Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś sposób na to by psychiatra przepisał receptę na metylofenidat? Ewentualnie gdzie można dostać bez recepty (może ruskie strony, z drugiej ręki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stx, ales mi pomógł, i co mam przeszukiwać forum teraz ? :) To chodzi ci o ten wpis ze antydopaminowa?

Kalebx3, może, może wpływać na twój nastrój destabilizując go, osłabiając działanie męskich hormonów a wręcz działanie przeciwstawne do nich. Może powodować że będziesz osłabiony, wolniej sie regenerował ja np. byłem ciągle zmęczony.

schizonerw, ja powiedziałem wprost "nie ma jakiś leków stricte pobudzających? a nie same jakieś zamulacze?". Odpowiedz brzmiała . Są. 1 zdelegalizowany ale idzie go kupić w czechach, drugi to metylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metylofenidat ma wiele wskazań do stosowania ale rejestracyjne to tylko ADHD.

 

MPH stosuje się w objawowym leczeniu tzw. chemobrain czyli zaburzeń poznawczych głównie pamięci, podzielnosci uwagi itd. u osób po przebytej chemioterapii przeciwnowotworowej - także chemioterapeutyki stosowane w zakażeniach jak ciprofloksacyna mogą wywołać chemobrain i mnie to właśnie spotkało. Za granicą Stosuje sie na chemobrain sole amfetaminy jak Ritalin.

 

Będę chciał dostać od psychiatry metylo ewentualnie selegiline. Inne zastosowania to:

przewlekłe zmęczenie nie ustepujące mimo odpoczynku, narkolepsja, patologiczna senność (lek jest psychostymulujący więc ożywia ciało i umysł lepiej niż redbull) w dodatku kofeina nie jest dobrym pomysłem bo hamuje ona działanie naturalnego uspokajającego neuroprzekaźnika - adenozyny i sprawia że możemy być poddenerwowani czy nieprzyjemnie nadpobudliwi po wypiciu kawy. Zresztą kawa uzależnia - to taki legalny narkotyk. Poprawa pamięci operacyjnej, pojemności pamięci wszlkiej pamięci krótkotrwałej, koncentracji. MPH stymuluke korę przedczołową która zawiaduje funkcjami pamięciowymi i poznawczymi.

 

-- 23 lut 2016, 20:30 --

 

A ten drugi zdelegalizowany leg dostepny w czechach to co to za substancja, jaki to lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten drugi zdelegalizowany leg dostepny w czechach to co to za substancja, jaki to lek?

xanonymous, wlasnie nie pamiętam, cos na solach amfy chyba fentermina.

 

- dokładnie fentermina , lek o nazwie Adipex .

Co jak co , ale po tych tabsach niczego , nawet na siłe , nie szło do gęby wsadzic - taki anorektyk .

Czuć po tym leku wyrażne działanie amfetaminopodobne , ale profil odmienny od metylo . No i co najważniejsze , działanie o wiele dłuższe niz metylo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliski znajomy dal mi jednego tabsa metylofenidatu 10mg szybkouwalnianego bym zobaczyl, jak zareaguje na ten lek. Jestem wyspany i wzialem go na pusty bebech, jednak zero jakiejkolwiek reakcji. Jak widac w podpisie, biore amitryptyline (ktora jest m.in. silnym NRI, jej metabolit nortryptylina rowniez jest bardzo silnym NRI, mph rowniez dziala jako NRI, aczkolwiek slabiej) oraz trazodon w malutkiej dawce. W interakcjach jest napisane, ze moze zwiekszyc sie stezenie amitryptyliny. Dodam, ze nawet czulem dzialanie bupropionu (chociaz on byl solo brany), tolerancji na stymulanty na pewno nie mam.

Probowal ktos laczyc te dwa leki lub jest w stanie stwierdzic czy amitryptylina mogla kompletnie zbic dzialanie mph? Nie wiem po prostu czy to wina polaczenia i sprobowac ponownie kiedys czy moze wyprosic od znajomego nieco wiecej tabletek, coby przetestowac wieksza dawke.

 

Sniff w ramach testu nie wchodzi w gre jak cos (i tak nie chce tego cpac), mam strasznie zapchany nos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sęk w tym, ze nie chce odstawiac ami, bo od czasu do czasu zmniejsza mi anhedonie, co prawda slabo, ale to i tak dobry znak. Chce sie upewnic po prostu czy te leki nie wplywaja negatywnie na mph, bo jezeli tak, to sprobuje wtedy znowu po odstawieniu ami (chce wyprobowac go przez 2 miechy, mozliwe, ze bede zwiekszac do 200mg). A jezeli nie, to wiem, ze uda mi sie wyprosic kilka tabsow (to raczej tylko pomoc 'diagnostyczna', pozniej ewentualnie sam bym musial sobie zalatwiac), tylko nie wiem jaka dawka bylaby 'pewna' (zarowno co do sprawdzenia efektu dzialania, jak i ewentualnego wjazdu na serce/cisnienia). 30mg? 60mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można bezpiecznie łączyć selegiline (w małych lub duzych dawkach) z metylofenidatem?

 

----------------------------------------

http://reference.medscape.com/drug-interactionchecker -> selegiline + methylphenidate

 

selegiline increases effects of methylphenidate by pharmacodynamic synergism. Never use combination. Risk of acute hypertensive episode. Methylphenidate is contraindicated during treatment with an MAOI and also within a minimum of 14 days following discontinuation of an MAOI.

---------------------------------------

czyli selegilina wzmacnia efekty metylofenidatu poprzez synergizm, Nigdy nie używać połączenia. Ryzyko cięzkiego nadciśnienia.

 

-- 01 mar 2016, 10:23 --

 

https://www.google.pl/search?q=selegiline+methylphenidate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, ja łącze sertraline, metylo i sele. I gitara jest.

 

-- 01 mar 2016, 11:29 --

 

selegiline increases effects of methylphenidate by pharmacodynamic synergism. Never use combination. Risk of acute hypertensive episode. Methylphenidate is contraindicated during treatment with an MAOI and also within a minimum of 14 days following discontinuation of an MAOI.

Byzydura. Chodze na solarium nawet, cwicze na siłce i dupy mi nie urywa. I jem co chce. Ciśnienie idealne.

 

-- 01 mar 2016, 11:36 --

 

Tyle że ja nie pije kawy ani herbaty zadnych takich pobudzaczy innych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem dzisiaj piękny sen w nocy... Śniło mi się, że sprzątałem mieszkanie, odkurzałem, ścierałem kurze, robiłem przemeblowanie, i zajrzałem do takiej starodawnej komody, a tam był cały karton metylofenidatu. Tak patrzę z niedowierzaniem (w tym śnie chyba wyszło, że to dostałem od kogoś w prezencie), ale data przydatności do stycznia 2016. No nic, nieco przeterminowane, ale tragedii nie ma. Ale zdarłem taki niebieski papier upominkowy i pod spodem była inna data - marzec 2016. A no to spoko. Zacząłem tak się zajadać tabsami po 36mg ER jak m&msami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jedną rzecz jak wie. Medikinet w kapsułkach zawiera małe kuleczki (tzw. peletki) w dwóch kolorach - białym i niebieskim. Domyślam się że peletki o różnych kolorach mają różny czas/szybkośc uwalniania leku?? Czyli żeby wziąć pół kapsułki trzebaby dokładnie odliczyć połowe białych i połowe niebieskich kuleczek?? - niezbyt to wygodne by było :/ No i jak jest z czasem uwalniania leku z białych i niebieskich peletek???

 

Jeśli dostane ten lek to chciałbym na początek brać 5mg ale ta dawka jest nieopłacalna cenowo bo tyle samo a nawet nieco mniej kosztuje 10mg.

 

No i najlepiej opłaca się brać opakowania po 30kapsułek - też dziwna sprawa żę jak opakowanie zawiera więcej kapsułek to cena kapsułki zamiast być mniejsza to jest większa:D

 

-- 02 mar 2016, 18:30 --

 

Sniff w ramach testu nie wchodzi w gre jak cos (i tak nie chce tego cpac), mam strasznie zapchany nos.

 

Snifowałeś czasem różne specyfiki?:) Jeśli tak to chciałem cie przestrzec. Zapchany nos w sensie kataru itp. to mały pikuś.

 

Ludzie nie zdają sobie sprawy że jak wciągają do nosa różne leki (czy preparaty nie przeznaczone do podania donosowego) to wciągają przy okazji całą listę substancji dodatkowych które są wypisane w ulotce od leku - a nie tylko substancje leczniczą zawartą w tabletce/kapsułce. Niektóre substancje pomocnicze o ile przyjmowane doustnie są zazwyczaj obojętne dla żołądka (błony śluzowej żołądka która przecież musi wytrzymywać rozcieńczony kwas solny który się w nim znajduje) to mogą być wysoce szkodliwe na błone śluzową nosa. Niektóre leki wchłaniają się dopiero w jelitach bo nawet na żołądek szkodzą. Na jakimś forum o dopalaczach koleś pisał że mu się dziury w przegrodzie nosowej porobiły jak ładował różne specyfiki do nosa. To już jest niedwracalne - może jedynie jakaś operacja i przeszczep uszkodzonej tkanki pomóc. Nawet dragi "kupione na ulicy" przeznaczone do wciągania nosem mogą bardzo szkodzić na błonę śluzową nosa ponieważ wyobraźnia drobnych dilerów nie zna granic. Dosypują co im tylko do głowy przyjdzie aby zwiększyć wagę towaru. Nieraz dosypują glukozę ale słyszałem jak kolo dosypał sproszkowany ibuprom do amfy , nie wiem co oni tam jeszcze innego dosypują - mam namyśli drobnych dilerów albo znajomego który sam nie diluje ale np. załatwia dla nas coś tam a sam też bierze więc może nas wyjebać i czegoś dosypać aby i dla siebie troszkę uszczknąć. O dawaniu w żyłe nawet po starannej domowej ekstrakcji nawet nie wspomne - mogą się skrzepy porobić we krwi i można zejść na udar mózgu, albo jeszcze co innego stać, ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, nigdy nie niuchalem niczego. Wspomnialem o tym, bo po prostu mph ma wyzsza biodostepnosc poprzez niucha, anizeli podanie oralne. Kapucyn gdzies tam pisal, ze podanie podjezykowe w przypadku tego leku nic nie zmienia, wiec tez klops. Z tego co akurat wyczytalem, metylofenidat jest bezpieczny wzgledem sniffu, nie podraznia sluzowki itp., ale tak czy siak to raczej mialoby byc w ramach 'testu diagnostycznego' (podanie oralne ma biodostepnosc jakos 11-50%, nosem juz 99~%, wiec po prostu latwiej ustalic, czy wieksza dawka normalniej by zadzialala).

 

Jezeli nie zalezy Ci na czasie dzialania, to mozesz to w sumie zgniesc i w formie prochu brac. W innym przypadku nie specjalnie przychodzi mi do glowy inny pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, tak jak piszesz. Jedne kulki działają od razu jak normalna tableta nie CR. A drugie po 3 godzinach zaczynają sie wchłaniać. Zastanawia mnie tylko które są które, a nigdzie tego nie umiem znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×