Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko.biore xanax doraznie srednio max 3 razy w tyg na noc 0,5 mg ale juz od grudnia z przerwami.powiem szczerze ze pomaga mi to na te najgorsze leki kiedy wpadam w panike i zazwyczaj sie dusze i tp.odczuł moze ktos z was wpływ tego leku na zoładek?coraz czesciej mam jakies mdłosci i zgage{pomimo ze stosuje diete sobie bo mam nadwage}czy ten lek moze tak mulic :? boje ze sie uzaleznie od tego gówna.i czy mozna go mieszac tzn podawac jednoczesnie z hydroksyzyna w syropie?dobrzy ludzie podpowiedzcie cos.pozdrowionka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanax dziala bardzo dobrze,niestety,bo nie mozna tego brac za dlugo.Nie mialam zadnych skutkow ubocznych.Nie slyszalam tez o problemach z zoladkiem.Hydroksyzyna jest delikatna i mozna brac ja lacznie z innymi lekami(tak mi mowil lekarz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey, dostałam xanax 0,5. Ma brać 1 tabletkę rano codziennie.

Ale nie miałam po tym spać, mam potwornego doła... boje się ze sobie nie dam rady... coś mi się zawaliło.... :cry:

Dostałam ten lek i teraz nie wiem brać czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Ja sie stresuje, że nie będe czegos potrafił zrobic. Towarzyszą mi natrętne myśli że jestem do dupy a przy czym ogromnie sie denerwuje. Wczoraj znajomy załatwił mi prace na budowie. Po 3 godzinach uciekłem z budowy. Myślałem, że kazdy sie na mnie patrzy jak coś robie i dodatkowo ciągły stres.

Mam w zasięgu ręki prace na stanowisku fakturzysty-wydawanie faktur hurtowniom. Też sie stresuje przed samą myślą pracy. Czy afobam pomoże na uspokojenie i lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, 5 zaczynaja mi sie matury :(bosh to juz za tydzien) i czy jak wezme przed egzaminem zomiren 1 tabletke to uspokoje sie ? jescze nigdy ich nie brałam a mam je w domu , bo lekarz zapisał, ale po przeczytaniu ulotki mis ie odechciało :?

krotko , czy dam rade isc na egzamin po tym leku ? czy leki ustana choc na chwile , i czy sa jakies efekty uboczne dla ktorych lepiej nie powinnam pakowac sie z tymi tabsami na mature?? :?::?

doradzcie mi bo ja juz nie wiem co mam robic a matura tuz tuz :cry:

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:20 am ]

bede bardzo wdzieczna jezeli ktos mi poradzi :cry::roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik dzieki za odpowiedz:)

moze masz racje wyprubuje go wczesniej i zobacze jak zadziała, ja mam dawke 0,25 mg wiec albo mi nie pomoze albo przynajmiej nie zamuli , zreszta juz sama nie wiem , napewno przeczytam ulotke jeszcze z 20 razy i mi sie odechce :?

ale trudno wezme je i niech sie dzieje co chce :?:roll:

Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ALEKS*OLO, też mam teraz matury;/ Mój lekarz wczoraj przepisał mi Zomiren. Powiedział że także przed maturą mogę go spokojnie wziąć i nie powinno nic złego się dziać, ale wiadomo że lepiej wcześniej wypróbować dlatego jutro wezmę pierwszy raz i zobaczę jak na niego zareaguję. Mam nadzieję, że mi jakoś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak mowiłam tak zrobiłam :) wziełam sobie ten Zomiren i byłam w szoku , juz dawno sie tak dobrze nie czułam , zero lękow zero atakow , i zero jakichkolwiek skutkow ubocznych ( a bałam sie niesamowicie :roll: 3 h sie modliłam nad ta tabletka zanim ja połknełam) , ale ciesze sie ze było ok , i na mature oczywiscie wezme sobie :D

Mysle ze jakos dam rade :)

Tylko szkoda ze on moze uzalezniac , bo tak brałabym go codziennie, zeby czuc ten luuuz :roll:

ThirdEye racja wyproboj , rzycze ci zeby zadzialał na Ciebie tak jak na mnie ;)

Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia na maturze życzę. Czy jest ktoś taki kto brał Zomiren długo przestał brac i czuje się już całkiem dobrze? Jeśli tak to po jakim okresie czasu? Brałam jakieś dwa miesiące 0,25 mg, przestałam, ale teraz znowu zacznę, przynajmniej raz dziennie sobie wezmę. Na początku mnie strasznie zamulało, ale później zaczęłam czuc jakąs taką fajną ulgę. Z zadowoleniem stwierdzam, że ten lek rzeczywiście jest dobry i pomaga bardzo... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem alkoholikiem i po odstawieniu alkoholu występują objawy abstynencyjne lęki, ogółem ogólna depresja, drgania. najpierw lekarka zapisała mi afobam 0,25 po 2 tabletki i relanium 5mg. Po relanium czułem się rano jak znokautowany, więc odstawiłem i kazałem sobie zapisać afobam 0,5. Biore rano 2, w obiad 2 i wieczorem 4. To dobrze robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,jestem tutaj nowa,ale bardzo zaciekawilo mnie to forum,opisze krotko moj problem,ponad rok czasu biore zomiren 0,5 2 tabletki na dobe,wiem ze jestem uzaleznionja od tego leku,ale nie widze szans na to aby go odstawic,chodze do psychiatry depresja lekowa ,zapisywal mi mi inne leki po ktoroch zle sie czulam,albo wmawialam sobie to,natomiast zomiren jest ok,ale od niedawan czuje sie gorzej tzn 2 godziny po tabletce jest ok a potem jestem jak zacmiona,oszolomiona,niewiem jak to juz nazwac,czy ktos moze mi pomoc w tym,prosze o odpowiedz czy ktos stosowal ten lek tak dlugo,jakie mial skutki itp,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY. nie wiem co mam począć... moja mama brała Alprox dwa lata. Zachowywała sie po min bardzo dziwnie nie mogła stać spokojnie i ciągle przebierała nogami, była bardzo marudna i czasem nikt nie mógł z nią wytrzymać. Jak byłam z mamą u psychiatry, to mówił, że on niczego nie pokojącego nie widzi po czym pytał mamę czy sie dobrze czuje. Mama mówiła, że czasem się denerwuje. Lekarz na to, żeby dalej brała Alprox... Było z mamą źle aż do kwietnia, kiedy to sie przeprowadziliśmy do nowego mieszkania. Mama mówiła wtedy że nie chce już brać tych wszystkich tabletek, więc nie mówiąc nic nikomu odstawiła Alprox. Była radośniejsza i pogodna, aż chciało się mamie żyć (i wszystkim dookoła niej również). Wszystko zmieniło sie na gorsze jakiś tydzień temu. Jak się wczoraj okazało zaczęła znów brać Alprox i do głowy przychodziły jej "głupie" myśli... zabrałam mamę do innego lekarza a ten wysłał ją na oddział i zmienił lek na Xanax. Cały czas winię siebie, bo nie pilnowałam mamy. Mama nie chciała żebym jej wydzielała leki. Może postąpiłam źle słuchając mamy? Mój narzeczony mam mamę lekarza pediatrę co prawda, ale w spisie leków przeczytała,że Alprox mozna brać może przez 3-5 mies. Czy to prawda? Teraz mi inni lekarze psychiatrzy nic nie chcą powiedzieć? Już nie wiem co mam zrobić jak postępować... Pomóżcie, proszę i powiedzcie co myslicie. Będę wdzięczna za każde słowo...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.. moim ratunkiem 2 lata temu po pierwszym napadzie nerwicy lekowej ył Xanax.. potem krótki okres xanax (neurol innymi słowy w postaci 0,5 mg SR) Pomogło, wróciłam do pracy, bałam się ale miałam zapał, animusz, chęci.. trzęsłam się ale latałam na skrzydłach. Dziś po dwóch latach musiałam wrócić do fluanxolu (jest to raczej próba jak mniemam). Dostaję go 2 razy dziennie po 0,5 mg. I tu mam wątpliwośc: wraz z nim dostałam Neurol 1 mg - 2 razy dziennie po 1 mg. Czy może ktoś jadł taką mieszankę? Minęło 10 dni a ja nadal rano mam palpitacje ( mówię o tętnie 130-140 a nie jakimś postukiwaniu - wiem bo mi kardiolog nakazał badanie tętna i ciśnienia), do tego straszliwe napady lęku przy bardzo ciężkiej głowie. Jednym słowem głowa jest nieprzytomna a serce szaleje. Być może coś jem niewłaściwie.. może nie powinnam zażywać obu leków o jednej porze.. może nie słuzy mi wersja "zwykła" Neorolu (kiedyś brałam SR) albo chodzi tutaj o czas działania albo dawkę zwiększoną? Sama nie wiem.. prosze Was o pomoc bo ranny wyjazd do pracy powoli staje się koszmarem. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z łączeniem Zomirenu z Pramolanem? Bo na ulotce Zomirenu jest informacja:

"Równoczesne podawanie z trójpierścienowymi lekami przeciwdepresyjnymi powoduje wzrost ich poziomu w osoczu..."

Ma to jakiś wpływ na nasze zdrowie bo nie mam zielonego pojęcia czy moża doraźnie łykać Zom. przy regularnym braniu Pramolanu :?::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim! jestem tutaj pierwszy raz... Moja historia choroby wyglada podobnie do was, tylko walczyłam z nia 3 lata!!! byly dni gorsze i lepsze, a nawet takie za zapominałam o tym co mi dolego! Nedawno jednak wrocilo wszystko i to z potrójna moca!! Stwierdzilam ze jezeli sama sobie nie pomoge to mi nikt nie pomoze, i wyladowałam u psychiatry! Diagnoza... ? DEPRESJA... z LĘKAMI !!! Przepisalm i lek najnowszej generacji mianowicie " VENLECTINE" ktory leczy depresje, lęki i zabpobiega nawrotom choroby (ale dziala po paru tygodniach) no i SŁYNNY XANAXK o,25 (raz dziennie). Po 14 dniach mam go odstawic bo " VENLECTINE" zacznie działac! za 28 dni mam sie do niego zgłosic aby sie pochwalić ze wszystko wraca do normy ( a uwiezcie mi nie bylo łatwo ) W pierwszym dniu po zazyciu lekow czułam sie jakbym byla na extasie! Nogi jak z waty w glowie zawirowania ale czułam spokoj, wyluzke i jakos tak miło mi bylo! w drugi dzien nie czułam ze wogole łykałam jakies tabletki tylko to ze moje samopoczucie bylo poprostu switne, tak jak przed choroba! Wczoraj minoł dzien w ktorym powinnam odstawic xanax! wziełam tylko pol 0,25! I mam pytanko w sproawie tego cudnwnego leku XANAX! CZy po 14 dniowej kuracji, dawce raz dziennie 0,25 i leku VENLECTINE" bede odczówała uzaleznienie od xanaxu! bo dzis juz mam zamaiar go nie brać!!! odpiszcie prosze bede bardzo wdzieczna !!! POZDRAWIAM ! ! ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×