Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychozy polekowe itd.


Gość jantarek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy chodzi Ci o to że duże dawki psychotropów powodują choroby psychiczne?Może się tak zdarzyć, ale takie zjawisko występuje nadzwyczaj rzadko i mija po odstawieniu leków, które to wywołały. Jeśli nie mija to znaczy że ktoś jest chory i leki nie mają tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie o to mi chodziło. Jest wiele wypowiedzi, że pojawiły się głosy, dziwaczne zachowania, efekt zombi, utrata 'ja' przez risperidon lecz nie pisali oni jaką brali dawkę czy 2mg czy więcej.

 

Praktycznie każdy pisze, że risperidon to wielkie G. Czy to aż taki wstrętny lek?

 

[Dodane po edycji:]

 

Dziwne że u dzieci nie ma prawie żadnych skutków ubocznych :shock:

 

[Dodane po edycji:]

 

A i jeśli rano biorę 1mg i na wieczór 1mg to będzie 2mg czy poranna dawka się do wieczora wydali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauwazylem ten temat. Teraz biore rispolept 2 mg i wenlaflaksyne 150 mg. Lecze sie na nerwice natrectw. Czy rispolept moze wywolywac jakies objawy psychotyczne skoro sam jest na wlasnie takie objawy? Z tego co w internecie pisza to podobno to nie najlepszy lek. Mozliwe ze on moze wywolac albo nasilic juz istniejace albo wyleczone objawy psychotyczne? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel.770 - Rispolept i wiele innych leków może powodować objawy wytwórcze, czyli takie, których nie miałeś nie biorąc leku. Szkoda, że lekarze o tym nie informują.

 

Rispolept podaje się przy schizofrenii, a nie nerwicy i depresji.

 

Szczerze? Najgorsze świństwo, jakie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×