Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu tak dlugo czekac, jezeli zaden efekt do tej pory nie wystapil. Jezeli mialby juz zaczac dzialac, to juz by zadzialal (chocby i slabo, wtedy mozna by zaczekac na pelne rozkrecenie sie leku czy zmieniac dawke). Marnujesz czas oraz zdrowie (klomi jest kardiotoksyczna, przypominam).

 

Chyba, ze jakis lek/suplement, ktory bierzesz blokuje dzialanie klomipraminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, Serio aż tyle brałaś ? Max dawka klomi według ulotki to 250mg.

aj tam ulotki sa dla frajerow kto by je bral na powaznie : D i tak serio tyle bralam bedac pod opieka lekarza

A po jakim czasie Ci to 300mg klomi pomogło i na co brałaś.

jakies 4 miesiace [po tym czasie dopiero mnie wypisali z oddzialu] na f42.2 czyli potocznie nerwice natrectw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, Z supli biorę magnez b6 i omega 3 plus zestaw witamin.Dodatkowo z leków biorę mianserynę,olanzapinę,i lamotryginę.Taką mam obecnie kombinacje.Rano anafranil a cała reszta wieczorem.

Czytając te forum przeczytałem że jednej dziewczynie Anafranil pomógł po dopiero 5 miesiącach,wiec może warto jej jeszcze dać czas?Działanie jakie występuje to lekka poprawa w nerwicy natręctw,brak poprawy przy depresji i fobii społecznej.Z leków na natręctwa zostaje tylko paroksetyna....

Mianseryna + klomipramina zwiekszaja poziom noradrenaliny, ktora jest lękotworcza, stad moze pochodzic brak poprawy w kwestii fobii. Nie wiem czy reszta moze jakos sprawiac problemy razem na tej plaszczyznie. Jakie dawki olanzapiny i mianseryny?

 

elo, Serio aż tyle brałaś ? Max dawka klomi według ulotki to 250mg.

aj tam ulotki sa dla frajerow kto by je bral na powaznie : D i tak serio tyle bralam bedac pod opieka lekarza

Czasami minusy brania pewnej substancji przewyzszaja plusy. Powyzej tej dawki realnie wzrasta ryzyko drgawek. Ulotki nie sa dla frajerow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, Z supli biorę magnez b6 i omega 3 plus zestaw witamin.Dodatkowo z leków biorę mianserynę,olanzapinę,i lamotryginę.Taką mam obecnie kombinacje.Rano anafranil a cała reszta wieczorem.

Czytając te forum przeczytałem że jednej dziewczynie Anafranil pomógł po dopiero 5 miesiącach,wiec może warto jej jeszcze dać czas?Działanie jakie występuje to lekka poprawa w nerwicy natręctw,brak poprawy przy depresji i fobii społecznej.Z leków na natręctwa zostaje tylko paroksetyna....

A ile czasu ty bierzesz ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska dawka mianseryny, zatem nie powinna zachodzic az taka synergia w kwestii noradrenaliny. Dziwne tez, ze nie odczuwasz duzej poprawy w OCD, powinna zachodzic tutaj duza synergia. Moim zdaniem nie ma sensu dluzej siedziec na takim polaczeniu i warto zmienic klomipramine na cos innego (np. paro, o ktorej wspominales).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, moze dobrze zadzialac akurat. Warto tez pomyslec o zwiekszeniu sensetyzacji receptorow D2, jako, ze moga byc czesciowo przyczyna OCD (np. inozytolem, magnezem, CDP-Choline, forskolina). Warto tez wyprosic lekarza o benzo, by stosowac doraznie (alprazolam przy okazji upreguluje receptory D2, chociaz to silne benzo).

Mimo wszystko paro + prega jest lepszym pomyslem z tych dwoch.

 

#

Pijasz kawe?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do konca przekonany, czy to symboliczna ilosc. Nikotyna w fajkach jest o wiele bardziej uzalezniajaca anizeli sama w sobie (z powodu roznych substancji zawartych w fajkach, np. czegos, co jest inhibitorem MAO). W fajce jest poza tym ogromna ilosc nikotyny w porownaniu do czasu, w jaki jest spozywana.

Ja tutaj tylko podpowiadam gdzie moze lezec problem i na co warto zwrocic uwage, nie musisz sie mi tlumaczyc :). Decyzja nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Anafranil może powodować zmianę koloru moczu na ciemniejszą? W ulotce nie ma nic na ten temat. Jest tylko, ze może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu (częstotliwości) a nie w barwie.

Czy Anafranil jest "wydalany" z potem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie, albo w jakich dawkach przechodzi sennosc po Anafranilu. Biore na noc i w dzien usypiam, nie wiem co by bylo jakbym wzial go rano :D

37,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe albo to podpucha:P zebym mial swit zywych trupow hehe, nie no swiruje ;) Wydawalo mi sie, ze wieksza dawka bedzie powodowac wieksza sennosc czy nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe albo to podpucha:P zebym mial swit zywych trupow hehe, nie no swiruje ;) Wydawalo mi sie, ze wieksza dawka bedzie powodowac wieksza sennosc czy nie tak?
Nie, większe dawki wala w noradrenaline, na początku może cie trochę otępić ale po 7-14 dniach powinno być dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie musze przyznac wam racje bo rozchodzi sie o wieksza ilosc noradrenaliny...

 

niedlugo sie planowalem zapisac na sztuki walki i boje sie tylko zawrotow glowy. mam nadzieje ze beda male lub wogole jezeli bede spokojnie zwiekszal dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dawka jak 250 to już bym zmienił lek jak 4 m-ce nie działa jak bierzesz mniejszą to zwiększ do 250 ,tu nawet niewielka zmiana dawki potrafi zaskoczyć.

 

-- 07 maja 2016, 10:24 --

 

A jak dawka jak 250 to już bym zmienił lek jak 4 m-ce nie działa jak bierzesz mniejszą to zwiększ do 250 ,tu nawet niewielka zmiana dawki potrafi zaskoczyć.

Jest to dobry lek tylko trzeba znaleźć odpowiednią dla siebie dawkę,mi lekarz kazał eksperymentować i wyszukać sobie optymalną dawkę w razie potrzeby zmniejszać lub zwiększać i już chyba z 6 lat tak biorę .

Lakarz który każe ci brać jedno dawkę aż przez 4 miesiące mimo braku poprawy to coś moim zdaniem jest nie tak.,skazywanie pacjenta na męczenie się jest raczej nie ludzkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakims czasie powinien chyba pobudzac, tak jak wenlafaksyna...

 

-- 08 maja 2016, 18:33 --

 

Popijanie wody, albo zucie gumy jest oczywiste. Istnieje moze jakis lepszy sposob na suchosc w ustach? Czy samo moze przechodzi po jakims czasie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakims czasie powinien chyba pobudzac, tak jak wenlafaksyna...

 

-- 08 maja 2016, 18:33 --

 

Popijanie wody, albo zucie gumy jest oczywiste. Istnieje moze jakis lepszy sposob na suchosc w ustach? Czy samo moze przechodzi po jakims czasie??

Przechodzi po kilku miesiącach, ja jadłem cukierki i żułem gumę, właściwie cały dzień, no i postawienie kloca to też niezły wyczyn na tym leku. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest tak najgorzej z klockami. Tyle ze pije bardzo duzo siemienia lnianego prawie codziennie, mam dobrze zbilansowana diete(warzywa, ryz kasza indyk itd) noi po kawce jak sie uda to czasem sie udaje;D jem tez jablka specjlanie bo dobrze wplywaja na perystaltyke jelit.

 

Wczoraj zapomnialem na noc wziasc leku i wzialem dzisiaj rano dopiero. Z pozytywnego jest jest to wyproznienie bylo dobre, parcie praktycznie od razu jak wstalem.. Czyli wystarczy opuscic jedna wieczorna dawke i powinno byc ok.

 

Natomiast mialem duzo wieksza suchosc w ustach niz normalnie.

Wniosek z tego taki ze bede raczej bral wieczorem poki co ;D a raz na 3dni bede opuszczal dawke wieczorna ktora wezme rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×