Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja 50mg odstawiłem chyba w 2 tyg, jakiś rok temu. Zejście było bezbolesne fizycznie, ale natręctwa myślowe takie że nic tylko jebn*ć sobie 20mg zolpidemu i iść spać bo wytrzymać się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zrobiłem wielkie oczy, ale jakiś czas temu na hamerykańskim wiki wyczytałem

poza tym http://www.celiac.com/gluten-free/topic/46199-ssris-are-antifungal-and-kill-candida/

 

-- 27 maja 2014, 17:21 --

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine

 

-- 27 maja 2014, 17:23 --

 

chcesz robić zdrowe kupki, weź paro na smutki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zrobiłem wielkie oczy, ale jakiś czas temu na hamerykańskim wiki wyczytałem

poza tym http://www.celiac.com/gluten-free/topic/46199-ssris-are-antifungal-and-kill-candida/

 

-- 27 maja 2014, 17:21 --

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine

 

-- 27 maja 2014, 17:23 --

 

chcesz robić zdrowe kupki, weź paro na smutki :D

"...amerykańscy badacze odkryli..." ? - bo nie wiem czy tracić czas i dziobać angielszczyznę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty, nie wierzysz amerykańskim sraczkom? nie próbowałem, ale z pewnością są najlepsze na świecie:D

GSK powinny wskoczyc w takim razie wyższe obroty, w koncu w gąszczu złych & nawet fatalnych odkryć, perełka dla ludzi z przewlekłymi zatwardzeniami - rozrzut wody z dupy pod ciśnieniem. EfektyUboczne:paro 6573748768345643 : 1 , jeszcze tylko 6573748768345642 "odkryć" i remis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu najwiecej serotoniny mamy w jelitach, nie w mozgu :-)

 

No właśnie SSRI to leki na głowe czy na sranie? :mrgreen::mrgreen:

 

zarejestrowany na glowe, pomaga takze osobom bez depresji ale z zespolem jelita drazliwego dlatego gastrolodzy czesto przepisuja ten lek

 

Mozecie sie smiac ale potwierdza to wiele znanych lekarzy na calym swiecie ale jak i w Polsce a tu przyklad, jeden z wielu

 

Artykuł poglądowy

Zespół jelita drażliwego – nowe spojrzenie na etiopatogenezę

Piotr Nehring, Beata Mrozikiewicz-Rakowska, Przemysław Krasnodębski, Waldemar Karnafel

Przegląd Gastroenterologiczny 2011; 6 (1): 17–22

 

Hiperplazja komórek enterochromafinowych jest elementem charakterystycznego obrazu morfologicznego IBS i wyprzedza w czasie, często o kilka lat, pierwszy epizod tej choroby [14]. Komórki te ponadto odpowiadają za hipersekrecję serotoniny (5-HT) [4, 7, 14]. W błonie śluzowej jelita upośledzony jest katabolizm tego neurohormonu, a w płytkach krwi i enterocytach stwierdza się niską ekspresję mRNA dla SERT [8]. Istotne jest, że zarówno w przypadku stwierdzonego PI-IBS, jak i D-IBS zwiększona jest ilość 5-TH w komórkach EC. Ta zwiększona gotowość odpowiedzi neurohormonalnej na bodźce mechaniczne jest istotą patogenezy IBS [4, 14]. Należy jeszcze raz podkreślić, że PI-IBS manifestuje się w większości przypadków poprzez kliniczną postać opisywaną jako D-IBS. Zwiększonego poziomu 5-HT nie stwierdza się u pacjentów z C-IBS [14]. Serotonina odgrywa kluczową rolę w regulacji motoryki przewodu pokarmowego poprzez stymulację zakończeń nerwowych włókien afferentnych trzewnego układu nerwowego znajdujących się w blaszce właściwej błony śluzowej [14]. Udowodniona jest ponadto rola 5-HT w regulacji wydzielania trzustkowego, co także może mieć znaczenie w powstawaniu objawów IBS. Zarówno 5-HT, jak i cytokiny powstałe w wyniku toczącego się stanu zapalnego wpływają na funkcjonowanie splotu Meissnera. Wyniki biopsji jelita cienkiego wykazują degenerację zakończeń nerwowych, która wpływa na czynność przewodu pokarmowego, zwiększając jego nadwrażliwość i osłabiając motorykę [7]. Stan przewlekłego zapalenia oraz sekrecja serotoniny oddziałują synergistycznie na czynność przewodu pokarmowego, wywołując charakterystyczny obraz kliniczny. Nie jest jasne, dlaczego dochodzi do hiperplazji komórek EC. Komórki EC powstają z tych samych komórek prekursorowych co komórki okładzinowe, komórki Panetha i enterocyty. Postuluje się więc prawdopodobne zaburzenia na szlaku apoptozy w procesie różnicowania wyżej wymienionych komórek [7]. Leczenie immunosupresyjne oraz immunomodulacyjne nie przynosi oczekiwanego efektu, dlatego w terapii IBS nie stosuje się m.in. glikokortykosteroidów [2].

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowany na glowe, pomaga takze osobom bez depresji ale z zespolem jelita drazliwego dlatego gastrolodzy czesto przepisuja ten lek

Wszak z gr.SSRI np. sertralina sprawuje się statystycznie jeszcze lepiej w dziedzinie "srasz dalej niż widzisz", ale darowanym szkoleniom dla lekarzy "jak otwierać Paxil puddełko i wyciskać tabletki" na Dominikanie się w zęby nie zagląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous,

Ty brałes tianeptyne z amisulpirydem? lekarz Ci zalecił takie połaczenie? zrobilem sobie sam taki miks i dzialal lepiej niz te leki pojedynczo tak jak mialem brac tylko nie wiem czy te leki sie stosuje w miksie i dlatego pytam bo moj lekarz mi nie odpowiedzial na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah, dość długo mnie tu nie było.

Już dwa lata na paroksetynie, a po ostatnim wyjeździe ze znajomymi wszystko rozpętało się na nowo. Mieliście nawroty w trakcie brania leków. Maskra panika za paniką, ból głowy i straszne samopoczucie. Czekam na psychiatrę o 17.00 będę już po, a do tego czasu krzyczę do WAS help!!!!!

 

Boję się że znowu będę miała jazdy. Dobieranie leków u mnie nie wyglądało różowo. Sertralina i wenaflaksyna pogorszyły stan. Nie przeżyję tego po raz drugi.

 

-- 28 maja 2014, 14:44 --

 

proszę was o wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×