Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

On Wrócił,autorstwa Timura Vermesa.To bardzo fajna książka,o tym jakby się zachowywał Hitler...w roku 2011.
Czytałem i według mnie to mocno przeciętna książka. Hitler by się tak nie zachowywał, to jego bardzo ugrzeczniona i nieprawdopodobna wersja. Mocno się rozczarowałem na "On wrócił".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C&S, szczerze bardzo malo jest wlasnie tego typu opisow. Jak dla mnie za duzo jalowego dociekania dlaczego sie tak stalo a za malo survivalu. A nawet jak sa opisy to jakies takie bez dramatyzmu , bez akcji specjalnej , ot takie wspominanie mimochodem . Rozczarowalam sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On Wrócił,autorstwa Timura Vermesa.To bardzo fajna książka,o tym jakby się zachowywał Hitler...w roku 2011.
Czytałem i według mnie to mocno przeciętna książka. Hitler by się tak nie zachowywał, to jego bardzo ugrzeczniona i nieprawdopodobna wersja. Mocno się rozczarowałem na "On wrócił".

 

A oglądałeś filmy,na podstawie ? Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane:

 

Żyję w świecie pozbawionym magii i cudów. W miejscu, gdzie nie ma jasnowidzów czy zmiennokształtnych, żadnych aniołów czy supermanów gotowych ocalić Twoje życie. W miejscu, gdzie ludzie umierają, muzyka potrafi ich skłócić, a wiele rzeczy jest do bani. Jestem tak mocno osadzona na ziemi przez ciężar rzeczywistości, że czasami zastanawiam się jak to możliwe, że nadal potrafię unosić moje nogi podczas chodzenia.

 

Natsya Kashnikov chce tylko dwóch rzeczy: przetrwać liceum bez żadnych osób, które będą pouczać ją na temat jej przeszłości oraz sprawić, aby chłopak, który zabrał jej dosłownie wszystko – tożsamość, duszę i chęć życia – zapłacił za to. Historia Josh’a Bennett’a to nie sekret: każda osoba, którą kochał, opuściła ten świat, aż w końcu, gdy chłopak miał 17 lat, nie został mu już nikt. Teraz, wszystko czego Josh pragnie, to to, aby ludzie pozwolili mu zostać samemu, ponieważ gdy Twoje imię jest synonimem śmierci, każdy ma tendencję do pozostawienia Ci Twojej własnej przestrzeni. Każdy z wyjątkiem Nastyi, tajemniczej, nowej dziewczyny w szkole, która zaczyna się kręcić wokół chłopaka i nie ma zamiaru odejść, dopóki nie zyska wpływu na każdy aspekt jego życia. Ale im bardziej Josh ją poznaje, tym większą jest ona dla niego zagadką. Kiedy intensywność ich relacji się nasila, a pytania bez odpowiedzi zaczynają się piętrzyć, chłopak zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek odkryje sekrety ukrywane przez dziewczynę – albo czy w ogóle tego chce.

 

Są takie książki po których nie możesz dojść do siebie i zaczyna Ci brakować jej bohaterów. Do takich właśnie należy "Morze Spokoju". Mimo, że książka miała ponad 460 stron, dodałabym jeszcze raz tyle...Natsya to dziewczyna, która przeżyła wiele i której marzenia zostały zniszczone. Josh jest chłopakiem, któremu towarzyszy śmierć najbliższych osób. To właśnie z ich perspektywy jest prowadzona narracja. Dzięki temu możemy poznać historię z obu punktów widzenia i dowiedzieć się jaki to miało wpływ na życie bohaterów.

Jest to bardzo piękna powieść, którą polecam każdemu. Jest napisana w sposób łatwy i przyjemny. Jest po prostu niezwykła i nie będę mogła jej zapomnieć" kaasjaa

 

Bardzo mocno realna i piekna książka.

 

morze-spokoju-b-iext38666780.jpg

 

 

Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów. Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jej ostatnia książka, Bóg nigdy nie mruga, trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Regina Brett prowadzi swój własny talk-show oraz stale wspomaga organizacje non profit.

 

 

jestes-cudem-b-iext35836246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była książka, czas na film.

Ferdydurke

Witold Gombrowicz

 

352x500.jpg?_ga=2.120388488.1858174368.1493931761-1955199071.1476997899

 

Moja ocena 4/6

 

 

 

 

 

 

Po 10 latach w końcu odświeżyłem, jednak książka ta z pewnością nie jest łatwa w odbiorze i wymaga głębszego studium. Polecam.

Tako rzecze Zaratustra

Fryderyk Nietzsche

 

352x500.jpg?_ga=2.198754989.300142370.1493931795-1955199071.1476997899

 

Moja ocena 5/6

 

Najważniejsza z książek Fryderyka Nietzschego (1844-1900) jednego z najważniejszych filozofów niemieckich, także filologa i poety. Nietzsche to człowiek, którego poglądy odcisnęły znaczące piętno na całej późniejszej filozofii, myśleniu o kulturze, człowieku, cywilizacji, religii. Głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na chrześcijaństwie i cywilizacji greckiej, sokratejskiej. Choć krytykował chrześcijaństwo jednocześnie podziwiał postać Chrystusa. Wprowadził pojęcie nadczłowieka, którym to mianem określa Nietzsche ideał indywidualnej osobowości. Jak pisze Nietzsche w przedmowie do Zaratustry: "ja was nauczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonanym być powinno. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcesz być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia powrócić, niźli człowieka pokonać?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane:

 

 

Najsłynniejszy seryjny morderca kobiet czy ofiara systemu?

 

To było najtrudniejsze śledztwo w historii polskich organów ścigania. Wampir z Zagłębia przez siedem lat terroryzował społeczeństwo. W polowaniu na mordercę kobiet brało udział trzy tysiące funkcjonariuszy, podejrzanych było 23 tysiące mężczyzn. Gdy za głowę wampira wyznaczono nagrodę miliona złotych, służby zalała fala donosów na krewnych, sąsiadów czy kolegów z pracy.

 

Proces Zdzisława Marchwickiego, domniemanego wampira, człowieka o dwóch twarzach, elektryzował całą Polskę. W lipcu 1975 roku skazano go na śmierć. Szybko pojawiły się jednak pogłoski, że powieszono nie tego człowieka.

Czy Wampira z Zagłębia dosięgła ręka sprawiedliwości? Komu zależało, by skazać Marchwickiego? Jaką rolę w całej układance odegrał Edward Gierek, którego bratanica była ofiarą mordercy?

 

Przemysław Semczuk, autor Czarnej wołgi. Kryminalnej historii PRL, dociera do ostatnich świadków tej sprawy, odkrywa nieznane dokumenty IPN i wyjaśnia jedną z największych tajemnic w dziejach polskiej kryminalistyki.

 

Bardzo ciekawe.

 

wampirrecka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graham Masterton Szkarłatna Wdowa.

Historia toczy się w roku 1750.Zanim powstało USA,córka aptekarza.A obecnie żona pastora,wyjeżdża z Anglii.

Tu w Ameryce dochodzi do serii morderstw.Zabobonni ludzie,widzą w tym dzieło szatana.Również pastor.

Książka,jest dobra.Ale nie spodziewajmy się,tu ostrego seksu.Czy też demonów.

Bardzo dobrze autor,oddał klimat wsi.Tamtego czasu.

Proponuje nie zaczynać przygody z Mastertonem od tej książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dama kameliowa

Aleksander Dumas (syn)

 

372324-352x500.jpg?_ga=2.167551098.534167342.1494615419-1955199071.1476997899

 

Moja ocena 4/6

 

Małgorzata Gautier, paryska kurtyzana, ma licznych wielbicieli. Jej klientami są panowie z wyższych sfer. Pewnego dnia poznaje młodego i przystojnego Armanda Duvala. Oboje zakochują się w sobie. Jednak związek z kobietą lekkich obyczajów może zaszkodzić mężczyźnie w karierze. Małgorzata na prośbę ojca Duvala porzuca ukochanego, kłamiąc, że już go nie kocha. Życie jest okrutne dla młodej dziewczyny. Zapada ona na gruźlicę, a jej dni są policzone. Zrozpaczony Armand w dniu śmierci ukochanej dowiaduje się, co było przyczyną ich rozstania.

 

 

 

 

 

 

Dżuma

Albert Camus

 

352x500.jpg?_ga=2.37416736.1261706676.1494615253-1955199071.1476997899

 

 

Moja ocena 4/6

 

Metaforyczny obraz świata walczącego ze złem, którego symbolem jest tytułowa dżuma, pustosząca Oran. Wybuch epidemii wywołuje różne reakcje u mieszkańców, jednak stopniowo uznają słuszność postępowania doktora Rieux, który od początku aktywnie walczy z zarazą, uznając to za swój obowiązek jako człowieka i lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane:

 

"Świetne rekomendacje. Wyjątkowo piękna okładka. Książka niestety słaba.

Skusił mnie opis i pełne zachwytu opinie wielu osób. Kolejny raz dałam się nabrać.

Ckliwa historia: - Ona piękna. On nieziemsko przystojny, - nieśmiały, wycofany, odludek-niemowa.

Dużo seksu, dużo ckliwych dialogów, dużo rzewnych, czułych słów. – Ile razy można mówić facetowi: „jesteś piękny”… i po co? :)

Książka emocjonalnie nawet mnie nie drasnęła. – Bardziej wymagającym czytelnikom zdecydowanie odradzam. "Wiech

 

Zgadzam się z tą opinią w pelni.

 

ssss.jpg

 

 

 

Komu zaufasz, jeśli nie możesz zaufać najbliższym…

 

Twoja sąsiadka powiedziała, że nie życzy sobie, abyś zabrała sześciomiesięczną córkę na przyjęcie urodzinowe. To nic osobistego – nie chciała, by jej płacz zepsuł urodziny męża.

 

Niania w ostatniej chwili jednak odwołała przyjście. Twój mąż uważa, że wszystko będzie dobrze. W końcu mieszkacie za ścianą. Będziesz miała elektroniczną niańkę i na zmianę z mężem co pół godziny będziesz wychodzić do dziecka.

 

Twoja córka spała, kiedy byłaś u niej ostatni raz. Teraz, gdy biegniesz po schodach, słyszysz tylko dźwięk swoich kroków. Wszystkie twoje najgorsze lęki stały się rzeczywistością. Dziecka nie ma.

 

Nigdy dotąd nie musiałaś telefonować na policję. Teraz jest w twoim domu i nikt nie wie, co tutaj znajdzie…

 

Do czego byłabyś zdolna, gdyby ktoś doprowadził cię do ostateczności? Anne i Marco Conti zdają się mieć wszystko – odwzajemnianą miłość, cudowny dom i śliczne dziecko, Corę. Ale pewnej nocy, kiedy przebywają na kolacji u sąsiadów, maleńka Cora znika z ich domu. Podejrzenia natychmiast skupiają się na rodzicach. Prawda o porwaniu niemowlęcia jest jednak znacznie bardziej skomplikowana. W domu odgrodzonym od świata stopniowo wychodzi na jaw, co się naprawdę wydarzyło. Dzień po dniu wychodzą na światło dzienne kolejne wstrząsające tajemnice…

 

 

"Skomplikowana, niesłychanie wciągająca opowieść, rollercoaster wrażeń. Szokująca narracja sprawiła, że przerzucałam kartki jak szalona."

 

świetny thriller. Zakonczenie mnie zaskoczylo.

 

para-zza-sciany-b-iext44586795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailorka, Trylogia Husycka to low fantasy, a nie urban.

 

Urban fantasy:

 

Wędrowycza czytałaś? Sam będę za niedługi czas odświeżał wszystkie książki o tym zapijaczonym bimbrowniku i egzorcyście :)

 

Pionierami gatunku, w latach 80., byli: Charles de Lint, Emma Bull czy John Crowley.

 

Oprócz Wędrowycza nie znam z poniższych żadnej.

 

„Linia ognia” oraz „Szatański interes” - Tomasz Pacyński

„Kłamca” i „Grimm City” - Jakub Ćwiek

„Podatek” - Milena Wójtowicz

„Wiedźma.com.pl” - Ewa Białołęcka

„Dożywocie” oraz „Nomen omen” - Marta Kisiel

„Szamanka od umarlaków” i „Demon luster” - Martyna Raduchowska

„Wampir z MO” i „ Kroniki Jakuba Wędrowycza” - Andrzej Pilipiuk

„Thorne Universum”, „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” - Aneta Jadowska

 

Zimowa Opowieść - Mark Helprin

Nigdziebądź - Neil Gaiman

Emma Bull - Wojna o dąb

Mercedes Lackey -Rycerz duchów i cieni

Wojna kwiatów - Tad Williams

Amerykańscy bogowie - Neil Gaiman (powstał serial i chyba 3 odcinki już było)

Kraina chichów - Jonathan Carroll

Data ważności - Tima Powers

Głupiec na wzgórzu - Matt Ruff

Nocny patrol - Siergiej Łukjanienko (jest ekranizacja)

Wieki Światła( industrialne fantasy z elementami steampunku ) - Ian MacLoad

Dworzec Perdido - Chiny Mieville

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane :

 

 

 

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy

sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem

tymczasowych samotnych ojców.

Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?

 

Smiechałam sie bez przerwy , bardzo fajnie napisana ksiązka i inteligentne poczucie humoru.

 

114_43f686f2693051e8ab48d2f06b261688_b.jpg

 

 

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…

 

Ten ostatni tom jakoś mnie bardzo rozczarował. Nie wciagnal. Chyba juz mam przesyt :)

 

56bdd9a93b859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauroczenie

Margit Sandemo

Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 1)

 

391134-352x500.jpg?_ga=2.252465037.52031223.1495744609-1955199071.1476997899

 

Moja ocena: 3/6

 

 

Silje, córka Arngrima, miała zaledwie 17 lat, gdy zaraza w 1581 roku zabrała wszystkich jej bliskich. Wygłodniała, zziębnięta, z dwójką osieroconych, przygarniętych dzieci podążała ku miejscu za miastem, gdzie palono zwłoki zmarłych: tak bardzo pragnęła rozgrzać się przy ognisku. W tej dramatycznej chwili zaopiekował się nią tajemniczy mężczyzna - człowiek z rodu Ludzi Lodu...

 

 

 

 

 

Wilk stepowy

Hermann Hesse

 

499109-352x500.jpg?_ga=2.89866322.87679388.1495744915-1955199071.1476997899

 

Moja ocena: 5+/6

 

Najsłynniejsze dzieło noblisty Hermana Hessego. Bohater, Harry Haller, ma poczucie, że nie przystaje do otaczającego go świata pełnego materializmu. Na dodatek jest zmęczony ciągłą walką, którą toczy w sobie – jego humanistyczna wrażliwość zmaga się z wilczą drapieżnością. Wszystko to zmienia się, gdy spotka kobietę, która nie tylko wprowadzi go do pewnego niezwykłego teatru, ale także podważy jego cały dotychczasowy pogląd na życie. Niezwykła, magiczna, nieprzemijająco poczytna powieść o niezaprzeczalnym walorze literackim, jedna z najważniejszych pozycji wśród klasyków dwudziestowiecznej literatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na czarownice

Margit Sandemo

Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 2)

 

352x500.jpg?_ga=2.142584498.1426501166.1496242973-1955199071.1476997899

 

Moja ocena: 3/6

 

Silje, szczęśliwa żona Tengela, zamieszkała wraz z mężem w dolinie Ludzi Lodu. A jednak dziewczyna tęskniła za stronami, które zmuszona była opuścić. Tu, w dolinie, czuła się wyobcowana. Szczególnie obawiała się starej czarownicy Hanny, która z powodzeniem przekazywała swoje diabelskie sztuczki małej Sol. Nad doliną zawisło niebezpieczeństwo. To właśnie Hanna przewidziała tragedię, a Hanna nigdy się nie myliła...

 

 

 

 

 

 

 

Skazani na Shawshank

Stephen King

 

56ba76ad2a619.jpg

 

Moja ocena: 4/6

 

 

Andy Dufresne odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshak rządzą drastyczni strażnicy, a dyrektor więzienia to hipokryta i oszust. Ale Andy jest sprytniejszy od każdego z nich. Lata, jakie przyjdzie mu spędzić w celi, wykorzysta na przygotowanie misternego planu ucieczki - tak zaskakującego, że zmyli nawet najbliższych mu współwięźniów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×