Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne pytanie, potrzebuje czegoś silnego co mnie otepi na maksa lub uspokoi , chciałbym iść do dentysty ale lęk jest ogromny a leczenie pod narkozą chyba nie jest zbyt tanie. Co mogę dostać od psychiatry/dentysty lepszego niż benzo?

Fentanyl, fencyklidyna ;)

 

A tak serio to Grabarz GAD Heroic Combo:

 

Escytalopram 10 mg (1-0-1) , Opipramol 50 mg (1-1-2), Pregabalina 150 mg (1-1-1)

 

doraźnie:

 

Alprazolam 0.5 mg (1-0-1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. A tak zwany glupi Jaś to jaki lek ? Grabarz na pewno będzie wiedział.

 

Różnie- najczęściej midazolam(Dormicum) czyli benzo albo fentanyl. Względnie mogą być inne benzo niż midazolam.

 

-- 21 mar 2016, o 21:55 --

 

Jeżeli już o tym mowa to byłem właśnie dzisiaj u dentysty i 2mg alpry spokojnie dało radę. No i poprosiłem o znieczulenie na wejściu. Jak taki skrajny dentofobik jak ja dał radę to Ty też dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zazwyczaj midazolam, dożylnie. Miałem podany przy operacji dłoni. Zrobiło się nagle bardzo miło, odeszły troski, poczułem się jak pijany, chciałem patrzeć jak operowali, ale mi nie pozwolili. Dlaczego? Wszystko pamiętam. Po 30 min. działanie minęło. Zabieg się skończył.

Co było poza midazolamem? Pojęcia nie mam, powiedzieli mi tylko o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni w tych szpitalach odpier.dalają równo. Ja przed głupią endoskopią dróg oddechowych dostałem midazolam, a potem jeszcze w trakcie/ albo na samym początku 1,5 jednostki fentanylu, a facet który miał operowaną przegrodę nosową w ogóle nie dostał midazolamu przed, a fentanylu dostał 2 jednostki. Nie wiem czy się przypadkiem nie pomylili i nie dali mi tego co było przeznaczone dla innego pacjenta, no ale fajnie było w każdym razie. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niektóre algorytmy leczenia farmakologicznego są dość zaskakujące, żeby nie powiedzieć pozbawione logiki.

 

Mam pacjentkę, przynosi recepty od psychiatry na leki (wszystkie wykupuje i zażywa):

- wenlafaksyna 75 mg (1-0-0)

- chlorprotyksen 50 (1-0-1)

- kwetiapina 100 mg (0-0-1)

- hudroksyzyna 25 mg (1-0-1)

- klonazepam 2 mg (1-0-1)

 

Powiedz mi jaka jest logika w tym zestawie, a dodam, że pacjentka nie ma schizofrenii, najprawdopodobniej depresję i zaburzenia lękowe (GAD i/lub PD). Ogólnie ciężko kuma po tym klonie mimo, że jest bardzo miła i zna ją moja Babcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo,

Czy ktoś miał może podobny problem, a raczej kilka...

Mianowicie po paro nagle wskoczyło mi niesamowite libido, jak był czas to seks 4 razy dziennie.. Xd ale po 2 tyg brania paro libido nie opadło, ale mam problemy z dojściem... Przychodzi i odchodzi i nie mogę dojść, to możliwe, ze paro mnie wykastrowało dopiero po 2 tyg? Ogólnie wzwodu dostaję co 5 minut prawie, szczególnie na myśl o drugiej połowie, ale głupio mi gdy nie mogę dojść, a jestem mega podniecony. Chyba, że to przesycenie, bo w tamtym tyg chyba trochę przesadziliśmy xd

Jednocześnie ciekawi mnie po jakim czasie paro zacznie działać w 100%, cierpię na lęk uogólniony w postaci somatycznej - bólów brzucha i nudności. Biorę już 18 dni, po tygodniu poczułem poprawę, ale teraz ona nie nastąpiła... Lęk w sumie dosyć ustąpił, ale lekkie nudności zostały. Lekarz mi powiedział, że lek rozkręca się do 6 tyg, ale czekanie mnie nie cierpliwi...

Przy tym mam bardzo niestabilny sen, budzę się często, nie mogę spać, kręcę się z boku na bok itd. To chyba skutek uboczny? Czy to powinno ustąpić?

Reszta skutków ubocznych to w sumie tylko większa potliwość... I to zwiększenie libido, innych nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekwiwalenty podaje się w przeliczeniu na diazepam. O ile się nie mylę to dla alprazolamu i klonazepamu mnożnik wynosi x20, a dla bromazepamu x2. Czyli 2mg alprazolamu odpowiadają 40mg diazepamu, co odpowiada (/2) =20mg bromazepamu.

 

Edit: O, prof. Ashton podaje, że nawet 20-24mg bromazepamu.

 

Oczywiście przeliczniki są czysto orientacyjne, bo są benzodiazepiny o profilu bardziej nasennym, przeciwlękowym, uspokajającym itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tylko bromazepam 6mg, przy 9mg ledwo zalatwilem prosta sprawe w urzedzie pracy, więc juz zryta bania jest rowno. Na ataki paniki w domu biore. 3 czasem 6 . Mysle isc zbadac krew ale zeby nie ucieknac z kolejki to tez musze wziac z 9-12 mg. Chyba ze paro zacznie działać. Pamietam że kiedys wziąłem 12 czy 16 to już nieźle było. Gastroskopie tez by sie przydalo zrobić ale to juz na znieczuleniu ogolnym xd moze razem z kolonka by sie udalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wenlafaksyna 75 mg (1-0-0)

- chlorprotyksen 50 (1-0-1)

- kwetiapina 100 mg (0-0-1)

- hudroksyzyna 25 mg (1-0-1)

- klonazepam 2 mg (1-0-1)

 

Niezłe trzepanie mózgu :shock:

To wcale nie jest taki masakryczny zestaw, widziałem dużo gorsze, co do klona to

może jest uzależniona i ma już wyrobioną tolerancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pptrzebnie obnizalem dawke i podwyzszalem znowu sie czuje jak na poczatku leczenia. W dodatku mam ciagoty do fajek o mysli natretne. Wczoraj wziąłem 15 mg dzis 20 i chce mi glowa pęknąć, mam mdłości ziewanie , jestem smutny i zrezygnowany i juz nie mam sily. Mam gorsza depresje niz przed braniem leeku i znowu zapalilem dwa papierosy bo juz plakac mi sie chcialo.

 

-- Śr mar 23, 2016 4:35 pm --

 

Jak tam się trzymacie Panowie? Ja dalej mimo wszystko kontynuje terapie paroksetyna, obnizylem tyko nieco dawkę bo ból glowy i zawroty jeszcze ciagle mam.biore 15 mg. Znowu wróciłem do fajek , bo juz nie mam siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żre dalej paro w dawce 15 mg m, dziś jakoś 18 dzień i ruszyłem się w końcu z domu, serce jakoś ogarnąłem ale mam jeszcze lęki miedzy ludźmi odnośnie żołądka , a w szczególności lęki zwiazane - powiem tu wprot , że zachce mi się szczać i zrobię w portki. Głupie ale niestety tak jest, juz w sklepie mnie cisło trochę ale dałem radę. Jest odrobine lepiej, bo uboki z przed kilku dni przechodzą i nie boli mnie głowa, z tym ze pale papierosy więc nie wiem ile to pomogło a ile po prostu paro powoli sie rozkreca . Jedyne co sie pojawilo ostatnio nowego to brak snu w nocy, mam plytki przerywany sen i generalnie w ogole sie nie wyspalem dzis. Jedno jest pewne, dwa tygodnie siedzenia w domu zabiło moje jakiekolwiek dobre przyzwyczajenia społeczne i wyjście teraz nawet na 10 min do sklepu jest koszmarem .

Walczymy dalej, mam nadzieję , ze bedzie lepiej ale tylko z twardymi jajami da sie cos zmienic. Siedzenie w domu zabija.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żre dalej paro w dawce 15 mg m, dziś jakoś 18 dzień i ruszyłem się w końcu z domu, serce jakoś ogarnąłem ale mam jeszcze lęki miedzy ludźmi odnośnie żołądka , a w szczególności lęki zwiazane - powiem tu wprot , że zachce mi się szczać i zrobię w portki. Głupie ale niestety tak jest, juz w sklepie mnie cisło trochę ale dałem radę. Jest odrobine lepiej, bo uboki z przed kilku dni przechodzą i nie boli mnie głowa, z tym ze pale papierosy więc nie wiem ile to pomogło a ile po prostu paro powoli sie rozkreca . Jedyne co sie pojawilo ostatnio nowego to brak snu w nocy, mam plytki przerywany sen i generalnie w ogole sie nie wyspalem dzis. Jedno jest pewne, dwa tygodnie siedzenia w domu zabiło moje jakiekolwiek dobre przyzwyczajenia społeczne i wyjście teraz nawet na 10 min do sklepu jest koszmarem .

Walczymy dalej, mam nadzieję , ze bedzie lepiej ale tylko z twardymi jajami da sie cos zmienic. Siedzenie w domu zabija.Pozdrawiam

 

 

2 tyg ? ja 3 lata siedze w domu

 

-- 24 mar 2016, 18:21 --

 

Dwa tygodnie w ogóle nie wychodziłeś z domu ? Czy komuś Paro pomogła na derealizacje?

 

ja w ogole nei wychodzę , nawet ze smieciami, do sklepu itp

 

-- 24 mar 2016, 18:22 --

 

ale nei wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×