Skocz do zawartości
Nerwica.com

lek, suplement diety na niepokój?


stx

Rekomendowane odpowiedzi

stx, Z suplementów-

- Ashwagandha(ekstrakt standaryzowany na 5% witanolidów) 600-1200mg/d,

- L-teanina 100-200mg doraźnie,

- 5-HTP 50-400mg/d,

- dziurawiec zwyczajny (ekstrakt standaryzowany na 0,3% hiperycyny albo 3% hiperforyny) 300-900mg/d,

- Rhodiola rosea(ekstrakt standaryzowany na 5% rozawin albo 3% salidrozydu) 500-100mg/d,

- Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) ekstrakt standaryzowany na 9% schizandryn 500-100mg/d albo czysty Schizandrol A 50mg doraźnie,

- Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis AKA Skullcap) lub czysta bajkalina 440mg doraźnie,

- pikamilon

- phenibut

- ekstrakty z waleriany/kozłka lekarskiego

- melisa

 

Oczywiście nie wszystko naraz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chciałem się dowiedzieć coś od osób, które stosowały l teanine. Czy warto zainwestować w taki suplement diety? Do tej pory brałem adaptogeny typu różeniec górski, cytryniec bądź mix adaptogenów jednej firmy polskiej która produkuje odżywki dla sportowców. Jestem nerwusem i nie chciałbym brać do końca życia hydroksyzyny czy jakiś innych chemicznych leków. Dlatego przymierzam się do zakupu l teaniny. Jedna kapsułka zawiera 100% czystej l teaniny 200 mg. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od kilku dni zażywam suplement diety l-teanina. Zażywam od 1 do 3 tabletek dziennie, zależy od stopnia lęku czy nerwów. Jedna tabletka zawiera 200 mg czystej l-teaniny i... muszę powiedzieć, że to godny polecenia suplement. Na bardzo silne lęki niestety nie ma wpływu, ale na umiarkowany lęk czy stres sprawdza się bardzo dobrze. Odważyłbym się napisać, że działa lepiej niż 25 mg hydroksyzyny. Faktycznie działa inaczej niż tradycyjne uspokajacze ziołowe. L-teanina znacząco wycisza nerwy oraz cały organizm. Chciałem przekazać te cenne informacje innym, którzy się boją chemicznych leków, a wspierają się suplementami diety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×