Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrylem w taki leku na kaszel "acodinie" (w wiekszych dawkach narkotyk) swietne dzialania antydepresyjne - trwajace do doby.

to jest SRI.

I zastanawiam sie czy poprzez SSRI (wiele miesiecy/lat brania) jest szansa zblizenia sie do dzialania acodinu

Ja brałem dxm, rzeczywiście daje radę, w jakich dawkach go bierzesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Jakby chociaz leki antydepresyjne w czesci dzialaly antyd. jak "acodin", ale nie doznalem tego jeszcze never...

 

-- 18 sty 2016, 18:19 --

 

No tak.

Jakby chociaz leki antydepresyjne w czesci dzialaly antyd. jak "acodin", ale nie doznalem tego jeszcze never...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Jakby chociaz leki antydepresyjne w czesci dzialaly antyd. jak "acodin", ale nie doznalem tego jeszcze never...

 

-- 18 sty 2016, 18:19 --

 

No tak.

Jakby chociaz leki antydepresyjne w czesci dzialaly antyd. jak "acodin", ale nie doznalem tego jeszcze never...

Takie dawki jak ty bierzesz się nie nadaja, dawki rzędu 30-60 mg można brać i działają przeciwdepresyjnie, max dawka terapeutyczna dxm to 120 mg.

Na mnie najlepiej działa alkohol, nie znam niczego lepszego z mocą przeciwdepresyjną - oczywiście to tylko chwila, ale mocą jedynie silne dragi mają podejście do alkoholu. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z agonistami receptora sigma to jest coś na rzeczy, u mnie na przykład fluvoksamina, która ma najsilniejsze działanie z SSRI na ten receptor działała początkowo calkiem mocno antydepresyjnie, niestety wespół w zespół z anhedonią ( nie czułem wcale np. fajności muzyki) ale nastrój jako taki był dobrze poprawiony , druga póba branie rok temu to jednak niewypał- zmulenie serotoninowe nie do wytrzymania.

 

-- 22 sty 2016, 01:09 --

 

Sertralina raczej nie jest dobrym wyborem dla nerwicowca cierpiącego na apatie i anhedonie ?

nie zaczynałbym od tego leku.

 

-- 22 sty 2016, 01:36 --

 

A wogóle jak chcecie znać substancję z drugiego obiegu ( chodź drugi obieg, była testowana i ma mieć dobre działanie antydepresyjne- inna beczka, inna para "kaloszy" ) to do mnie walcie. Temat ciekawy, lek jest oficjalnie nie zarejestrowany do leczenia depresji. Miałem to wrzucic to wątku ale nie chce robić zamętu. Także do wujka możecie pisać "świrki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 6 dzień na setalofcie 50. Miałem trochę skutków ubocznych dosyć nieprzyjemnych. Czy teraz już będzie z górki czy mogą się pojawić jeszcze bardziej nasilone. I jeszcze jedno pytanie, bo biorę te leki po ciężkim rozstaniu. Czy jest szansa ze ten lek załagodzi moje emocje związane z rozstaniem do tego stopnia ze będę normalnie funkcjonował i nie myślal tyle o rozstaniu? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 6 dzień na setalofcie 50. Miałem trochę skutków ubocznych dosyć nieprzyjemnych. Czy teraz już będzie z górki czy mogą się pojawić jeszcze bardziej nasilone. I jeszcze jedno pytanie, bo biorę te leki po ciężkim rozstaniu. Czy jest szansa ze ten lek załagodzi moje emocje związane z rozstaniem do tego stopnia ze będę normalnie funkcjonował i nie myślal tyle o rozstaniu? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

Na pewno cie znieczuli emocjonalnie (przynajmniej mnie znieczuliło na kilka miesięcy - a teraz gdy coś jakby drgnęło z działaniem zaczynam mieć wrażenie jakby nieco uczucia wracały) ale najlepsza na to moim zdaniem jest paroksetyna - mimo swoich licznych wad. Skutki uboczne raczej powinny sie zmniejszac niz zwiekszac ale roznie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1623, doradzasz koledze zostanie 'trwalym' impotentem emocjonalnym, puknij sie w leb. Jak go znieczuli, to bedzie latami probowal wyjsc z tego stanu, o ile w ogole bedzie mial ochote ruszyc dupe z wyra.

 

szy123, jakich skutkow ubocznych? Zapisz sie na psychoterapie i tam przerob problemy natury psychologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1623, doradzasz koledze zostanie 'trwalym' impotentem emocjonalnym, puknij sie w leb. Jak go znieczuli, to bedzie latami probowal wyjsc z tego stanu, o ile w ogole bedzie mial ochote ruszyc dupe z wyra.

 

szy123, jakich skutkow ubocznych? Zapisz sie na psychoterapie i tam przerob problemy natury psychologicznej.

 

Sam sie puknij w leb nie doradzam tylko odpowiadam na pytanie o znieczuleniu emocjonalnym. Nie namawiam do łykania psychotropów ani nie twierdze, że znieczulenie jest zajebiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×