Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś było łatwiej, miałeś wqurw, to szedłeś wykarczować parę drzewek, zapolować na niedźwiedzia i chłop wracał z bananem na mordzie do chałupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było łatwiej, miałeś wqurw, to szedłeś wykarczować parę drzewek, zapolować na niedźwiedzia i chłop wracał z bananem na mordzie do chałupy :)

 

Ha ha to wróćmy do tamtych czsow załóżmy wioskę dla forumowiczów:-) kto się pisze?ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82

Boisz się pewnie wtedy, że kogoś skrzywdzisz, kogoś najbliższego.

Taka jest ta nasza nerwica. Ale myślami nie możemy nikogo skrzywdzić.

To są tylko nasze lęki, nie urzeczywistnią się nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Luki :(

boje sie,ze stracę swiadomosc,panowanie nad sobą i skrzywdzę moje dzieci.

a nigdy ich nie skrzywdzilam!

 

ciekawe z czego to sie bierze?

z nerwicy to wiem,ale moze tez z braku pewnosci siebie?nie wiem,ale mam dosc tych lęków:(

 

Luki dlugo bierzesz paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to, bo mam to samo.

Leki za bardzo na to nie pomagają. Po prostu przywykam do tego, że takie myśli się pojawiają i staram się je ignorować. Nie walczę z nimi, zajmuje się swoimi sprawami i mijają.

Lekarka mi mówiła, że w tych naszych lękach pojawiają się osoby, które najbardziej kochamy, rzeczy na których najbardziej nam zależy.

Biorę paroksetynę 4 miesiące. Mój pierwszy psychotrop w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chyba tak, że leki nas wyregulują dokładnie tylko nastawiając na pożądane uczucia? Ja widzę, że teraz głupi okres i już nastroje inne, przeziębiona też jestem, zmiana pogody i inne czynniki..ale ja się cieszę, nie przeszkadza mi to, że czasem się irytuję, że się smucę, czy mam jakieś fochy, fajnie, że mogę być sobą i przeżywać nadal te złe emocje. Pozbyć się chciałam w sumie tylko irracjonalnego lęku i tej niemocy, czy innych depresyjnych objawow.

Ktoś pytał ile mam lat..za 2 miesiące skończę 27, nick odruchowo skopiowany z maila :) mylący, zdaję sobie sprawę :P

Też nie wiem do końca, czy lek działa na mnie tak, jak powinien, bo w sumie nie wiem nawet, jak powienien :P, szkoda, że moja lekarka ze mną nie rozmawia i nic mi nie tłumaczy, nawet tego, co mi dolega...po 3 min.wizyty i kilku zdaniach mnie spławia..

Bierzecie jakieś leki przeciwbólowe? bo ja się trochę boję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie lek powinien zadziałać tak ze powinien przywrócić normalność, czyli stłumić to co jest za duże a pobudzić to co jest za słabe, jezeli tak sie dzieje to zaczyna sie z czasem zapominac ze go sie w ogóle bierze, ale niestety dość często jest tak, ze są odczuwalne pewne sztuczne działania leku, to zależy i od rodzaju leku i od tego czy jest dobrze trafiony dla danej osoby

 

-- 19 lut 2014, 00:01 --

 

jest to trudne do osiągnięcia, brałem chyba z 10 leków przez wiele lat i tylko jeden przywrócił "normalność", wyeliminował wszystkie objawy depresyjno-lękowe nie powodując przy tym żadnego uczucia sztuczności, tak idealnie wszystko wyregulował

 

-- 19 lut 2014, 00:11 --

 

co do leków p/bólowych paracetamol można brać, ja brałem wszystko łącznie z aspiryną w dość dużych dawkach czasami i zyje, ale jakbym napisał ze mozna brać z aspiryną czy ibupromem to pewnie by się ktoś do tego mógł doczepić, bo teoretycznie nie powinno się

 

-- 19 lut 2014, 00:13 --

 

chociaż lekarz mi kiedyś mówił ze ibuprom moge brać, a unikać tylko aspiryny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to ja się teraz czuję w miarę normalnie, czasem mam jakiś odchył typu zbyt wilka pewność siebie lub wrcz przeciwnie-niepokój i wydaje mi się, że lek nie działa (chyba zapomniałąm, jak się czułam, zanim zaczęłam go brać;P). Z drugiej strony boję się, co będzie, jak go odstawię.,. jeśli wszystko zle powróci to ja już nie dam rady...a z drugiej strony nie chcę leczyć się do końca życia, czy wiele lat

Pytam o leki przeciwbólowe, bo na aspirynę mam alergię, a wczoraj coś wyczytałam o paracetamolu, że może wywołać zespół serotoninowy, który może powodować zgon. Cierpiałam bardzo z powodu bólu brzucha, ale w koncu nie wzięłam nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czy lek na nas działa czy nie, dowiemy się tak naprawdę, gdy go odstawimy. Te zmiany zachodzą tak powoli, że ciężko sobie przypomnieć jak było przedtem.

Też sobie często myślę, po co ja to łykam, przecież to nie działa. Ale działa, w sierpniu-wrześniu u.r. marzyłbym, żeby czuć się tak jak teraz.

Z drugiej strony jest duża pokusa, żeby odstawić leki i nie być już "wariatem" łykającym psychotropy.

Lekarka mi mówiła, że w nerwicy takiej jak moja niemożliwe jest osiągnięcie pełnej remisji wszystkich objawów, więc przestałem się łudzić, że pastylka szczęścia odwali całą robotę.

 

Miłego dnia wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mnie dziś znów telepie, moze nie tak mocno, ale jednak. Kolejny dzień do dupy. Znow poczucie ze do niczego sie nie nadaje, jestem beznadziejna. No i tak dzień za dniem. Wieczorami nawet całkiem dobrze, ale dni, szczególnie poranki nadal okropne. Nagadajcie mi coś mądrego i pocieszenie, ze jutro będzie lepiej, proszę :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tojaaa

Przykro czytać, że samopoczucie do dupy, ale wiesz że po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój.

U mnie jest tak, że jak jest taki najgorszy dzień, to pocieszam się tym, że zaraz przyjdzie poprawa. Przypominam sobie te dobre dni, które już były.

I tak się dzieje, bo często następnego dnia, a czasem w weekend przychodzi niespodziewanie luz i spokój.

Kurcze, dorzuć to paro do pieca, tak jak radziła Ci lekarka. Ten lek potrafi zobojętnić przykre myśli.

Beznadziejna piszesz, przecież to bzdura. Jesteś wartościowym człowiekiem i na pewno masz sukcesy w życiu. Przypomnij sobie te chwile, wtedy kiedy jest ciężko. Zaliczenie studiów, trudnego egzaminu, prawo jazdy, cokolwiek co sprawiło Ci dużą radość i uczucie spełnienia.

Będzie dobrze Tojaaa, wyjdziesz z tego gówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Luki :mrgreen::mrgreen: ale przystojny jesteś :mrgreen: niby wiem, ze jestem doceniana w pracy, awansuje, ale za każde potknięcie obwiniam siebie, drecze sie, zamiast mieć wszystko w d...ie. Ci, co uważają sie za debesciakow, do których im naprawde daaaaleko maja świetne samopoczucie i wierzą w swoją sile, a ja NIE. Chyba kluczem do sukcesu jest pokochanie siebie ze wszystkimi wadami, takim, jakim sie jest. Mam nadzieje, ze tak jak piszesz ten shit kiedyś minie, tylko tak szkoda życia na męczenie sie. A piguly mogę zrec do końca życia, bo teraz nie wyobrażam sobie ich odstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic

Wariat jest w cudzysłowiu oczywiście.

Ale tak mówię o sobie, często z uśmiechem, bo mam do siebie dystans.

 

-- 19 lut 2014, 10:58 --

 

Tojaaa

Dzięki za komplement, moje niebieskie policzki zaróżowiły się teraz :)

U mnie w robocie też jest taki cyborg, co pozjadał wszystkie rozumy, nieomylny w swoim mniemaniu.

Ale w dupie z nim, ja robię swoje.

Masz rację, polubienie samego siebie jest kluczem do poczucia się pewniej. Możesz sobie powtarzać patrząc na swoje odbicie w lustrze - jestem fajną babką, lubię tę mordkę, którą widzę. Powtarzaj sobie tak codziennie, w końcu w to uwierzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałam na swoją mordke :D fajna jest :D

U mnie w robocie tez jesttaki jeden przemadry gość, którego stanowisko teraz zajelam. I dosrywa mi na każdym możliwym kroku. Taki sympatyczny kolezka :D a ja głupia przejmuje sie. I właśnie tu teraz lezie do mnie, zamykam kompa :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pfm.pl/indeks_lekow/lek/leki-przeciwbolowe/zaldiar/N02/7590

Tu jest link do jakiegoś leku opierającego się na paracetamolu, stąd moje obawy. Jest tam info mozliwości wystąpienia zespołu serotoninowego przy SSRI, a czytałam o nim, że może prowadzić nawet do zgonu. Może dramatyzuję, ale wolałam nie ryzykować, póki nie dowiem się na 100%, zwłaszcza po moich przeżyciach z Aspiryną, gdzie nagle dostałam silnej alergii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magdalena25

To przez ten chlorowodorek tramadolu, który jest w składzie leku, który podałaś, nie można stosować tego leku z SSRI.

Sam paracetamol (np. Apap) możesz brać spokojnie.

 

Poczytaj:

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4905 tramadol

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=643 paracetamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego dawno nie bylo. Zalalo mnie potem, zaczalem sie trzasc i czuje lęk jak cholera :/ A juz bylo dobrze w miare.

I to na jakas godzine po zazyciu psychotropu.

 

-- 19 lut 2014, 11:38 --

 

Poza tym od kilku dni mam taka jakby kluche w gardle i dusi mnie przez to, mam ochote sie pozygac czasem. Mial ktos tak?

Z jednej strony chcialem dac leku jeszcze troche czasu, a z drugiej zaczynam myslec, ze chyba jednak nietrafiony lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

U mnie właśnie minęły calutkie 2 mies. na Depralinie. Ogólnie jest poprawa, nawet odważę się powiedzieć, że znaczna.

Przede wszystkim minęła mi ciężka depresja, jadłowstręt, bezsenność i problemy żołądkowo-jelitowe.. jakaś taka spokojniejsza się zrobiłam i częściej się uśmiecham. Ze snem problemów nie mam, nawet popołudniami czasami muszę się zdrzemnąć na godz.

 

Smutne dni też mi się zdarzają, poryczę sobie czasami ale tłumaczę to sobie tak, że ludzie bez prochów też nie ganiają na okrągło z bananem na twarzy.. zresztą wszystko to, co wpędziło mnie w taki stan nie zniknie od razu (mam na myśli kłopoty rodzinne) nie liczę na cud, wiem że nie ma cudownej tabletki na życie..

 

Jak już kiedyś pisałam, byłam na lekach przez 3,5 roku bez przerwy...odstawiłam stopniowo...i po jakichś 5 mies. powtórka z rozrywki. Wydawało mi się, że wiem czego mogę się spodziewać ale listopadowo-grudniowego koszmaru nie przewidziałam..

 

Tojaaa

 

Mamy bardzo podobne charaktery, to nam nie pomaga..

Pozdrawiam wszystkich ciepło i oby do wiosny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to jest zgodne z regulaminem ale pozostało mi po kuracji 24tab Depralinu, może znalazła by się osoba która by chciała ode mnie odkupić tą resztę, możemy się dogadać co do wysyłki bądź odbioru osobistego, jestem z Zawiercia, e-mail podany w profilu jest aktualny, jeżeli treść postu jest nie zgodna z regulaminem to z góry przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,ja tez myślę,ze mam niestrafiony lek :\

 

dzis mam takie lęki ze pożal sie boshe.

moja mama wyjeżdża ode mnie i mam same czarne scenariusze,ze sobie nie poradzę,ze zwariuje,ze sie będę zle czula...

pieprzona Nerwica :(

 

a ta gula,to nic innego jak nerwy :\

 

-- 19 lut 2014, 13:04 --

 

Luki fantastyczne zdjęcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×