Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciagła senność i poczucie zmęczenia


tomi1234

Rekomendowane odpowiedzi

A czy próbowaliście zwalczyć lęk metodami relaksacyjnymi - ćwiczeniami oddychania, rozluźnianiem mięśni itp. ? Polecam, bo niektórym naprawdę pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni , biorę Velafax , i nie jestem senna.Jestem pobudzona , i nie moge spać w nocy.Ale senność męczyła mnie prawie dwa lata.To był koszmar.Kawa nie pomagała , miałam podkrążone , nieprzytomne oczy i wszystko wydawało mi się snem.Okropieństwo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat to sporo. Masz jeszcze nadzieję na wyjście z tego? Rozumiem, że lęk jest problemem? Bez leków pewnie coś niewiele lepszego od wegetacji jak i u mnie?

 

 

Czasem mam, ale patrząc realnie, to chyba się już pogodziłam, że są tylko sposoby na polepszenie jakości życia, natomiast o całkowitym wyleczeniu mogę tylko marzyć. Największym problemem są lęki., jak łykam anafranil prawie ich nie ma, są natomiast skutki uboczne. Bez leków - lęki są nie do zniesienia. Trzeba wybierać mniejsze zło.

 

miki

Próbowałam, ale nie bardzo w to wierzę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu męczy mnie nadmierna senność. Dodam, że to nie od leków (Anafranil i od niedawna Tegretol), bo Anafranil biore już 2 lata z przerwą i nie było tego. Mogłabym spać non stop, całą noc i cały dzień. Zrobienie czegokolwiek sprawia trudność bo ziewam, męcze sie i padam na pysk. Ide gdziekolwiek to ziewam i myśle tylko żeby sie polożyć spać. Nie mam ze snem problemów, z zaśnieciem, z koszmarami, nie.

Ta ciągła chec spania dezorganizuje totalnie życie. Po 4 mocnych kawach ja dalej ziewam .

Znacie jakies sposoby na senność? Jakie tabletki działaja pobudzająco? Prosze poradzcie mi coś bo zwariuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam taki preparat zdrovit (witaminy + żeń szeń + dużo kofeiny)

na mnie działa a tez chyba ze dwa lata mogłam spac non stop

Jest napisane zeby nie brac wiecej niz jedną tabl na dobe, ale ja czasami nawet 3 biore i nie umarłam.

 

Poza tym zauważyłam, ze teraz kiedy mam bardzo dobrze ustawione leki, kiedy nie wpadam juz w depreche i nie mam lęków to mam wieksza ochote do życia i chce mi się coś robić, chociaz rózne są dni jak u każdego. I dzieki temu tez nie musze tyle spac.

 

sen to jues ucieczka od problemów.. czesto wystepuje w depresji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam tak okresami. Czasem czuję, że nie mam siły wstać z łóżka, a jak już wstanę, to jestem jakaś wkurzona. A później przez miesiąc wstaję rano jak skowronek i później latam jak na duracellach.

 

Jak coś przejdzie, to na trochę, albo wymienia się z czymś innym. ewaryst7, dobrze powiedziałaś- z tym nie da się nudzić.

 

Na takie jakby przemęczenie pomaga pluszzz activ, z magnezem. Tylko zauważyłam, że daje kopa, ale trochę uzależnia organizm. Po trzech miesiącach przestałam go pić i przez tydzień chodziłam zamulona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sen to jues ucieczka od problemów.. czesto wystepuje w depresji itp.

 

Zgadza się, ale choć nastrój mam w miarę dobry, to i tak chodzę wiecznie niewyspany, zmęczony i brakuje mi na cokolwiek energii (a sypiam po 10-12h na dobę). Nawet myślałem, że może mam cukrzycę, czy coś innego mogącego wywoływać senność, ale przebadałem się i nic takiego nie stwierdzono. Na początku roku chodziłem przez 3 miesiące na terapię na Dolną w Warszawie na 9 rano i zwyczajnie często tam przysypiałem :zzz: .

 

Już minęło 20 lat.

 

To tak jak u mnie :yeah: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to.Jeszcze zanim nie brałem lekarstw to ciągle czułem zmęczenie i senność.Potrafiłem spać do południa,a później gdy się obudziłem to nie chciało mi się wstawać z łóżka.Dopiero od momentu kiedy biorę lek to się zmieniło.Mam teraz większą chęć do robienia czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×