Skocz do zawartości
Nerwica.com

WITAM :D


pituspl

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem te forum bo potrzebuje pomocy . Cierpię na nerwice lekowa od paru miesięcy nie biorę psychotropów (setaloft) bo po prostu na mnie nie działał . Jak kiedyś chciał od mojego lekarza aby przepisał mi coś "mocniejszego" przepisał mi inne tabletki ale jak mijał stres to po prostu usypiałem nawet rano. Teraz od 1,5 miesiąca mam ole klatki piersiowej wyniki EKGi UKG serca były w porządku , a doktorka powiedziała ze to jest układ nerwowy wokól klatki piersiowej (gdyż bolę miały początek po przejściu grypy). I ze to minie po tygodniu ale nie minęło niestety. wiec moje pytanie brzmi czy leki psychotropowe maja jakis wpływ na układ neurologiczny człowieka? ?

 

Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no. ok a jezeli jak u mnie takie bóle występują bo 5 miesiacach od odstawienia leków . To normalne zeby dopiero po takim czasie ?

 

[Dodane po edycji:]

 

no. ok a jezeli jak u mnie takie bóle występują bo 5 miesiacach od odstawienia leków . To normalne zeby dopiero po takim czasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pituspl, Jeżeli masz bóle , a wykluczone zostały prawdopodobne chrby....to znaczy,że mozesz też je mieć na tle psychicznym. Chodzi mi np. o stress, sytuacje trudne. Może to byćsomatyzacja objawowa nerwicy.

Prawda,że psychotropy i inne leki dzialające na system nerwowy mogą łagodzić objawy nerwicowe, ale nigdy nie spowodują,ze nagle poczujesz się psychiczne zdrowy. Bo leki nie likwidują przyczynyzaburzeń lękowych.

Takie zaburzenia leczy się inaczej. Byłeś kiedyś u psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. u psychologa nie byłem . Musze zapisac do do psychiatry na wizyty moze przepisze inne lekarstwa. Nie wiem czy jest no nerwica lekowa w 1000% ale miałem ciężkie ostatnie 5 lat w tym gimnazjum (przez które sie strasznie męczyłem psychicznie). To własnie psychiatra powiedziała ze mam nerwice lękową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pituspl, skoro masz diagnozę to juz napisałam wyżej. Leki Cię nie wyleczą na zawsze. Tu chodzi o coś więcej. O poznanie przyczyny nerwicy lękowej, uświadomienie.Dlatego psychoterapia powinna Cię zainteresować. Oczywiscie lekami możesz sie ratowac, popytaj psychiatrę o terapię, powinna wytłumaczyć Tobie naczym polega i czy w Twoim przypadku jest wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od stycznie bede starał sie zapisac na terapie grupową . po gimnazjum mam wiele psychicznych "zapór" jak ja to nazywam . Nie chciałbym was tym zanudzać . I tak wiem ze leki nie zrobia wszystkiego . ale akurat chodzi mi o moje bole w klatce piersiowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pituspl, OO...terapia grupowa...jak najbardziej! :)

Jeśli bóle są nerwicowe........coż mogę doradzić?

MOze do tego czasu dużo spacerów, gimnastyki, dieta, zajęcie, pasja, hobby, spotkania z ludźmi, znajomymi.

Trzymaj się. Pisz o swoich spostrzeżeniach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o skutkach ubocznych powiadom lekarza. Polecam prywatnego, bo taki tylko pomoże. Ciężko jest trafić na leki, które nam pomogą, to jest zasada szczęśliwego trafu. A leki działają późno, więc nie odstawiaj. Jak są złe, to zmień je. Nie koniecznie muszą być mocniejsze.. mogą być po prostu inne, lub jakieś dodatkowe do tych co bierzesz. Zależy, co dokładnie Ci dolega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego temat wiec mam do was pytanie z innej beczki .Więc ponoć pies potrafi uspokoić człowieka(pewnie zależy jaka rasa jeszcze) no ale ma ktoś nerwice lekową i psa. i czy pies może byc takim powiedziałbym " lekarstwem" nie zrozumcie mnie zle po prostu nie wiem jak to mam powiedzieć .Pytam się ponieważ myślę o kupieniu sobie psa a niektórzy podpowiadają mi żebym to skonsultował z moim lekarzem .. Heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak jeszcze wracając do senności po lekach - są to normalne objawy. Też leczyłam nerwicę lękową i miałam przepisywane coraz silniejsze leki. Lekarz przy tym bardzo silnym mówił mi, że przez pierwsze 2-3 tygodnie mogę nawet nie być w stanie normalnie funkcjonować i będzie potrzebna mi pomoc nawet z takimi czynnościami jak jedzenie. Wydawało\mi się to wtedy mocną przesadą, bo nic takiego nie wystąpiło nawet w najmniejszym stopniu - funkcjonowałam jak zawsze, nawet miałam więcej energii (zaczynałam brać te leki będąc w górach - każdy szczyt był mój :smile: )

Terapia - koniecznie. Leki owszem - wspomagają leczenie, eliminują objawy, ale zgadzam się z poprzednikami - nie na trwałe, jeśli oprócz nich nie pracujemy nad ujarzmieniem lęków.

Co do psa - myślę, że dobry pomysł. O konsultacjach z lekarzem była mowa ze względu na to, że niektórzy mają leki związane też i ze zwierzętami lub opieką i odpowiedzialnością za kogoś - przypadki są różne. Ale takie wsparcie od strony zwierzaka potrafi być nie do ocenienia. Nawet słyszałam, że były kiedyś projekty by wprowadzić zwierzęta do szpitali, bo pomagają w odzyskaniu dobrego samopoczucia psychicznego, a co za tym idzie i fizycznego.

Moi rodzice zawsze mieli jakiegoś kundelka. Mówię o rodzicach, bo mnie akurat osobiście nie stać na zwierzaka na ten moment (a szkoda), ale może przy kolejnej podwyżce, jak wyjdę z długów...

Dosyć o mnie.

Zapraszam do zapoznania się też z innymi tematami (głównie odnośnie nerwicy lękowej i krokach do wolności). Może znajdziesz tam wskazówki również dla siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam małego pieska, ale nie chce się przytulać, dlatego polecam goldena :) bo to bardzo przyjazne psy :) chyba, że mniejszy jakiś no to... chyba obojętne, każdy piesio kochany :) może uratować jakiegoś ze schroniska?? Dać ciepło, dom i miłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×