Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

"Proponował Ci zamianę na inne SSRI? Przecież jak jeden lek z tej grupy Ci nie służy to inne SSRI tak samo, Mi powiedział że z SSRI żegnam się na zawsze. A hydroxyzyna działa uspakajająco, wiec o nasileniu zawrotów głowy nie mam mowy. Widocznie Twój organizm jest bardzo wrażliwy skoro tak reaguje nawet przy odstawieniu min. dawki."

35szopen, Całkowicie nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że jeśli komuś nie służy jeden z SSRI to tak samo będzie z kolejnymi. U mnie paroksetyna zupełnie się nie sprawdziła, za to sertralina jak najbardziej. Sertralina też ma u mnie działanie wyciszające, uspokajające.

 

Ja też sie nie zgodzę, podobnie jak szaraczek. Lexapro nie działał na mnie np. wcale, a seroxat (paroksetyna) I asertin (sertralina) juz tak.

 

Ja mam dawkę sertraliny 50mg + terapia I jestem taka lekko pobudzona, więc cięzko mi stwierdzić czy to sertralina na mnie działa pobudzająco, czy może dawka jest za mała, czy też terapia - początki - pogorszyły samopoczucie - bo to ponoć normalne (terapia wyzwala we mnie taaakie negatywne uczucia, że mam ochotę niektórych znienawidzić do końca życia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Czy jest jakiś lek na sen, po którym szybko bym zasnęła, ale ma działanie krótkotrwałe? Tzn nie będę po nim spała 12 h albo nie będę miała problemów z wybudzeniem się. Ja mam problem z zaśnięciem, ale potem jakoś śpię. Ostatnio zasypiam około 3h. Jestem wykończona. A rano się dobudzić nie mogę. Cierpię na przewlekłe zmęczenie i mogę spać po 10-12 h, dlatego potrzebuję leku, który nie będzie tego nasilał. Próbowałam hydroxyzynę, ale działała kiepsko. Brałam też Lorafen, po którym śpię przynajmniej 12 h. Afobam nie działa na mnie, a nie wiem czy mogę jeszcze bardziej zwiększyć dawkę. Najszybciej zasypiałam po Ketrel, bo zwalał mnie z nóg, ale po nim też śpię minimum 12h. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś lek na sen, po którym szybko bym zasnęła, ale ma działanie krótkotrwałe? Tzn nie będę po nim spała 12 h albo nie będę miała problemów z wybudzeniem się. Ja mam problem z zaśnięciem, ale potem jakoś śpię. Ostatnio zasypiam około 3h. Jestem wykończona. A rano się dobudzić nie mogę. Cierpię na przewlekłe zmęczenie i mogę spać po 10-12 h, dlatego potrzebuję leku, który nie będzie tego nasilał. Próbowałam hydroxyzynę, ale działała kiepsko. Brałam też Lorafen, po którym śpię przynajmniej 12 h. Afobam nie działa na mnie, a nie wiem czy mogę jeszcze bardziej zwiększyć dawkę. Najszybciej zasypiałam po Ketrel, bo zwalał mnie z nóg, ale po nim też śpię minimum 12h. :roll:

 

Zolpidem jest dobry, doraznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę czy Afobam działa błyskawicznie chodzi mi o to czy jak go się weznie to załóżmy że w ciągu kilku minut zaczyna działać i jak on zadziała uspokoi mnie czy wyłączy całkowicie czy usnę po nim?Pytam bo pierwszy raz w życiu miałbym go wziąść .Albo jak to jest pierwszy raz to może hydroxyzyna by zadziałała.Chodzi głównie o natrętne myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Vengence, Dziękuję. Słyszałam właśnie o tym leku.

Kontrast, Nie próbowałam. Brałam tylko to co napisałam w poście. Za dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry to zagadam o coś na sen.

deny39, Skąd mamy wiedzieć jak zadziała na Ciebie dany lek? ;) Leki działają na każdego inaczej. Po prostu musisz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrakcyjna mam pytanie odnosnie twojego zasypiania. Czy lezysz w łóżku z otwartymi oczami przy zgaszonym swietle bez telewizora i komputera i nie mozesz zasnać czy moze jest na odwrót. Moze jest cos co przeszkadza ci w zasypianiu. Ja np. nie lubie zasypiać kompletnie po ciemku. Za to przy jakims filmie i do tego 25mg ketrelu zasypiam odrazu. Na tą chwile. A tak normalnie gdy jestem zdrowy i nie mam depresji to padam jak kaczka po calym aktywnym dniu i nie musze brac nic na sen....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrakcyjna, na mnie nasennie dobrze działał i działa zolpidem. Niestety uzależnia.

 

Dark Knight, coś Ty się tak uczepił tego wyglądu?! Nijak mi mój wygląd nie pomaga, ani nie przeszkadza w nerwicy, w tym, że czuję się samotna, że się wciąż boję. Powiem Ci coś więcej. Osoba brzydsza albo pewna siebie, zadbana, odpicowana i z głową uniesioną do góry wygląda stokroć piękniej ode mnie, tej niby "ładniejszej". Niewyspanej, nieumalowanej, rozczochranej, w spranych spodniach i wypiekach od wiecznych lęków i kołatań serca twarzy. Nie, nie uważam się za ładną. Gdy się odstrzelę, to jestem "ładna" ale wiesz jakie słowo jest tu adekwatniejsze? ZROBIONA. ZATUSZOWANA. UKRYTA POD WARSTWĄ MAKE UPów. Mojego wnętrza zatuszować jednak tak prosto się nie da.

Także skończ pierniczyć... Może autentycznie pięknym ludziom pomaga, nie wiem. Nie zaliczam się do takich. Ale znam wielu pięknych i nieszczęśliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Niecierpliwy30, Kładę się. Gaszę światło. Bez komputera. Ja muszę mieć ciszę i ciemność. Ale mam cholerne, głupie natręctwo. Chodzenia do toalety przed snem. Moim zdaniem to ciężkie do zrozumienia z boku. I to ma ogromny wpływ na moje zasypianie. Poza tym lezę i czuję, że sen nie przychodzi. Dopiero po 2-3 h takiego leżenia odlatuję.

Psychotropka`89, Ile śpisz po tym leku? Tak jak pisałam ja potrzebuję tylko, żeby zasnąć. A nie, żeby po tym spać długo, a tak działają na mnie inne leki. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrakcyjna, miałam ten sam problem co Ty. Nie chciałam być zombie, tylko ZASYPIAĆ, bo nie miałam kłopotów z wybudzaniem, jedynie z samym zaśnięciem. Lek działa krótko 4-6 godzin. Na początku możesz czuć zmułę na drugi dzień ale to szybko mija. Radziłabym Ci jedynie danie sobie tych 6-8 h snu, bo ja parę razy zrobiłam błąd. Brałam zolpidem i po 4-5 godzinach urządzałam "pobudkę". Budziłam się, jadłam, wychodziłam do pracy ale... nie pamiętałam tego! Zolpidem robi duże dziury w pamięci i dla własnego bezpieczeństwa daję sobie zawsze te minimum 7 godzin snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrakcyjna to ci wspolczuje. Lezec 2-3 godz. w takiej ciszy i nie moc zasnac to musi sie bardzo dlużyc...

Powiedz mi jak u ciebie idzie kuracja sertraliną. Jakies spostrzezenia. Cos sie ruszylo, odezwalo. U mnie narazie dalej katastrofa ale dzisiaj lekarz zwiekszył dawke tak wiec jest nadzieja. Pytam bo zaczelismy branie serty o podobnym czasie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Niecierpliwy30, Ja nie czuję nic. Ani dobrego ani złego działania. Jedynie te problemy z zasypianiem. Mam wizytę za dwa tygodnie. Myślę, że mi podwyższy dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, ja mam koszmarny dół teraz przy odstawianiu sertry... Czuję, że staczam się w otchłań obłędu... :evil:

Z natury jestem osobą nieufną. Nie uważam też, żeby dobrą opcją było 100% obnażanie się ze wszystkich spraw komukolwiek. Nie ma takiej osoby, której ufałabym w 100%. Nawet patrząc w lustro nie mam do tej kobity pełnego zaufania. Człowiek to nieprzewidywalna bestia. Nigdy nie wiadomo jak się zachowasz w krytycznej sytuacji, dopóki się w niej nie znajdziesz. Najbliższy jest mi mój Mąż, ale też nie mogę Go zadręczać wciąż swoją szalejącą somatyką, jęczeć, żalić się i boleć nad swym losem. Przyczyna jest prosta, NIKT na dłuższą metę z taką mękołą nie wytrzyma. Poza tym ja sama siebie wkur...am takim biadoleniem i nie wyobrażam sobie, że miałabym jeszcze drugiej osobie uprzykrzać tym życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, Kładę się. Gaszę światło. Bez komputera. Ja muszę mieć ciszę i ciemność. Ale mam cholerne, głupie natręctwo. Chodzenia do toalety przed snem. Moim zdaniem to ciężkie do zrozumienia z boku. I to ma ogromny wpływ na moje zasypianie. Poza tym lezę i czuję, że sen nie przychodzi. Dopiero po 2-3 h takiego leżenia odlatuję.

Psychotropka`89, Ile śpisz po tym leku? Tak jak pisałam ja potrzebuję tylko, żeby zasnąć. A nie, żeby po tym spać długo, a tak działają na mnie inne leki. :roll:

Ja Cię świetnie rozumiem bo mam identycznie-jak nie pójdę z 3-4 razy do toalety to nie zasnę :/

 

-- 14 lis 2015, 09:35 --

 

Psychotropka`89, Każdy z SSRI/SNRI czymś się charakteryzuje. Na sertralinie np. zawroty głowy i biegunki nie są rzadkim zjawiskiem. Jeśli masz niechęć do wszystkich SSRI, to ja proponuję Tobie - jeśli jeszcze nie brałaś - spróbować kuracji SNRI - czyli wenlafaksyną. Ten lek dla wielu ludzi okazał się zbawienny w leczeniu nerwicy i depresji. Sam odczułem kiedyś niesamowitą moc Efectinu więc wiem co piszę ;) Poza tym wystarczy spojrzeć jak wiele dobrych opinii w internecie ma wenlafaksyna. Wiesz. W sumie SSRI też są dobre na nerwicę i depresję. Ja jestem bardzo zadowolony z kuracji sertraliną, ale wydaje mi się, że chyba żaden z SSRI nie będzie miał tego energetycznego "kopnięcia" jakie posiada wenlafaksyna. Sertralina jest chyba jedynym z SSRI - oprócz fluoksetyny, ale ta może wywoływać lęki - na którym nie ma zamulenia i senności.

Wenla rewelacyjna-faktycznie daję kopa jak mało który lek,ale jest jedno "ale".Zejście z wenli to istny koszmar.Kiedy odstawiałam to próbowałam z 3 razy i nie dawałam rady-potworne zawroty głowy,kołatanie serca i bóle głowy-masakra...Zatem kto decyduje sie na Wenle to musi pamietać że kiedyś przyjdzie mu ja odstawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiajac najlepiej przejsc na fluo ktory ma dlugi okres poltrwania i potem odstawka fluo bez bolesnie ja samej wenli tez nie umialem odstawic ale wszedlem na moklo i bylo duzo lepiej teraz aktualnie serta ktora jest chyba najlepsza dla mnie jesli chodzi o chodzenie do toalety mialem podobnie klomipramina wyleczyla mnie z tego polecam sprobowac choc lek ciezki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×