Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem Kwete na obniżony nastrój przy chad bo leczy depresje i zapobiega manii której nigdy nie miałem.Najlepsze jest to że gdy powiedziałem że nie chcę się pchać w neuroleptyki bo nie jest aż tak źle i to mi powiedział że kwetiapina to nie jest neuroleptyk i tylko to może mi pomóc.Zgodziłem się podchodziłem do Kwety kilka razy po pierwszym podejściu 50mb na noc to lunatykowałem gadałem i jadłem przez sen.Rano miałem ładnie wyścieloną drogę do kuchni.Na drugi dzień czułem że pół mózgu jeszcze śpi a reszta jest zamulona jak staw sołtysa.Omdlenie i uczucie osłabienia,zawroty głowy i wilczy apetyt.Spałem na stojąco. Chodziłem jakby mnie ktoś porządnie obuchem w tył głowy dostał.Masakra najgorsze co w życiu brałem nawet ćwiartka potrafi zmiaźdzyć człowieka.Przy zasypianiu czułem taki dziwny stan oszołomienia najgorsze że On zamiast przechodzić się nasilał.do tego bo wzięciu tego poczułem co to silna deprecha.Na następnej wizycie psych powiedział że albo Kwetiapina albo Olanzapina.Zwiększyłem lamo i jest cacy coraz lepiej.Nikogo nie straszę to jest tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem tępy z natury albo przez chorobe zdebilnialem umyslowo bo chyba nie umiem czytac ze zrozumieniem.

Male dawki dzialaja nasennie a duze nie, tak barsinister napisal. Czy sa jeszcze jakies inne wlasciwosci kwety ze wzgledu na dawke? Faktycznie ma dzialanie przeciw depresyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa dawka przeciwpsychotyczna ustalana przez lekarzy to 400mg. Zresztą był tu już nie raz podawany wykres działania tego leku. Przeciwdepresyjnie i stabilizująco działa w dawce 200-300, poniżej 200 to głównie dawki typowo nasenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma, z tego co pamiętam, dopiero co zostałaś wypisana ze szpitala z całą artylerią leków przeciwpsychotycznych, bo Twój stan się pogorszył. Chcesz odstawić jedyny lek jaki bierzesz? Szkoda by było spędzać kolejne dni w szpitalu, więc uważaj na siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, nie. Kwetiapina dobrze działa na lęki zwłaszcza z niepokojem psychoruchowym. Szczególnie dobra w tej kwestii jest kwetiapina o przedłużonym uwalnianiu np. Symquel XR dawkowany po 50mg. Nie ma takiej senności jak na zwykłej jest uczucie spokoju, luzu.

Sam to dodatkowo odczułem jak przechodziłem ze zwykłej na Symquel XR 300mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez diagnozy w papierach za Symquel 300mg to chyba prawie 200zł trzeba zapłacić;)

Od jutra powoli schodzę z tego leku. Gabapentyna i lamotrygina mi w zupełności wystarczą do poczucia stabilizacji. Poza tym już drugi albo trzeci raz zemdlałem w drodze do kibla po nocnej dawce kwetiapiny. Kweta nie działa u mnie przeciwlękowo, ale gabapentyna jak najbardziej. Do tego 20mg paro i jest ok, niczego więcej mi nie trza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, Symquel XR 50mg 60 szt za 25zł starczy na miesiąc :D

Jak dla mnie neuroleptyki lepiej działają na nastrój niż leki przeciwpadaczkowe. Pamiętam, że na samej pregabialinie (podobnej do gabapentyny) miałem nawrót depresji jesienią zeszłego roku.

Sam zresztą kiedyś napisałeś

Pytanie do zjadaczy wersji XR - nie myśleliście, by brać ją rano? U mnie nie powoduje żadnej senności, a na 2-3 godz po łyknięciu fajnie wycisza.

 

PS A w jakiej dawce bierzesz gabapentynę i jakiej firmy?

 

-- 21 maja 2014, 22:41 --

 

Marian_Paździoch,

Już się pogubiłem... to z czego rezygnujesz na rzecz gabapentyny z lamotryginy czy z kwetiapiny?

Biorę 20mg paro i powrót do niej dał bardzo szybki efekt przeciwlękowy. Do tego lamotrygina, którą powoli zamieniam na gabapentynę. Tyle. Dla mnie paroksetyna i gabapentyna to dwa najlepsze leki (z tych do stosowania długotrwałego oczywiście :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×