Skocz do zawartości
Nerwica.com

lek na padaczke przepisany przez psychiatre


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie miałam, ale często przepisuje się teraz te leki do antydepresantów, nie tylko w przypadku CHAD. To tak zwane normotymiki czyli stabilizatory nastroju. Uważam, ze są skuteczne, ale maja zbyt dużo skutków ubocznych. Jako stabilizatory stosuje się tez neuroleptyki, są one na ogól lepiej tolerowane niż leki przeciwpadaczkowe.

 

http://chad.mam-efke.pl/index.php?go=stabilizatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że temat trochę nieaktualny, a nawet nie tak trochę. Znalazłam ten temat i w ogóle to forum szukając informacji o leku Absenor właśnie. Niedawno został mi przepisany przez psychiatrę na zaburzenia lękowe i wybuchy agresji. Zdziwiłam się kiedy przeczytałam, że lek ten stosowany jest na padaczkę i również jako antydepresant. Depresję też kiedyś miałam, ciężką depresję. Byłam nawet w szpitalu psychiatrycznym. Leczyłam się z niej dobre kilka lat. Lek Absenor mam brać dwa razy dziennie, rano połówkę, a wieczorem całą tabletkę. Od kilku lat biorę lek Parogen (wcześniej o nazwie Seroxat) po dwie tabletki rano, właśnie na zaburzenia lękowe. Wcześniej brałam Xanax na krótko, bo lek uzależnia i nie można brać go przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że temat trochę nieaktualny, a nawet nie tak trochę. Znalazłam ten temat i w ogóle to forum szukając informacji o leku Absenor właśnie. Niedawno został mi przepisany przez psychiatrę na zaburzenia lękowe i wybuchy agresji. Zdziwiłam się kiedy przeczytałam, że lek ten stosowany jest na padaczkę i również jako antydepresant. Depresję też kiedyś miałam, ciężką depresję. Byłam nawet w szpitalu psychiatrycznym. Leczyłam się z niej dobre kilka lat. Lek Absenor mam brać dwa razy dziennie, rano połówkę, a wieczorem całą tabletkę. Od kilku lat biorę lek Parogen (wcześniej o nazwie Seroxat) po dwie tabletki rano, właśnie na zaburzenia lękowe. Wcześniej brałam Xanax na krótko, bo lek uzależnia i nie można brać go przez dłuższy czas.

 

tu masz wątek o tym leku kwas-walproinowy-wal-sodu-depakine-depakine-chrono-convulex-t32954.html

generalnie jest to wysoko ceniony i bardzo skuteczny stabilizator nastroju, może jednak mieć uciążliwe skutki uboczne

gdybyś się po nim źle czuła, albo zaczęła nagle ostro tyć, to zapewne dostaniesz inny stabilizator tego typu - lamotryginę lub karbamazepinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

constantly_restless,

 

 

Tzw. leki przeciwpadaczkowe wykorzystuje się w psychiatrii jako normotymiki/stabilizatory nastroju. Jest to powszechna praktyka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_normotymiczne

 

Głównym zadaniem normotymików jest normalizacja (stabilizacja) nastroju. Czyli profilaktyka stanów maniakalnych w ChAD, ale też depresyjnych- bo one obniżą nastrój i napęd z podwyższonego do adekwatnego, ale poniżej tej granicy już nie- czyli nie wykazują tendencji depresjogennych. Poza tym stosuje się je w innych przypadłościach, np. z.o., czy własnie w zapobieganiu atakom agresji, nadmiernej labilności emocjonalnej itp.

 

barsinister podał link do tematu o tym leku. Substancją czynną Absenoru jest walproinian sodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×