Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u doktora i mówi, że można zwiększyć seronil pomimo pulsu 110 i ciśnienia często powyżej 140. nie wiem sam co o tym myśleć

 

-- 14 kwi 2015, 10:20 --

 

jj jak ja się dziś okropnie czuje rece drza serce nierówno bije lęki niepokój jakiś odczuwam a biore dwa mesiące 40mg :cry:

 

Jak sobie mierzę ciśnienie to mam czasem kilka razy podwójne uderzenia pod rząd, potem cisza albo szybkie pikanie. chaos totalny na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz_xyz, może idź do rodzinnego po skierowanie do kardiologa.Może warto się skonsultować.Trochę poczekasz na wizytę,ale będziesz wiedział na czym stoisz.U mnie w ekg nic nie wyszło,a miałam trzy razy,ciśnienie też mam ok,raczej niskie.Teraz czekam na echo serca.

Przypomnę tylko,że po suplementacji Magne b6 Max,Calperos 500 i wit d serce się uspokoiło i teraz rzadko mi przeskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle dziś też spałem. Jak wróciłem ze wsi w sobotę po relaksie na dworze ciśnienie było normalne i nie było też tych dodatkowych uderzeń czyli to nerwicowe. Z ciśnieniem na ssri mam problemy tzn. podwyższają mi one wszystkie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie brałam bibloc ale psychiatra dal mi propranolol bo jeszcze uspokaja

skoro masz niedomykalność zastawki to łykaj leki na serce.Po nich powinno być lepiej.Ja też miałam holter,ale wyszło mi tylko 18 przedwczesnych pobudzeń komorowych.Tego się nie leczy,bo za mała ilość.Zobaczymy co mi w echo serca wyjdzie,ale to jeszcze kawał czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) pisze tutaj bo chyba odpowiedni dzial wreszcie znalazłam :) byłam ponownie u mojego lekarza :) i nagadałam sie o moich obawach, ze schudnę itd. I przepisała mi dodatkowo na noc Miansagen 10 mg, tylko hm... Od 6 dni biore rano Seronil 10mg najpier 1/4, teraz polówkę, później cala i wizyta za miesiąc. Uboki pojawiły sie ale takie nie spodziewane ( brak siły, ciężkość w głowie, później ospałość, ból gałek ocznych :o, straszne zimno mi jest i czuje się jak bym była chora ale tylko tak z 3-4h potem przechodzi, no i najważniejsze niziutkie cisnienie 82 na 54) wcześniej tez juz mialam takie ciśnienie no ale z natury jestem niskociśnieniowcem, ale teraz to juz przesada i nie bralam jeszcze dlatego na noc tego Miansegenu :/ boje sie jeszcze nizszego cisnienia. Spanie jest w miarę ok a apetyt tez ujdzie na razie się nie pogorszył (mam nadzieję, że się to już nie zmieni) i nie wiem co robic, ale mam stracha znów :o a poczatkowa mialam brac seronil na noc i tersz sie zastanawiam czy tego wlasnie nie uczynic skoro nie popsul mi sie do tej pory apetyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez miałam przedwczesne puls ok 140 ale powiedział zebym przyszla jak będę mieć 160 puls. raz lepiej raz gorzej mam nadzieje ze seronil się jeszcze ładuje i mi pomoze calkiem. ale ostatnio mnie zawodzi. bylam prywatnie u kardiologa to wizyta 100 holter dwunastokanałowy 180 echo 120 i zrezygnowalam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longa, Seronil bierze się rano,bo jego działanie ma być pobudzające.

 

-- 14 kwi 2015, 17:11 --

 

no tez miałam przedwczesne puls ok 140 ale powiedział zebym przyszla jak będę mieć 160 puls. raz lepiej raz gorzej mam nadzieje ze seronil się jeszcze ładuje i mi pomoze calkiem. ale ostatnio mnie zawodzi. bylam prywatnie u kardiologa to wizyta 100 holter dwunastokanałowy 180 echo 120 i zrezygnowalam

Ja holter robiłam prywatnie za 130 zł,a do kardiologa na nfz czekałam 5 miesięcy :shock: Teraz czekam na echo na nfz do sierpnia :shock: Zawsze możesz iść do rodzinnego po skierowanie,może w Twoim regionie są krótsze kolejki.Załatwiłabyś wtedy sprawę za darmo,bo może te objawy są od serca,a nie od Seronilu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85 wiem ze na pobudzenie, ale u mnie dziala usypiajaco i sily mi odbiera i dlatego moje pytanie bylo czy nie brac wieczorem :/ jestem chudzinka (waze 41 kg przy wzroscie 1m57cm) i tez mialam ogromne obawy co do teo leku, poniewaz chce przytyc, ale psych. Pow. Ze teraz to nie jest naszym celem hm.. Ale biore go dalej tylko cobedzie jak mnie polowka tak oslabia a co dopiero wieksza dawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, ja też początkowo przyjmowałam rano, ale w pracy doszło do tego, że wychodziłam na zaplecze, kucałam w kątku i przysypiałam, bo dosłownie zwalało mnie z nóg :hide: Poradziłam się lekarza i zalecił mi stosowanie dawki wieczorem. Od tego czasu senność minęła jak ręką odjął (i tak została już pora przyjmowania), a w dzień byłam pełna energii. M.in. na fluoksetynie zwiedziłam wieczorem sama cały Amsterdam, zakupiłam zioło i wróciłam pociągiem do Soest do mojej kuzynki, która umierała ze strachu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]tomasz_xyz a od kiedy bierzesz seronil i czy tez masz wahania nastroju ja po 2 miesiacach mam jakieś lęki znów i nie wiem czy to przejściowe czy juz koniec dobrego

 

6 tygodni biorę i na razie niepokój dokucza, nastrój też niestabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u psychiatry,pani doktor powiedziała,że potrzeba jeszcze trochę czasu zanim wrócę do normalności.Nie zwiększyła mi dawki,z dnia na dzień powinno być stopniowo lepiej :? Dalej mam brać 20 mg i czekać na efekty.Jestem rozczarowana :hide:

Jak mi się nie poprawi to idę do innego lekarza 13 maja,bo się zapisałam na nfz.A jak będzie lepiej to kolejną wizytę mam mieć za 3 miesiące :shock: I na tyle czasu mam przepisane leki :shock:

 

Czy recepta od psychiatry jest ważna miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×