Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

A moze tak czekajmy 3 lata zeby lek zaskoczył zeby byc naprawde w 100% pewnym :D . Moze sa jakies wyjątki kiedy lek zaczyna dzialac po 3 miesiacach. Ale raczej bardzo rzadko. Mam na mysli depresje. Mój lekarz uwaza ze 2 miesiące to jest max. Trzymal mnie dluzej teraz na sertralinie bo mu powiedziałem że są takie przypadki na forum na którym jestem i go bardzo o to prosiłem.... Jestem takze zdania ze 2 miesiące to jest max. Dziękuje. Koniec i ..............................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Davin

Nie dyskutuje z wami, ile razy mam powtarzać, ja was nie obrażałem, bierzcie leki i nie denerwujcie ludzi, którzy tu dyskutują jak ja, ja rozmawiam spokojnie, tylko z wami są problemy, nie zgadzacie się ze mną to nie dyskutujcie, nie szukajcie zaczepek i nie obrażajcie ( pajac, ogarnij się, narzucasz itd.), mase epitetów- "papier " nie kłamie, apeluje też do moderatora- oceniajcie po faktach- ja epitetu dzisiaj nie użyłem, w moim kierunku mase tego poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodam,że odstawiałam Citral szybko tzn 1- 1/2 1/2 jeden dzień bez i wskoczyłam na zoloft po 1/2 tab przez tydzień a potem po całej .U mnie już gdy citralu brałam mniej to dziwnie mi się polepszyło.Na tym leku ciągle bez sił,śpiąca ,zmuszałam się do wszystkiego.Wskoczyłam na Zoloft i po tygodniu mega power,koncentracja lepsza.Więc zmiana o 100% w krótkim czasie ,Niech tak zostanie już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

ludzie, skąd macie siłę żeby pisać o chorobie, i czytać? Ja przeglądam te forum od 3 lat, depresja od 5 a uzaleźnienie od kofeiny od 4. Zdecydowałem się napisać po piwie, którego nie nawidze, które pije raz na ruski rok. Jestem na sertra, Cv leków to długa lista, tylko paroksetyna mi pomogła, na tydzień bo opiekun ja wyrzucił (załatwiona na lewo). Sertre biorę 3 dzień. Po innych lekach nie miałem ubocznych, oprócz paroksetyny i sertry. Bolą mnie kości i stawy, ból głowy, osłabienie. To chyba znak że warto wytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przerywałem leczenie antydepresantami ze względu na skutki uboczne. Tzn. Po lekach czułem się gorzej niż bez nich (być możę za dużą dawke lekarz dawał a ja jestem wrażliwy na leki). Ale jeśli nie macie skutków ubocznych i możecie je brać to zwiekszajcie co jakiś czas dawkę do maksymalnej i dopiero jeśli nie ma poprawy po kilku tygodniach brania maksymalnej dawki lek można skreślić na jakiś czas (być może innym razem zaskoczy). Czytałem prace naukową o pacjencie który brał cital w maks. dawce i nie bylo rezultatu jesli chodzi o depresje - samowolnie bez zgody lekarza zwiększyl dawkę do takiej że niby nie wolno tyle brać bo za dużo (bodajrze 100mg) i dopiero wtedy uzyskał poprawę samopoczucia. Potem lekarz zmienił mu na escitalopram jako mocniejszy i było dobrze. W ogóle mój dawny psychiatra mówił że ma paru pacjentów na dużo większych dawkach jakiś antydepresantów niż ulotka zezwala. To jest tak dla bezpieczeństwa te max. dawki podane - ale jak ktos toleruje duze dawki -tzn. nie ma ubocznych skutków czy nie szkodzi mu lek np. na wątrobe czy parametry krwi itp. to można spokojnie zwiększać dawke i brać więcej niż ulotka zezwala - oczywiscie w granicach rozsądku - jesli max. dopuszczalna dawka to 60mg to spokojnie mozna wiąć i 80mg. Nie pamietam o ktorym leku mowil moj dawny psychiatra ale twierdzil ze ma pacjenta na dawce 80mg citalopramu lub escitalopramu - ale to jak sie nie ma ubocznych skutków to mozna zwiekszac bo jak sie ma znaczne uboki to po wiekszej dawce bedzie jeszcze gorzej. Bralem kiedys taki zestaw lekow: Olanzapina 1,25mg na noc, na dzien amisulpiryd 50mg i anafranil 10mg potem 20mg a potem 37,5mg - polowka tabletki o przedluzownym uwalnianiu ale to na tej dawce to ja bylem juz na haju prawie. Tyle ze ja nie mialem ciezkiej depresji tylko dystymie lekka depresje z naciskiem na nerwice.

 

-- 15 sty 2016, 19:27 --

 

Bralem kiedys taki zestaw lekow: Olanzapina 1,25mg na noc, na dzien amisulpiryd 50mg i anafranil 10mg potem 20mg a potem 37,5mg - polowka tabletki o przedluzownym uwalnianiu ale to na tej dawce to ja bylem juz na haju prawie. Tyle ze ja nie mialem ciezkiej depresji tylko dystymie lekka depresje z naciskiem na nerwice. Zresztą dawke lepiej sobie samemu wedlug wlasnego uznania zwiekszac i nie za szybko. Ja bralem 25 sertraliny jako swoj pierwszy lek to mnie pobudzla w tej dawce jak jakas amfa. potem po zwiekszeniu do 50mg oczy mi sie zrobily jak nacpany wygladalem i sie zamulony zrobilem - poprostu za szybko mi lekarz dawke zwiekszyl - lepiej zwiekszac dawke nie wczesniej niz co miesiac no chyba ze sie nie ma ubokow to mozna szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitrophe, zalezy od osoby. Jedynym pewnikiem jako takim, bedzie mniejsza agresywnosc. Spora szansa, ze zmniejsza sie lęki oraz emocjonalnosc, za to wydluzy czas wytrysku oraz pojawi sie anhedonia/apatia i PSSD. Dalej mozna to podciagnac pod problemy z prolaktyna (oprocz sertraliny), problemy z krwiawieniami, problemy z apetytem, z marzeniami sennymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej nic nie brać i wyhuśtać się na linie.
Sądzisz, że ci co biorą leki też nie walą samobójów!?

 

Oczywiście się walą, a sadzisz, że walą częściej podejmując leczenie czy nie biorąc pigułki?

Sądzę że dużo wali na początku brania ssri, bo te leki wręcz pchają do samobója w pierwszych tygodniach leczenia, o ile to można nazwać leczeniem, raczej utrzymywaniem pacjenta(trupa) przy życiu, przy długim braniu ssri pojawia się apatia, anhedonia, pustka, brak ochoty na cokolwiek za wyjątkiem łóżka i komputera, dochodzi brak motywacji i paradoksalnie energii, koniec końców i tak dużo ludzi wali samobója, na lekach czy bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ludzie wychodzą z chorób dzięki tabsom, więc chyba nie jest tak źle. No bo co zamiast leków? Elektro wstrząsy?

 

Depresja czy nerwica to nie wirus Ebola czy choroba Heinego-Medina, że nie można tego wyleczyć i nie ma na to leków.

Paradoksalnie najgorsze są te choroby których nie widać przy diagnostyce, wirusy i inne choroby to całkiem co innego, ale zgoda są ludzie którzy wychodzą z depresji, ale ja znam mało takich osób, więcej znam tych co już nie żyją bo poginęli w depresjach, albo żyją na lekach z dnia na dzień i życie ich nie cieszy są i czują się wrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że dużo wali na początku brania ssri, bo te leki wręcz pchają do samobója w pierwszych tygodniach leczenia, o ile to można nazwać leczeniem, raczej utrzymywaniem pacjenta(trupa) przy życiu, przy długim braniu ssri pojawia się apatia, anhedonia, pustka, brak ochoty na cokolwiek za wyjątkiem łóżka i komputera, dochodzi brak motywacji i paradoksalnie energii, koniec końców i tak dużo ludzi wali samobója, na lekach czy bez nich.

 

To co zrobić jak to wszystko co wymieniłeś było objawami choroby ? SSRI jeszcze to pogłębi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że dużo wali na początku brania ssri, bo te leki wręcz pchają do samobója w pierwszych tygodniach leczenia, o ile to można nazwać leczeniem, raczej utrzymywaniem pacjenta(trupa) przy życiu, przy długim braniu ssri pojawia się apatia, anhedonia, pustka, brak ochoty na cokolwiek za wyjątkiem łóżka i komputera, dochodzi brak motywacji i paradoksalnie energii, koniec końców i tak dużo ludzi wali samobója, na lekach czy bez nich.

 

To co zrobić jak to wszystko co wymieniłeś było objawami choroby ? SSRI jeszcze to pogłębi ?

Nie każdego to spotyka, niektórzy czują sie bardzo dobrze na ssri, co do twojego pytania to nie wiem co zrobić, skąd mam to wiedzieć, sam siedzę w depresji i już mam tego dość, ssri zamulają, jak brałem paroksetyne albo esci to marzyłem tylko o spaniu, albo o tym by siedzieć i patrzeć w monitor, bez żadnych uczuć czy nawet chęci, ja nawet już jak film oglądam to nie czuje kompletnie nic, patrze bezmyślnie i tylko liczy by dzień jak najszybciej się skończył, zero jakiekolwiek życia, czy to towarzyskiego, czy ogólnie jakiekolwiek, jedyne co mnie utrzymuje jeszcze jako tako to sport, siłownia, biegani, sztuki walki, choć już coraz mniej mam sił by to wykonywac, kiedyś miałem nadzieje, że dzięki temu wyjdę z depresji, ale się pomyliłem. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ludzie wychodzą z chorób dzięki tabsom, więc chyba nie jest tak źle. No bo co zamiast leków? Elektro wstrząsy?

 

Depresja czy nerwica to nie wirus Ebola czy choroba Heinego-Medina, że nie można tego wyleczyć i nie ma na to leków.

To nie jest akurat takie proste. Sa leki, aczkolwiek nawet przyczyna depresji nie jest do konca jasna. Jest kilka teorii, ale nic pewnego. Elektrowstrzasy nie sa az takie zle, jak mowi propaganda, aczkolwiek efekty raczej sa krotkoterminowe.

 

 

To co zrobić jak to wszystko co wymieniłeś było objawami choroby ? SSRI jeszcze to pogłębi ?

Tak, jest na to bardzo duza szansa (jedyna szansa moze byc sertralina, ale i tak jest to bardzo watpliwe). Przy takich objawach lepiej omijac leki silnie oddzialywujace na serotonine szerokim lukiem, chyba, ze jest to niemozliwe (np. jest sie agresywnym, ma sie lęki, natrectwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na to bardzo duza szansa (jedyna szansa moze byc sertralina, ale i tak jest to bardzo watpliwe). Przy takich objawach lepiej omijac leki silnie oddzialywujace na serotonine szerokim lukiem, chyba, ze jest to niemozliwe (np. jest sie agresywnym, ma sie lęki, natrectwa).

 

Czyli uważasz, że pozostają TLPD ? Piłem Citalopram przez miesiąc i generalnie delikatnie ukoił moje nerwy. Teraz jestem na Paro od kilku dni i czuję większy niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że pozostają TLPD ? Piłem Citalopram przez miesiąc i generalnie delikatnie ukoił moje nerwy. Teraz jestem na Paro od kilku dni i czuję większy niepokój.

TLPD poza klomipramina (ktora to jest bardzo silnym SRI), ale oprocz tego jest bardzo wiele innych lekow, zalezy od objawow. NaSSa, moklobemid, tianeptyna (to z tych dzialajacych zarowno antydepresyjnie jak i przeciwlękowo) i wiele innych. TLPD sprawdza sie czesto u osob, u ktorych SSRI pogarsza stan.

 

Ja odkrylem w taki leku na kaszel "acodinie" (w wiekszych dawkach narkotyk) swietne dzialania antydepresyjne - trwajace do doby.

to jest SRI.

I zastanawiam sie czy poprzez SSRI (wiele miesiecy/lat brania) jest szansa zblizenia sie do dzialania acodinu

DXM (bo o tej substancji mowa, ktora jest zawarta w acodinie) jest rzeczywiscie SRI, jednakze ma o wiele szersze dzialanie. Jest rowniez delikatnym DRI (poprzez receptory PCP), antagonista receptorow nikotynowych i agonista receptorow sigma. Faktycznie jest to niezly pomysl jako antydepresant, pod warunkiem, ze ktos stosuje go jako antydepresant (zatem dawki 30-60mg max/dzien) i nie ma ciagotek do naduzywania (DXM w wyzszych dawkach daje efekt dosc podobny do alkoholu). Co ciekawe, wiele osob po naduzyciu dxm mowi, ze nastepnego dnia rowniez mieli polepszony nastroj (nie zachecam oczywiscie do stosowania tego w ten sposob).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×