Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

bierzecie jakieś leki na jelito nadwrażliwe?

mi lekarka zapisała, ale nigdy nie wybrałam recepty...

 

od listopada jakoś mam takie jazdy,

naprzemian biegunki i zaparcia, w sytuacjach stresowych ciągle boli mnie brzuch, idę do łazienki, mało co wychodzi a brzuch dalej boli, potem biegunka, parę dni jest ok i tak w kółko..

na zmniejszenie cholesterolu mam stosować dietę śródziemnomorską, na jelito lekkostrawną..jedno drugie wyklucza i dooopa.

naprawdę mam dość łażenia do lekarzy....

 

-- 29 lut 2012, 23:18 --

 

aha, w styczniu lekarka zdiagnozowała mi zespół jelita drażliwego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - nie ma co strachać się kolonoskopii.

Żartujesz? Ja darłam się na pół szpitala. W końcu musieli zawołać anestezjologa...

 

-- 29 lut 2012, 22:30 --

 

bierzecie jakieś leki na jelito nadwrażliwe?

Mi nospa pomaga, biorę doraźnie przy silnym bólu.

 

-- 29 lut 2012, 22:31 --

 

nospa forte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, meteospasmyl , duspatalin, debretin (na mnie najlepiej działa ten pierwszy)

i nie miewasz już "kiblowych" problemów po wzięciu tych leków?

 

 

ala1983, u mnie w przychodni jest paru dobrych lekarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na rynku jakis szas temu pojawił sie debutir ten akurat bez recepty ale trzeba brać go dłużej i czy ja wiem czy działa ja nie mogłam tego brać ;/

 

-- Śr lut 29, 2012 10:38 pm --

 

paradoksy, przygody są i tak ale z mniejszym natężeniem, i ból szybko ustępuje po tym pierwszym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temat znowu się rozwinął, to ja już wprawdzie kilka stron temu pisałam, że ja miałam helicobacter pyroli. bo miałam oczywiste problemy żołądkowe. Brałam antybiotyki (metronidazol i duomox), do tego duspatalin i helicid. W sumie wszystko przeszło po dłuższym czasie brania leków. Był spokój na miesiąc, może dwa, i znowu czyści mnie po wszystkim co zjem. Wypróżniam się kilka razy dziennie, rano naczczo, potem po śniadaniu, po obiedzie, po kolacji, przed snem, jeszcze zawsze gdzieś w międzyczasie znajdzie się okazja by trochę z siebie wyrzucić.. ;> Nie mam już helico, bo robiłam niedawno testy, wszystkie inne badania na bakterie też zrobione jest ok, IBS nie mam, nie mam pojęcia od czego to może być. Zanim pójdę do lekarza tysięczny raz, ma ktoś jakiś pomysł co to może być? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam zapisany Duspatalin, brałam jakieś 4 miesiące i raczej nie poczułam różnicy :/ A po nospie to ja umieram, mam mdłości i taką biegunkę, że o matko! Rozkurczowo to Scopolan mi czasami pomaga.

Ja mam czasami takie bóle podbrzusza, że chodzę w pół zgięta, straszne to jest! 2x wylądowałam na pogotowiu z podejrzeniem wyrostka.

pisanka, ja myślę, ze to jednak IBS ;)

 

-- 29 lut 2012, 23:15 --

 

Jeżeli ktoś by chciał to mogę podesłać jakieś materiały o IBS, wskazówki żywieniowe, przykładowe jadłospisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi powiedział, że to nie IBS :P Nie wiem, tak stwierdził i tyle :D

ja też bym obstawiała sraczkę ze stresu, bo nigdy nie mam przy tych atakach mdłości, ani nie wymiotuję (poza jednym epizodem jak pierwszy raz miałam afobam -_- )

Chociaż jak tak czytam to wszystko zaczyna pasować. Może jeszcze raz sprawdzić IBS? Miałam robione wszystkie badania i po wyleczeniu helico wszystko mam ok. Posiewy, kał, mocz, usb brzucha, gastroskopie, i inne. Hmmmmm....

 

Shinobi masz Crohna? Współczuję strasznie! Mój szwagier też na to choruje, to w sumie rzadka choroba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanka, jeżeli już porobiłaś bania i wszystko jest ok, a dolegliwości nawracają, to najbardziej prawdopodbne jest, że to właśnie IBS. Etiologia nie jest znana w tej chorobie, mówi się, że to stres, dlatego ciężko potwierdzić to badaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja. Tzn wszystko co dzieje się wewnątrz mnie, jest w jakimś stopniu na pewno wywołane stresem, nerwicą itd, ale z drugiej strony obawiam się, że mam jakieś problemy, choroby wywołane bulimią i anoreksją na którą chorowałam kilka lat temu. Chociaż badania były w normie.. :/ no nie wiem, czas się zmobilizować i iść znowu do lekarza ze wszystkim co się da hrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mieć lekką na jelita, a śródziemnomorską na obniżenie cholesterolu...

więc w zasadzie jem jak jadłam, staram się wyeliminowac jakiekolwiek sosy, no i śmietany nie toleruje.. co dodam śmietany to lecę do kibla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, a może ogólnie nie tolerujesz produktów mlecznych, nie masz tak? Przy IBS tak ejst b. często.

A co do diety lekkostrawnej i śródziemnomorskiej, możesz to spokojnie połączyć. To jakie produkty możesz spozywać, też zależy od tego, czy masz akurat zaparcie czy biegunke... Zaparcia też są rózne, są 2 główne odmiany i w jednej jest dieta bogatobłonnikowa a w drugiej ubogo, żeby nie drażnić dodatkowo jelit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie mający nadwrażliwe jelita - badajcie się pod względem alergii i nietolerancji pokarmowych!!!!! w większości przypadków jest to właśnie reakcja na ukryte nietolerancje pokarmowe i alergie!!!

jak ktoś ma problemy z jelitami to na pierwszy ogień do wyrzucenia są zazwyczaj: wszystko co zawiera gluten (a to nie tylko pieczywo, makarony itd.) oraz mleczne! oczywiście niestety nie tylko. niektórzy są nadwrażliwi na dodatki i konserwanty w żywności, inni na fruktozę w owocach, jeszcze inni na różne białka (najbardziej jaja kurze, ryby)...

ja od półtora roku byłam na diecie bezglutenowej i poprawa niesamowita. przy czym 3 tygodnie temu coś mi odbiło, że zjem owsiankę - i reakcja była tragiczna, nie tylko żołądkowo-jelitowa, ale też psychiczno-emocjonalna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×