Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ku....!!dlaczego, niektórzy, faceci na każdym kroku musza udowadniać że są nieomylni niemal idealni...a tu zdzbło w czyimś oku zobaczy ale belki w swoim nie :x właśnie odbyłam mega kłutnię i konsekwencją będą ciche dni....

 

-- 03 mar 2014, 17:28 --

 

Witajcie ;) u mnie w domu trochę lepiej niż w pracy, ale i tak odczuwam niepokój podobnie jak krista, oby przyszły lepsze dni.. przyjda, muszą!

Ja do pracy przestałam podchodzić emocjonalnie-jeśli chodzi o to co trzeba zrobić, wisi mi wszystko zwłaszcza w tym momencie...staram sie a im bardziej sie staram tym większe bombki zbieram, a pier...to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od piątku biorę Escitalopram Activis. Lekarz powiedział mi, że moge brać 15 bądź 10 mg. W piątek wziałem 15 mg, a później już tylko 10 mg bo bardzo źle się czułem. Dzisiaj jest poniedziałek i nadal czuje się źle, lęki, nerwy itp. Chciałem się dowiedzieć jak długo może to potrfać i czy przy fazie nasycenia bede sie czuł tak samo aż do działania leku czy może z dnia na dzień będzie troche lepiej ? Bo właściwie to najgorzej czułem się w pt/sb teraz juz troche lepiej, ale i tak jest źle. 3 lata temu brałem Mozarin 10mg i aż tak nie było, zaczął działać rowno po 2 tyg. A przy tym to ciężko mi normalnie funkcjonować. Mam lekką depresję. Prosze o odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra esteś:-) wyszła w sobote a wróciła w poniedziałek...ty na pewno masz nerwicę?ah te dawne czasy bez masy obowiązków na głowie

Ellora,ja w epizodzie najsilniejszych napadow lekowych konczylem dwie szkoly,mialem mase egzaminow koncowych i jakos musialem dac rade,nie zawsze jest tak ze nawet silne objawy dezorganizuja cale zycie,inni na pewno tez by sie dziwili ze ja niby taki chory a robie to samo co zdrowi a nawet wiecej,roznica byla taka ze musialem we wszystko wlozyc wiecej wysilku niz jakbym byl zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora co do niektórych facetów to masz rację, to mąż mnie wczoraj wku..ił.

Ale i tak to on ma rację.

Mój mnie dzsiaj....bogowie k....wa, a ne wiedza na której półce trzyma siee ręczniki...

 

-- 03 mar 2014, 17:44 --

 

Dobra esteś:-) wyszła w sobote a wróciła w poniedziałek...ty na pewno masz nerwicę?ah te dawne czasy bez masy obowiązków na głowie

Ellora,ja w epizodzie najsilniejszych napadow lekowych konczylem dwie szkoly,mialem mase egzaminow koncowych i jakos musialem dac rade,nie zawsze jest tak ze nawet silne objawy dezorganizuja cale zycie,inni na pewno tez by sie dziwili ze ja niby taki chory a robie to samo co zdrowi a nawet wiecej,roznica byla taka ze musialem we wszystko wlozyc wiecej wysilku niz jakbym byl zdrowy

Mnie jak dopadlo to tylko ciemny kąt

 

-- 03 mar 2014, 17:48 --

 

Ellora, spokojnie, nie denerwuj się, bo to tylko pogarsza stan. Postaraj się olać sprawę, wim że czasem ciężko, ale nie ma innego wyjścia.

Emocjonalnie tak w srodku nicnie czuję...może delikatna dezaprobate.wcześniej to już bym wyła i trzesła się ze złosci..dobre te tabsy wydrzeć sie, zapoiec i miec wzysko wdu...pce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie. Dziś wzięłam pierwszą dawkę (5 mg) Servenonu jednocześnie nie biorąc już Pramolanu (2x50mg). Niestety moja reakcja była tragiczna, trzęsłam się, nie mogłam się skoncentrować, mdliło mnie i nie mogłam jeść. To wszystko stało się w pracy i musiałam się zwolnić do domu. Dostałam zwolnienie do końca tygodnia (poszłam do lekarza). Teraz czuje się już lepiej, ale moje pytanie brzmi czy to mógł być skutek uboczny? Tak szybko po pierwszej dawce? Czy może bałam się nowego leku i stąd efekt (ostatnio dużo gorzej czułam się w pracy, ale wytrzymywałam w niej).

 

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

 

To mój 4 nawrót nerwicy, teraz po 2,5-rocznej przerwie kiedy czułam się zupełnie normalnie. Leczenie Pramolanem zaczełam pod koniec listopada. Było zdecydowanie lepiej. Teraz jakoś na początku lutego nastąpiło duże pogorszenie, znów lęki w pracy "jak ja tu wytrzymam" itd. Mój psychiatra na urlopie, inny przepisał właśnie Servenon, nie zaczęłam brać od razu, bo w pierwszej kolejności pomyślałam, że dam radę sama i poczekam na swojego lekarza (teraz wizyta w piątek). Niestety tak źle się czułam, że wylądowałam u kolejnego lekarza i mam brac ten Servenon... To tak w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za lek, ja borę eliceę...ale Twoje samopoczucie to typowe objawy nerwicy...na początku brana leków takowe występuja, u mnie około dwóch i pół tyg...jeśli dobrze pamiętam..?

 

-- 03 mar 2014, 19:04 --

 

Hmmm poszłabym na jakaś impeze na której mogłabym poszaleć na parkiecie:-) a tak z poniedziałku:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje u elmopl??

 

-- 03 mar 2014, 19:13 --

 

No tez mam taką nadzieję ze w następnych dniach moje nerwy się uspokoją i będzie tak jak przez ostatnie dni, kiedy czułam się dobrze, ale oczywiscie stary musiał to spieprzyć.

Ja na to nie pozwolę, słuchawki w uszy i ogłuszanie muzyką:-) terapia działa, aż się tańczyc chce:-)

 

-- 03 mar 2014, 19:14 --

 

Chyba nie wiele mi trzeba do szczęścia:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, bo juz na prawdę nie wiem co myśleć. Chciałabym żeby objawy chociaż trochę ustąpiły, bo w pracy muszę być na prawdę ogarnięta. Mam nadzieje, że przez tydzień wolnego uboki trochę osłabną...

 

Ellora Servenon to też escitalopram. Trzymajcie kciuki za mnie, plis (chociaż się nie znamy), bo panikuje strasznie... Kurde, przechodze to już któryś raz a znów to samo...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od piątku biorę Escitalopram Activis. Lekarz powiedział mi, że moge brać 15 bądź 10 mg. W piątek wziałem 15 mg, a później już tylko 10 mg bo bardzo źle się czułem.
Zacząłeś od 15? To gość z ciebie :) Z tego, co tu czytam to nie dziwię się, że cię mocno trzepnęło. Ja dopiero od jutra przechodzę na 5 (z 2,5 od piątku) i od rana mam takiego pietra jakbym co najmniej maturę miała zdawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×