (znudzenie, wycofanie ,itp) wtedy możesz być optymistką. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałam się zapytać, czy nerwica, depresja jest dziedziczna? Mam dwoje dzieci i zastanawiam się czy one również zachorują, jak je przed tym uchronić. Napiszcie co o tym sądzicie!

 

Uporaj się ze swoją ;)

U mnie cała rodzina znerwicowana i pewnie stąd też zaraza jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uchronić?Postaraj się by nie stawały się ofiarami np.Twoich zmiennych nastrojów i nerwowości.Moi rodzice mają nerwicę.Matka odkąd pamiętam potrafiła zrobić w domu piekło z powodu jednego (autentycznie) pyłka kurzu na szafce.To raczej mi w niczym nie pomogło.Przede wszystkim zwalcz nerwicę u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym wiele. Sam jestem ofiarą nerwicy.

Ja radziłbym udać się do psychologa dlatego że nerwica nie jest dziedziczna lecz wychowanie dzieci przez osobę z nerwicą i genetyczne odziedziczenie pewnych cech osobowości mogą w bardzo łatwo wywołać nerwicę. Ryzyko jest b. duże. Wiem bo u mnie w rodzinie tak było a w efekcie moje rodzeństwo jak i ja choruje poważnie na nerwice.

Moim zdaniem jak najszybciej twoje dzieci powinny porozmawiać z psychologiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica nie jest dziedziczna lecz wychowanie dzieci przez osobę z nerwicą i genetyczne odziedziczenie pewnych cech osobowości mogą w bardzo łatwo wywołać nerwicę.

 

przeczytaj jeszcze raz i zastanów sie co piszesz,hehehe

"nie jest dziedziczna " a za chwilę " dziedziczenie pewnych cech"

Z czego wynikają "pewne cechy"? Czy nie czasem z takiej a nie innej pracy mózgu? a co za tym idzie dziedziczy się wadliwą pracę mózgu.

Więc depresja jest dziedziczna podobnie jak CHAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×