Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Moolik,

Chcesz brac psychotropy na niesmialosc? A nie lepiej popracowac nad soba niz otumaniac sie lekami ktore nie wiadomo jaki beda mialy wplyw na ciebie za 20 lat?

fobia spoleczna to bardzo zlozona sprawa i popracowanie nad soba nie jest wystarczajace. tyle, ze z wypowiedzi nie wiemy czy gosciu ma fobie czy cierpi na niesmialosc bo to nie to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, na motywacje bo paro strasznie mnie zamula. Ale już nie biorę selegiliny jakies 3 tygodnie i w ostatnim czasie miałem chyba efekt odstawienny w postaci baardzo zwiększonych lęków, ale teraz widzę że wszystko wróciło do normy.

Teraz dorzucam do paro fluanxol 0,5mg bo pobudza troszkę, a co ważne w moim wypadku nie napędza lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśli samobójcze minęły ale za to mam jadłowstręt ale za to olbrzymią ochotę na słodycze..No i jakby wszystko się gdzie obok działo takie jakby przymulenie,szybko się męczę..Ale to trzeci tydzień więc zobaczymy jakie dalej będą atrakcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Parogen ( 1,5 tabletki rano) 4 tydzień i nie czuje się jakoś rewelacyjnie. Czuję się tak trochę nijak. Mogę funkcjonować ale brak mi radości życia i motywacji do działania.

Kompulsje jak były tak są tylko że napięcie przy ich wykonywaniu jest trochę mniejsze.Mam huśtawki nastrojów. Albo bym się zaszyła pod kołdrą i spała albo wpadam w szał sprzątania kuchni.Nie mam ochoty na spotkania z ludźmi i straciłam zapał do rozpoczętego kursu prawa jazdy.

Mam też problemy ze snem. Na noc biorę 1 tabl. Depakiny 300 i połówkę Zomirenu i zasypiam pięknie ale ok 3,4,5 (różnie) budzę się i mam uczucie że nagle łóżko stało się niewygodne. Nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji. Męczę się z zaśnięciem. Kilka razy później się budzę. Mam dziwne, męczące sny.

Aktualnie życie dla mnie ma smak papieru ale może się coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzabba,

Tez tak mialem - przeszlo.

Huśtawki nastrojow mam dalej, rano czuje sie super a wieczorem czuje sie jakbym byl w glebokiej depresji.

Trudno sie zmotywowac do dzialania.

Plusem jest to ze lubie przebywac z ludzmi, lubie rozmawiac, jestem bardziej pewny siebie.

 

 

Jesli chodzi o sen to niestety bez lekow nasennych nie moge spac, i tak budze sie okolo 4 w nocy ale zasypiam i spie do 8-9 rano. Do 12 jestem nieprzytomny. Sny sa bardzo realistyczne, az czasami za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, ta paroksetyna niby najlepsza z ssri ale ma też dużo skutków ubocznych(dla mnie nie do zniesienia). Ja już z tego na szczęście schodzę powoli i mam lepszy nastrój mając tą świadomość, że już nie będę tego dziadostwa brać. Powoli przestaję być robotem, coraz częściej zdarza mi się płakać(ze wzruszenia czy złości więc OK), wraca mi wrażliwość i emocje ale nadal jestem seksualną kaleką, libido wciąż na poziomie zerowym, mimo, że biorę już Trittico ale od niedawna więc pewnie muszę poczekać na jego działanie. Ale właśnie czytałam, że paroksetyna najbardziej zubaża tą sferę seksualną i nawet jak już się przestanie ją zażywać to mogą być spore problemy z przywróceniem tego libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta wrażliwość aż tak nie przeszkadza - w końcu jestem kobietą do cholery :!::!::!: Wy faceci się nie odzywajcie lepiej w tej sprawie :P;)

Poza tym nie jest ona(wrażliwość) taka znów duża, myślę, że jest na normalnym poziomie, a nawet jest mała w sumie(na pewno nie taka jak kiedyś przed leczeniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×