Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Wiadomości w tym temacie: 844

Strona 42 z 61  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 61  Następna strona

Reklama

Autor

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Nerwica zoładka moje obserwacje
Post 21 cze 2009, 13:15 

Od: 21 cze 2009, 12:59
Witam

Moje dolegliwosci zaczely sie gdy rozstalem sie z dziewczyna. Uswiadomilem sobie i pogodzilem sie z tym bo tak bedzie latwiej. Niema co sie zalamywac bo w ten sposob tego nie odbuduje a sam siebie marnuje. Mam problemy z przyjmowaniem posilkow. Mimo ze czuje sie glodny nic nie jest w stanie mi wejsc, pare kesow i dosc gdy wczesniej potrafilem 2 razy tyle jesc.Stracilem apetyt, stalem sie apatyczny, senny, przybity, czuje dziwny lek niewiadomo przed czym. Mimo wszystko jestem potrafie byc pelny zycia, niemam problemu z rozmowa z ludzmi, poznawaniem ich, nie czuje sie nie pewnie. Badania typu krew/mocz/tarczyca/potas nawet testosteron w porzadku. Stwierdzam wiec ze to cos psychologicznego. Moje pytanie: jak wyleczyc sie z tego typu nerwicy ? bo juz mam dosc.

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: Nerwica zoładka moje obserwacje
Post 21 cze 2009, 15:01 

Od: 03 maja 2009, 15:14
Hej!
Zacznij od wizyty u psychiatry badz psychologa- oni wystawian diagnoze i powiedza jak leczyc!

Re: Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.
Post 23 cze 2009, 14:30 

Od: 29 maja 2007, 08:08
Dwa lata temu miałam dość poważne problemy nerwicowe. Już nieco doszłam do sibei - w głównej mierze dzięki magnezowi.

Jednak mój charakterek pozostał. Jestem osoba niecierpliwą, kiedy wydaje mi się, że coś powinnam umieć zrobić, a napotykam na nieprzewidziane trudności, strasznie mnie to denerwuje - nawet jeśli sprawa jest obiektywnie błaha. Tak było w ostatni weekend. Miałam małe problem z kompem i przedenerwowałam sie o takie bele co cały weekend. To była bomba z opóźnionym zapłonem. wczoraj dwa razy chwytało mnie coś jak kolka (ból skurczowy) po LEWEJ stronie. Przez chwilę było ciężko. Potem uporałam się z tym dzięki masażowi odpowiednich receptorów i mięcie.

Na co dzień borykam się z drobniejszymi niedogodnościami "brzuchowymi" na tle nerwowym - mam tez nerwową pracę.

Staram sobie jakoś dawac radę, ale boję sie powrotu tego wczorajszego bólu...

______
Walczę. Wierzę, że będzie coraz lepiej...

Post 02 lip 2009, 11:46 

Od: 18 cze 2009, 16:55
ja w neidziele mialam swoj epizod
po calym weekendzie u rodzinki , imieniki, zabawa itp itd
juz w sobote czulam ten typowy lęk wracajac do domu, ale zalozylam sluchawki na uszy i sluchalam radia glosno żeby odwrócic swoją uwage od tego. ale w niedziele w nocy mnie złapało. obudzilam sie o 2 z bólami
i spędziłam 2h na kiblu, biegunka, byłam cała mokra od potu, doslownie sie ze mnie lało. zdrętwiały mi rece i nogi i mdlałam co chwilę. masakra..
jak zwykle musialam sie rozebrac do naga, mąż mi dał mokry tshirt, (ostatnio zauwazylam ze jakos lepiej znosze omdlenia jak mam zimny kompres na karku - mniej mdleje a jesli juz to szybciej dochodze do siebie) potem wzielam no-spe... (wiem ze prochy i tak nie dzialają, ale biore je... nie wiem po co... jakos tak czuje że mi pomagają, jakas rutyna taka, schemat działania) i za chwile były wymioty - czyli ostatnia faza. potem jeszce troche mnie skurcze męczyły... zwinełam sie w kłębek na fotelu i tak usnęłam....

Post 02 lip 2009, 20:02 

Od: 02 lip 2009, 14:31
Witam, proszę przeczytać poniższe forum, czasami moga wystąpić tylko dolegliwości : zaparcia bioegunka i ból w kaltce piersiowej, jak sa obiawy jak na poniższym linku to jest to visceroptosis
http://informed.com.pl/forum/viewtopic. ... 8156fcf800
Pozdrawiam
Grzegorz

Post 02 lip 2009, 23:05 

Od: 18 gru 2008, 15:57
Problem IBS opisalem wyczerpująco w temacie "samouczek neurologiczno-lekowy" w dziale "Leki-ogólnie". Jeśli Citi znalazła coś tam dla siebie, to może ktoś jeszcze poczuje się usatysakcjonowany informacjami tam zawartymi?

______
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent

Post 03 lip 2009, 08:30 

Od: 18 cze 2009, 16:55
tak tak, jak najbardziej polecam

tylko wczoraj ni kuta nie moglam tam odpisac nic.

Post 29 wrz 2009, 10:31 

Od: 25 sie 2009, 18:53
Witam wszystkich forumowiczów..

I Witam w gronie nerwiusów :D.No niestety też borykam się z problemem nadwrażliwego jelita :/ które odmieniło moje życie o 180 stopni..przeszkadza mi na kazdym kroku.Moje objawy polegają na tym ,że jeśli muszę gdzieś iść czy też mam zdać jakiś egzamin mam ogromną treme i odrazu się pojawiają dolegliwosci..czym bliżej do egzaminu tym bardziej sie to wszystko nasila..Teraz dopiero zaczną sie kłopoty ,gdy będzie trzeba zdać egzamin na prawo jazdy..To czekanie W Poczekalni Worda mnie skończy i na dodatek ten tłum :O:O Ja nie dam rady...nie biore żadnych leków poza witaminami ,gdyż po nich miałem obniżoną koncentracje i czułem sie totalnie zamulony..

W Jaki sposób wy sobie radzicie w takich sytuacjach ? Ja przed takimi wyzwaniami nic nie jem ,tylko zapijam ciepła herbate a i tak musze odwiedzic WC bo mam takie nasilenia jakby to była biegunka O_o przychodze do ubikacji ,wszystko ustępuje..wychodze to samo <krzyk>

Licze na waszą Pomoc ! :)

Dziękuje I Pozdrawiam Grzecho

Post 29 wrz 2009, 15:29 
Przyjaciel forum

Od: 17 lip 2007, 15:44
Problem jest bardzo głęboko... A problemy z jelitami to tylko objaw tego co się dzieje w głowie.

Jak sobie radzę? Efectin z Afobamem i Stoperanem jakoś dają radę, ale tak ogólnie, to sobie nie radzę... :)

Post 30 wrz 2009, 08:39 

Od: 25 sie 2009, 18:53
scrat napisał(a):
Problem jest bardzo głęboko... A problemy z jelitami to tylko objaw tego co się dzieje w głowie.

Jak sobie radzę? Efectin z Afobamem i Stoperanem jakoś dają radę, ale tak ogólnie, to sobie nie radzę... :)

A Jakie metody zwalczenia tego ,wskazał ci lekarz..prócz psychotropów ?

bo leki to chyba nie rozwiązanie..;/

Do tego doszła mi lekka depresja i jest niezły mix..

Post 30 wrz 2009, 13:56 
Przyjaciel forum

Od: 17 lip 2007, 15:44
Byłem na terapii psychodynamicznej - nic nie dała. A behawioralno-poznawczej nie wytrzymałem. Chcę znowu iść na behawioralno-poznawczą...

Post 08 paź 2009, 01:30 
u mnie lekarze tez nic nie rozpoznawali i nie bardzo sie przejmowali-to depresja,mialam smolistee stolce,doszlo do tego,ze w stasznych meczarniach ,w koncu zrobiono oeracje i okazalo sie,ze nie bardzo bylo coratowac,wycieto mi rozpadajace sie jelito grube i duza czesc jelitacienkiego,ktore tez zgnilo,mialam dawa worki stomijne i wyproznialam sie poprzez brzuch,mojstan przed operacja by prawie agonalny,mialam sepse,dica,zapalenie pluc i wyladowalam nareanimacji zaintubowana.przezylam taki zestaw jako jedyna w Europie,nie milam prawa zyc,to byl cud,po pol roku zoperowano mnie powtornie i operacja sie udala,nomalnie siewyprozniam,byly straszne bole,musialam dotwac narkotyk,yeraz scisla dieta,ktora jest jedynym sposobem leczenia,ale nikt mi nie daje gwarancji czy tosie nie powtorzy,a nie ma juz co operowac,

Post 12 paź 2009, 14:26 

Od: 16 cze 2009, 17:37
Ja w tej chwili testuje lek dostępny bez recepty Tonisol. Jakaś minimalna poprawa jest, ale to jeszcze nie to. W szpitalu powiedzieli mi, że na to nie ma leku, a jedynie długotrwała terapia.

______
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

Post 19 paź 2009, 16:56 

Od: 13 paź 2009, 06:29
Dziewczyna_18 napisał(a):
A czy to co ja mam także zalicza się do zespółu jelita nadwrażliwego? Otóż gdy mam się znaleźć w miejscu gdzie jest dużo obcych mi ludzi (wykład na studiach, egzamin etc), gdzie jest w miarę cicho to strasznie jeździ mi po brzuchu. Obojętnie czy jestem głodna czy najedzona, czuję jak coś mi się dzieje w brzuchu i potem tak głośno burczy . Strasznie mnie męczy myśl że zaraz mi znowu zacznie jeździć po brzuchu, wszyscy to usłyszą i się na mnie dziwnie spojrzą, bo to burczenie jest naprawdę bardzo głośne. Dokucza mi tylko gdy znajduje się w pomieszczeniu gdzie jest cicho i mnóstwo obcych ludzi. I kiedy o tym myślę. Na początku jest ok, potem pojawia się myśl: oby mi nie zaczęło jeździć po brzuchu i jak na złość pojawia się ścisk w żołądku i zaczyna się...Całe półtora godziny siedzę jak na szpilkach i nie mogę się doczekać wyjścia, nie skupiam się na tym co mówi wykładowca, nie mogę w spokoju obejrzeć spektaktu teatralnego, nie mogłam się skupić nawet na swoim egzaminie w sesji, myśląc tylko o tym, żeby jak najprędzej wyjść, żeby nikt nie słyszał jeżdżenia po brzuchu...
Prawie przez to oblałam, bo wyszłam pierwsza z sali, pisząc na szybcika egzamin... Masakra, już tak dłużej nie mogę...

dokładnie, skąd ja to zanm eh.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 844 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 61  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |