Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wypadanie płatka zastawki mitralnej


*Wiola*

Rekomendowane odpowiedzi

fobia

To jest wada wrodzona i magnez tego do końca nie wyleczy. Uzupełnianie jego poziomu znosi tylko część tych nieprzyjemnych objawów, typu kołatanie.

 

 

W powoli saczacej sie kroplowce tak? Czemu nieprzyjemne? Jak dla mnie to unika sie wtedy zabawy z wchlanialnoscia (magnez jest z natury ciezko wchlanialny) i leci prosto do komorek tam gdzie jego miejsce.

 

.

 

Nie. w zastrzykach dożylnych. O ile dobrze pamiętam to w dawce od 1 cm do 10 zwiększanej codziennie o 1.Towarzyszyło temu uczucie fali gorąca i jakby rozpierania, bardzo nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to tylko operacyjnie, ale z powodu ,że uważają ,że to mało poważne nic z tym nie chcą robić:(

 

[Dodane po edycji:]

 

Ale skoro kiedyś nie odczuwałaś niemiłych objawów, to są one pewnie przez nerwicę, tego płatka można ponoć nawet nie czuć. Chociaż ja jak się dobrze zastanowię to czułam go nawet w dzieciństwie, np robiło mi się słabo po gorącej kąpieli, ale kołatania to dopiero jak się szanowna nerwica przyplątała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może dobra wiadomość :)

Witam. Pierwszy raz pisze na tym forum,ale byc moze komuś pomogę opisujac po krotce swoja historie. bylam pewna ze mam nerwice lękową spowodowaną przejsciami, przezyciami itd i nawet juz chcialam isc do psychiatry! . a co sie okazalo jest bardzo wiele chorob ktore wywoluja objawy nerwicy i trzeba to bardzo dokladnie sprawdzic od kazdej strony zeby sie nie potrzebnie nie leczyc psychotropami , dzisiaj np miałam robione echo serca, przy ktorym wykryli zespół wypadania płatka ..ktory wlasnie byl powodem nerwicy lękowej u mnie .. :) a ze w skali od 1 do 4 moja wada byla tak blisko normalnosci ze ledwo zasluzyla na 1' dzisiejszy dzien zaliczam do udanych..

dodam jeszcze ze zadne objawy nie wskazywaly u mnie na wade serca, EKG prawidlowe ,osluch prawidlowy..ale nie dalam za wygrana i poszlam prywatnie zeby jak najszybciej wykluczyc wszystkie mozliwosci , teraz terapia magnez + beta bloker . przy tej wadzie tez np. zle znosi sie jazde autobusem czy tramwajem,co zauwazylam ze tutejsi bywalcy czesto opisuja..

pozdrawiam wszystkich, jeśli taki temat juz byl to przepraszam :)

Beti.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez kolejnosc byla taka, ze nerwica istniala i rozrabiala w najlepsze wywolujac rozne objawy, a wypadanie platka i wada zastawki byla przy okazji, odkryta podczas badan, ale nie byla przyczyna, najwyzej czasem wzmagala stany lekowe

 

-- 13 wrz 2011, 22:30 --

 

a nie uważacie, że skoro taka wada np. już wywołała nerwice to lęki mogą napadać później bez względu załóżmy na to czy w danym momencie ujawni się jakis objaw wypadania platka czy nie?

 

sadze, ze sam fakt, ze to zauwazylas samodzielnie, swiadczy o tym, ze sie w siebie wsluchujesz, jak wiele osob zreszta i to wsluchiwanie sie wlasnie wywoluje zdenerwowanie, strach , ataki paniki i spiralka zaczyna sie nakrecac i strach nasilac

tak, po sobie moge powiedziec, ze jest to mozliwe, bo wlacza sie przewrazliwienie, nadinterpretowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma nic strasznego w tym ,że leczę się u psychiatry.Też lekarz który leczy choroby tak jak kardiolog.Dla mnie nie ma różnicy.Czy można bardziej "lubić" z którąś z chorób?

 

 

Dla mnie tez nie ma nic w tym strasznego.Leczylam sie juz na depresje...ale unikam tego jak ognia, bo boje sie skutkow ubocznych zazywania lekow zapisanych przez psychiatre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze stwierdzono wypadanie płatka ,a dopiero po kilku latach naszła mnie nerwica lękowa więc przypuszczam ,że zespół Barlowa ma jednak jakiś wpływ

,,Najczęściej w przebiegu zespołu Barlowa stwierdza się objawy takie jak: uczucie kołatania serca, zawroty głowy, zasłabnięcia, uczucie bólu w klatce piersiowej oraz objawy neuropsychiatryczne, w tym niepokój, nerwica lękowa oraz napady paniki.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola* Ja miałam robione echo ok 10 lat temu ,żeby wtedy lekarz poinformował mnie iż trzeba zażywać magnez i inne tabletki może było by ok ,natomiast powiedziano mi ,że to nic takiego i że z tym normalnie trzeba życ,,a niestety stan sie pogarszał,do lekarzy nie chodziłam potem wyjechałam za granice itd .I dopiero teraz poszłam do lekarza już przy osłuchiwaniu mnie słychać szmer w okolicy serca ,oprócz tego wysokie tętno (dostałam już na to tabletki) ni i czekam teraz na badanie echa serca ,ale na NFZ i termin mam dopiero na czerwiec :why: ,, nie wiem dlaczego lekarze nie mówią o tym ,że wypadanie płatka może prowadzic do NL ,ja o tym przeczytałam w internecie na str.,, Wypadanie płatka zastawki mitralnej – Wikipedia, wolna encyklopedia,, .A czy ty bierzesz na to jakies tabletki ? ja kiedys brałam magnez i Kaldyum ,, A teraz zobaczymy po badaniu!! pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*Kiedy dostrzegłam u siebie objawy nl poszłam do psychologa ,ale panie nie wysłuchajac mojej historii życia nie umiała powiedzie z czego wynika moja nl ,,wiec zaczełam szukac po internecie i wiedząc ,że mam wypadanie płatka jakos po nitce do kłębka doszłam ,że to może być to..Czytałm ,że na to powinno się brac magnez i potas oraz jakies Beta blokery oczywiscie po wizycie u lekarza który dobierze odpowiednie tabletki .A co do wysokiego pulsu to jak powiedziałam lekarce ,że mam czasami nawet 80 to sie za głowe chwyciła (a bywało nawet ,ze miałam 99) dostałam tabletki i jest o niebo lepiej ,także radze Ci pójsc do lekarza aby przepisał Ci cos odpowiedniego na obniżenie pulsu ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BERTA, Ja mam przeważnie około 100, ale lekarz też mi kiedyś powiedział, że widocznie taka moja uroda i żeby nie panikować. Brałam kiedyś propranolol ale on obniża ciśnienie , a to mam i tak niskie , więc to też kiepskie wyjście,. Szlag mnie tylko trafia, ,że każdy lekarz mówi w zasadzie co innego i tak naprawdę nie wiem już, czy się tym przejmować, czy olać :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BERTA, Ja mam przeważnie około 100, ale lekarz też mi kiedyś powiedział, że widocznie taka moja uroda i żeby nie panikować. Brałam kiedyś propranolol ale on obniża ciśnienie , a to mam i tak niskie , więc to też kiepskie wyjście,. Szlag mnie tylko trafia, ,że każdy lekarz mówi w zasadzie co innego i tak naprawdę nie wiem już, czy się tym przejmować, czy olać :roll:

Olej ,taka Twoja uroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola* Ja długo nie wiedziałam ,że mam taki wysoki puls nigdy nie zwracałam na to uwagi natomiast kiedys ktos z rodziny miał ok 90 i widziałam ,że wszyscy mówili do o koła ,że to bardzo dużo.Jakis czas potem kupiłam ciśnieniomierz i zaczełam mierzyc cisnienie ,i tak cisnienie niskie albo w sam raz a puls zawsze wysoki . Lekarz powiedział że to żle że mam taki wysoki puls i przepisał mi tabletki concor cor 2,5 też się bałam że cisnienie mam niskie i że może te tabletki dodatkowo mi jeszcze to cisnienie obniżą ,ale zaczełam jesc je po pół tabletki dziennie według wskazań lekarza i już po 3 dniach była znaczna poprawa przede wszystkim jestem dużo spokojniejsza i nie jestem już taka rozdygotana chaotyczna i niespokojna w środku .Czuje jakiś taką wewnętrzny spokój i ulgę jak do tej pory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje imię Daniel, mam 16 lat - we wrześniu 17

mam niedomykalność lewej zastawki aortalnej ( nie mogę mieć wysiłku fizycznego nadmiernego ), pod koniec stycznia tego roku zacząłem się źle czuć, czułem przenikające zimno przez mnie co jakiś czas , czułem że serce mocniej biło, bolało mnie to serce - trwało to ok. 30 minut. Wcześniej miałem podobne objawy ale trwały One około 5 minut max. W momencie jak to trwało półgodziny powiedziałem rodzicom że coś jest nie tak . Uznali że mam się uspokoić, położyć, nie myśleć o tym. Prawda jest taka, że od razu zacząłem się sam nakręcać - zacząłem wyszukiwanie w internecie co mi jest i rezultaty mnie jeszcze bardziej martwiły. Spakowałem się i powiedziałem że jedziemy na pogotowie. Spędziłem tam 3 dni - nic mi nie było, dostałem tylko tabletki na uspokojenie. Mija już 3 miesiąc od wyjścia a ja nadal mam bóle serca, nakręcam się itp. czuje odrealnienie cały czas. Boje się że moje serce w końcu nie wytrzyma, i będę miał chociażby zawał.

Mój tryb życia do czasu aż trafiłem na pogotowie to było palenie papierosów ( ok 14 na dzień ), picie częste alkoholu, nie dbanie o sobie ( wysiłek fizyczny miałem dosyć spory ), czasami zapaliłem trawkę ( miałem też w lipcu 2011 r rozprawe z tym zwiazana - moze tez meic to jakis wplyw, poniewaz trafilem do szpitala bo "wkrecilem" sobie ze umieram )

Po wyjściu ze szpitala : zero palenia, zero picia, zero wysiłku, zero innych używek.

Rodzina: z mojej winy ciągłe kłotnie, ponieważ nie jestem dobrym dzieckiem dla rodziców ( sam to potrafie przyznac ), czesto z mojej winy "chora" atmosfera w domu. Boje się zresztą o bliskich czy im sie cos nie stanie i jak mysle ze cos jmoze byc nie tak to momentalnie znow sie fatalnie czuje.

Szkoła: tutaj sprawa wygląda beznadziejnie. jest początek maja a ja mam 4 zagrożenia nie przejścia do następnej klasy, i to przez nauczycieli którzy zrobią wszystko żebym tylko został. Czasami zdarzy się że w szkole jestem pognębiony przez innych, czasami często ..

 

Podejrzewam u siebie nerwicę.

 

Chcę być zdrów, znów się móc cieszyć życiem.

 

P.s wizyta u psychologa nic nie pomogła

P.s2 w szpitalu przepisali mi tabletki, nie biorę ich nie chce sie uzaleznic

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×