Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

Może być papryka faszerowana?

Smażymy osobno:

-mięsko mielone

-cebulkę

-pieczarki

-drobno pokrojoną paprykę

Składniki po usmażeniu mieszamy i doprawiamy koncentratem pomidorowym, papryką w proszku (jak ktoś lubi ostrą), czosnkiem, ziołami, sosem sojowym.

 

Następnie bierzemy dość duże papryki, odcinamy tą część z zieloną szypułką, wywalamy łapką środek, smarujemy oliwą, wkładamy farsz, nakrywamy żółtym serem i do piekarnika na 30-40 minut.

Podawać z sypkim ryżem - pyycha :)

 

Ps. Do farszu tak naprawdę można wrzucić każde warzywo jakie lubimy, a zamiast mięska - może być kostka sojowa podsmażona :D a takim farszem można z powodzeniem "wypchać" też cukinię, tylko wtedy przekrawamy ją wzdłuż na pół, wydrążamy łyżką pestki, solimy i odstawiamy na pół godzinki, a potem wylewamy powstały w niej sok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no danie niby extra i niewątpliwie smaczne bardzo, ale mój facet by tego nie knął bo pieczarki i papryka odpadają i groszek i kukurydza tez odpadają i ryby także... pomózcie, bo chyba się poddam... :( :( :( wiem, ma on wymagania, ale cóż... przez zołądek do serca... :> a Rafaello nie chcial jeść bo wiórki mu w zęby wchodziły heh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka ciekawy ten przepis :smile: ja wyprobujè :smile:

 

 

 

parowki w ciescie francuskim

bardzo latwe i dobre do piwa.

 

1 opakowanie ciasta francuskiego mrozonego

6 parowek

6 lyze keczupu

2 lyzki octu winnego

1 lyzka cukru

1 pomidor

1 lyzka posiekanej bazylii

 

rozgrzac piekarnik do 200 stopni,blachè do pieczenia wylozyc papierem,ciasto francuskie rozwinàc i pociàc na paski 1 cm.kazdà parowkè pokroic na 4 czèsci i owinàc paskiem ciasta.ulozyc na blasze koncem ciasta w dol wstawic do piekarnika i piec 20 minut az ciasto bèdzie zlote.keczup wymieszac z octem i cukrem dodac pokrojonego pomidora i bazyliè,parowki na talerz i maczac w wtym sosiku;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razorbladerka_, mam przepis na pyszne mięsiwo:

piersi z kurczaka rozbijamy, nacieramy solą, pieprzem, czosnkiem i ziołami prowansalskimi, na nich kładziemy po plasterku pomidoara obranego ze skórki i gruby plaster mozarelli - do piecyka na pół godziny,. dobre z ryżem curry albo fryteczkami - niby proste a pyszne.

 

 

Cokolwiek pod beszamelem - pycha danie i bardzo proste.

 

Sos: 2 czubate łyżki masła rozpuszczamy w garnuszku, dodajemy 2 płaskie łyżki mąki, zasmażamy, zdejmujemy z ognia i wlewamy 2 szklanki zimnego mleka, mieszamy aż nie będzie grud, stawiamy na gaz i dodajemy sól, pieprz, gałkę muszkatołową,

doprowadzamy do wrzenia(cały czas mieszamy rózgą) i zdejmujemy z ognia - sos powinen być gęsty i kremowy. To jest baza, ja do swojego dodaje jeszcze sok z cytryny, troszkę czosnku.

Takim sosem możemy zalać:

-brokuły, kalafiora, pora, fasolkę szparagową, szparagi - wtedy wcześniej je blanszujemy

-warzywa na patelnię z mrożonki

-podgotowane ziemniaki pokrojone na plastry poprzekładane podsmażoną kiełbaską

-makaron Canelloni, wypchany mięskiem mielonym z pomidorami

 

Cokolwiek ;) zalewamy sosem, posypujemy grubą warstwą sera zółtego i do piekarnika na 30-40 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe Ktos tu nie lubi schabowych hehe A moj mąż zadzwonil ze jednak namyslil sie i wraca hehehe Wiec humor mi sie poprawil i na jego przyjazd przygotuje Pyzy z miesem domowej roboty Taaaakieee Duuuuże

A jak sie znowu rozmysli i powie ze przyjedzie znowu za tydzien to wsiade w busa z tymi pyzami zajade tam i potrenuje nimi rzut do ruchomego celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapikekanki z makaronem to i ja uwielbiam hehe

oj a z fecetem to mam kłopot heh i dziwic sie ze raz w tygodniu cos dla niego robie hehe jak zanim cos wykombinuje co moze mu zasmakowac to masakra normalnie jakaś...!!! ale te parówki do piwa hmmm spróbowac nie zaszkodzi... :) a jak nie beda smakowaly to zrobie mu kanapki haha bo kanapki to on je az mu sie uszy trzęsa - niby taka zwykła rzecz.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

risotto z warzywkami

 

potrzebne:

30 dkg groszku mrozonego

papryka jak nie ma to nie szkodzi

1 cebula

2 zàbki czosnku

200 gram ryzu basmati albo jakiegos tam

2 i 1/2 szklanki bulionu

1:2 szklanki wina czerwonego jak nie ma nie szkodzi :D

6 lyzek oliwy

1 lyzka masla 3 lyzki tartego sera parmeza albo inny

sol i pieprz

 

cebulè posiekac i czosnek w garnku rozgrzac oliwè i wrzucic cebulè czosnek i ryz;smazyc mieszajàc,wlewac bulon wino i gotowac na wolnym ogniu

przez 15 minut wrzucic groszek gotowac az ryz wchlonie bulion doprawic solà i pieprzem dodac maslo i parmezan dokladnie zamieszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szpinaczek

Pół mrożonej i sprasowanej szpinakowej ciapy, na patelke wrzuć, podgrzewaj aż wody odejdą a szpinak będzie suchy :) Dadaj wyciśnięty ząbek czosnku, szczypte soli. Zmniejszyć ogień bo czas na śmietankę 18% trzy płaskie łychy, dorzucić pokrojony jeden trójkąt serka pleśniowego, wszystko mieszać do momentu połączenia się składników. Teraz czas na doprawianie. Po szczypcie, wegety, pieprzu czarnego, papryki ostrej i papryki cayenne. Te szczyty to takie większe raczej to szpinak i trzeba przełamać smaczek :) Makaron powinien gotować się w tym samym czasie, żeby sosik nie zastygl ;)

 

Makaron rurki najlepiej, ugotowany nie rozgotowany na cedzaka, nie przelewać wodą, dodać do sosu, wtedy lepiej się miesza i smakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, miałam zrobic Rafaello ale mi sie odechcialo i zrobilam nóżki kurczaka z kombiwaru, warzywa w przyrawie orientalnej z patelnii, do tego grube frytki podpieczone i sos czosnkowy.

Na koniec zrobilam telefonem zdjecie aby tu wrzucic, a moj facet zgubil przejsciowke do laptopa i nie mam jak tego zrobic :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×