Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę powiedziec ze chyba paro zaskoczyło u mnie od 2dni czuje sie tak,jakby powiedziec normalnie... Wychodzę,jeżdżę i jakos nie rozmyślam nad tym. Leki czasami sie pojawiają ale z reguły na chwile... NP przed dentysta wczorajszym który zjebal mi zab o teraz czeka mnie chirurgiczne wycinanie. Co dziwne to nawet nie panikuje mam takie olewnicze podejscie, na zasadzie natną wyjmą i tyle...

 

-- 26 maja 2015, 13:00 --

 

Mogę dla uspokojenia innych powiedziec ze paro zaskoczyło przy 27tabletce zostały mi 3 w opakowaniu.... Wiec niestety trzeba być cierpliwym.... Ja tez nie bylem... Ale warto poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo tylko w wyjątkowych przypadkach łączy sie antydepresanty np. w moim :D mam ogromną tolerancje na paroksetyne ponad 4 lata brania tego leku w dawkach 40 mg i 60 mg przez rok, dołanczając sertraline zmniejszylem paroksetyne z 60 mg do 20 mg na noc, sertralina w dawce od 25 do 50 mg rano troche zastąpiła brakującą dawke paroksetyny lecz nie wystarczająco i dodatkowo pojawil sie napięty umysł, bezsenność czasami, ciagle odczuwam niedobór paroksetyny, dźwięk i muzyka są troche drażliwe dla uszu, lekki bol głowy, klonazepam ładnie jednak minimalizuje natręctwa i sen doraźnie.....w planach teraz rezygnacja s sertraliny i dołanczenie fluoksetyny w najmniejszej dawce.....a co do Twoich pytań to jeśli krótko bierzesz paroksetyne to dodanie sertraliny może spowodować poważny zespół serotoninowy: łagodny i umiarkowany przebieg to drżenie mięśni znaczne, napięcie mięśni, taki niepokój że nie można sie skupić, poddenerwowanie, biegunka, nudności wymioty, bladość, potliwość, poważny przebieg zespołu serotoninowego: drgawki, temperatura powyżej 40`C, nadciśnienie, zagubienie, halucynacje itp. może prowadzić do śmierci...więc nie radze łączyć antydepresantów

 

jeśli chodzi o risperidon to ten lek hamuje mózg, hamuje serotonine mocno, raz wziąłem to czułem sie całkowicie nieobecny w otoczeniu ludzi, jakbym obserwował tylko wszystko....już lepiej pernazyna albo tisercin, olanzapiny nie sprawdzalem bo teoretycznie też hamuje serotonine, i hamuje mnóstwo receptorów serotoninowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem po wyrwaniu zeba....

Strasznie mnie boli i dostalem lek przeciwzapalny NIMESIL, pisze w ulotce, że trzeba uważac i poinformować lekarza o braniu srodków antydepresyjnych w szsczegolności dot. wychwytu zwrotnego serotoniny.... przez to co przeczytalem strasznie sie boje tego wziaść.... co radzicie ?? moge ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlet123, Don Corleone, zawsze po redukcji SSRI pojawia się ta zdradliwa euforia, która niestety dosyć szybko mija. Później z każdym dniem narasta anhedonia, irytacja ale tym razem w towarzystwie lęków i depresji. Przynajmniej tak jest w moim przypadku w kontekście brania SSRI. Ale próbować trzeba, bo nie każdy reaguje tak samo i nie każdy potrzebuje takich samych dawek. Tak więc trzymam kciuki a jednocześnie uświadamiam, żeby wiedzieć kiedy zapalić czerwoną lampkę :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, jest dokladnie tak jak piszesz, dlatego trzeba jak najwolniej schodzic z SSRI, szczegolnie, jak zblizamy sie do dolnego przedzialu dawki 10mg, tu jest najwiecej receptorow zajetych przez paro. Znam ludzi , ktorzy biora juz od kilku miesiecy 2mg i nie moga calkiem zrezygnowac z lekarstwa. Ale trzeba probowac, jezeli sie wolno schodzi to ten okres anhedonii tez po jakims czasie mija.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już skończyłem drugie opakowanie xetanoru, dalej mam dużo energii są dni kiedy nie mogę usiedzieć w miejscu sam szukam sobie zajęć lęków jako takich brak czasami tylko rozdrażnienie i chwilowy niepokój poza tym nic więcej. Tak że mi pomógł jak narazie. Chodzę na psychoterapię raz w tygodniu. A mam takie pytanie ostatnio zaczął boleć mnie kręgosłup czy są jakieś przeciwskazania do stosowania maści przeciw-zapalnych typu naklofen, ketoal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nerwica daje mi skutki na serce..... Wczoraj wypilem jedna saszetkę i nie będę ukrywać ze mialem lekkie duszności a puls i ciśnienie były w normie. Bol po zabiegu znikł od razu ale przez godzinę nie mogłem usnac.

 

-- 27 maja 2015, 14:04 --

 

Z sercem różnie.... Właśnie nerwica daje,mi objawy na serducho. Wczoraj lyknelem saszetkę i bol przeszedł po 15 min... Ale za to zaczely się duszności.... I nie dawaly mi zasnąć jakby mi oskrzela sie spięły....

 

-- 27 maja 2015, 17:47 --

 

Bylem właśnie u rodzinnej i zakazała mi brać nimesil... Tzn nie powiedziała tego wprost powiedziała ze nie poleca i z SSRI nie poleca go laczyc ze trzeba bardzo uważać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, chcialam Was zapytac, bo biore paro od 2 miesiecy i ostatnio w urzedach, przychodni nie mialam wogole napadow leku i paniki...

a dzis pojechalam na badania krwi do szpitala w zwiazku z ciaza... i poczekalnia to byla bardzo duza otwarta przestrzen i ledwo tam usiedzialam, znow poczulam, ze przychodzi atak... jakos tam wytrzymalam... ale niepokoj pozostal...

czy moga mi sie jeszcze zdazac takie sytuacje mimo, ze biore lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o skoki ciśnienia... Zastanawiam się grubo czy mam nerwice czy to cos innego... Idąc dzis z pracy do auta nagle dostałem chrypy zrobiło sie zimno, bylem lekko niespokojny... Mialem uczucie jakby szef atak jakby cos bylo nie tak z sercem.... W aucie bylo mega ciepło i nastal spokój... Dojechałem do domu i znów mialem uczucie jakby mi spuchlo cos za uszami... Zmierzylem ciśnienie i wyszlo mi szok 155/70/85 i arytmia... Po chwili jeszcze raz,zmierzylem i wyszlo 120/70/80... Bez arytmi....

 

-- 28 maja 2015, 17:29 --

 

Czy takie skoki ciśnienia to norma? Czy to niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka 15mg paro od tygodnia mnie masakruje. W pracy łapię zawieszki, senność trudna do opanowania na granicy "odpłynięcia". Koncentracja również w związku z tym ucierpiała. Ale za to jakie zajebi.te rozluźnienie mięśni, wyluzowanie fizyczne, lepszy sen w nocy. Tak, ten lek to jednak petarda, skoro dziś musiałem się nawet położyć po pracy na drzemkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - biorąc parokseyne, czujecie że kochacie? Macie pewnie swoje żony/mężów lub dziewczyny/chłopaków

Jak to jest? Nie chodzi mi o libido tylko o przywiązanie emocjonalne, miłość po prostu

 

Jestem ciekaw jak to u Was jest - pozdrawiam i dobrego weekendu życzę dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o skoki ciśnienia... Zastanawiam się grubo czy mam nerwice czy to cos innego... Idąc dzis z pracy do auta nagle dostałem chrypy zrobiło sie zimno, bylem lekko niespokojny... Mialem uczucie jakby szef atak jakby cos bylo nie tak z sercem.... W aucie bylo mega ciepło i nastal spokój... Dojechałem do domu i znów mialem uczucie jakby mi spuchlo cos za uszami... Zmierzylem ciśnienie i wyszlo mi szok 155/70/85 i arytmia... Po chwili jeszcze raz,zmierzylem i wyszlo 120/70/80... Bez arytmi....

 

-- 28 maja 2015, 17:29 --

 

Czy takie skoki ciśnienia to norma? Czy to niebezpieczne?

Witaj a też miałem takie skoki ciśnienia tylko że 169/100 puls 135i na pogotowiu wyszło wszystko ok z sercem dali hydro i puścili do domu miałem tak kilka razy za każdym razem wszystko na EKG ok było w końcu trafiłem na normalną lekarkę i powiedziała że to na tle nerwowym i tak trafiłem do psychiatry. Teraz z ciśnieniem wszystko w porządku 116/68 puls 75 do 80. Raczej nie powinno być niebezpieczne ale radzę udać się do kardiologa aby wykluczyć problemy z sercem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale te mysli to tez nw po co sie tym przejmowac ;d jak bym nie mogl miec wyjepane tylko sie dreczyc jakas laska ciagle nw czy ten lek to tak nasila na poczatku dopiero 16 tabketja tak lionie sie czujeld

 

-- 29 maja 2015, 12:35 --

 

kazdy lata za jedna druga a ja mam obsesje na jednej bez sensu to jest wogole zjebane ! :D

 

-- 29 maja 2015, 12:36 --

 

jak wypije pol piwka nic m9i nie bd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - biorąc parokseyne, czujecie że kochacie? Macie pewnie swoje żony/mężów lub dziewczyny/chłopaków

Jak to jest? Nie chodzi mi o libido tylko o przywiązanie emocjonalne, miłość po prostu

 

Mi SSRI bardzo spłyciły emocje, paro szczególnie. Tak jakby miłość do narzeczonego zniknęła. Nie odczuwałam zupełnie potrzeby bliskości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×