Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ewidentnie Escitalopram i Citalopram NIE jest dla Ciebie lekiem CUD :).

 

Zatem, ogolnie jest przyjete, ze najlepszym lekiem na NN, nerwice, nerwico-depresje jest Anafranil (Klomipramina).

 

Dodatkowo jest jeszcze kilka dobrych lekow jak :

 

- Fevarin

- Mocloxil (IMAO sa dobre przy nerwicach)

- moze ten wroc do tego Efectinu ?

- Mianseryna

- Mirtazapina

- Fluanxol

- Sulpiryd

- Amisulpiryd

- Imipramina

- Noveril

- Afobazol

 

itp itd jest tego sporo jeszcze. Moze pogadaj z doktorem o Anafranilu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta już mi zmieni jak on twierdzi że Escitalopram jest dla mnie genialny i wyleczył mnie z lęków :roll: Cholera boję się zmiany na inny lek, już piąty z kolei by był. Jak nie będą chcieli mi zmienić leku ani zwiększyć dawki Esci (gdzie może tkwić problem) to wypindalam stąd i idę prywatnie znów :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja idę w środę do psycha. Pewnie będzie zmiana. Esci nie dość że nie działa, to same minusy po nim (min te zryte sny!). Dość już mam tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur** ten lek faktycznie nie działa. Non-stop chce mi się płakać. Myśli typu że śmierć jest jedynym wyjściem z tego stanu. Uczucie stałego napięcia, poddenerwowania. Mam ochotę pożegnać się z rodziną już, czuje że to koniec ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek

 

Nie wiem. Czekam na wieczorny obchód lekarza dyżurnego. Ale on mi nie może zmienić leczenia. Z kolei mój prowadzący lekarz będzie dopiero w czwartek. Ten lek NIC nie działa, czuje że moje życie jest do dupy i nie wiem co mam z tym zrobić (tzn. wiem ale się boję śmierci, chociaż ciągle o tym myślę żeby może to ulgę przyniosło). Obiecuję sobie że "jeszcze nie dziś, wytrzymaj do jutra". Z tego co wiem leki powinny jakoś aktywizować, żeby człowiek mógł działać, spojrzeć na sprawę z innej strony a nie tkwić w czarnej dupie i się pogrążać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, haha nie zaczaiłam :mrgreen::pirate: Kolejny minus esci- mózg mi się spowolnił :hide::evil:

Hmm co chcę zasugerować lekarzowi? On wie najlepiej co robić :smile: Sam mówił że teraz zmienimy jeśli nie będę czuć się super. Zapytam go o Zoloft, a poza tym daję mu pełną swobodę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja od jutra musze zwiekszyc dawke do 10 mg i strasznie sie boje.Dawke 5 mg biore juz 8 dzień i mam straszne lęki.Przed leczeniem takich nie miałam.Ciężko mi funkcjonowac bo w domu mam dwoje dzieci i musze byc na chodzie.Poczekam jeszcze troche moze to sie zmieni.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i trzymajcie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myśli samobójcze to może być skutek uboczny lexapro?

 

Tak, to może być jeden ze skutków ubocznych. Przejdzie.

 

Witam.Ja od jutra musze zwiekszyc dawke do 10 mg i strasznie sie boje.Dawke 5 mg biore juz 8 dzień i mam straszne lęki.

 

Lęki na początku leczenia to coś zupełnie normalnego. Dawki 10mg nie ma się co bać, nie odczujesz różnicy, wchodzisz w lek powoli, tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was nie pocieszam, to tylko fakty :smile: I tak macie lepsze skutki uboczne niż ja miałam, ja np traciłam przytomność. Także spokojnie, zaraz Wam przejdą te myśli i lęki, to jest zupełnie normalna rzecz, nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to już 5 nawrót deprechy i lęków. Brałam Asentrte, lerivon, zoloft i lexapro do którego wracam.

Pamiętam, że poprzednio też miałam myśli samobójcze i zwiększone uczucie lęku, ale nie wiem, czy to skutek działania leku, czy choroby samej w sobie. Muszę zaznaczyć, że tym razem obiawy (skutki uboczne) odczuwam dużo silniej.

Być może to przyczyna osłabienia(wycieńczenia)organizmu przez ciążę i poród. Miałam cesarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałam Asentrę. Lęk i takie myśli to normalne. A czytałyście ulotkę? Bo tam jest o tym. Ale może lepiej nie czytać, jeszcze się nakręcicie ;) Każdy inaczej reaguje na leki, ale nie ma co się nastawiać negatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem baardzo zawiedziona.mi na lęki ten lek w ogole nie pomogl.nie mam napadow lęku panicznego tzn ataków jak Wy,tylko taki lęk wolnoplynący-budzę się i już się boję nie wiadomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kati-1976

 

Dziś psycholog mi powiedziała że te myśli samobójcze są jakby obroną podświadomości że wolę tkwić w czarnej dupie niż zacząć normalne życie - wtedy one przejdą. Ale jak ja mam je okiełznać i w ogóle swój stan rozdrażnienia, skoro wcale nie czuję się lepiej? A z tego co wiem leki mają w tym pomagać :bezradny: What's the fuck with that medicine! Mówią że trzeba czekać 3 miechy zanim "porządnie zaskoczy" ale ja wątpię trochę w ten lek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×