Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie lekarka najpier spróbowała przestawić na Cloranxen (nie sprawdził się), potem na Relanium w bardzo małych dawkach. Do tego biorę stabilizator, i jakoś się udaje funkcjonować.

 

Można wiedzieć czemu Cloranxen się nie sprawdził? Miałeś efekt odstawienny już przy zamianie, albo potem nie mogłeś tego odstawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 22 lata i cierpie na nerwice natręctw, głównie natrętne myśli i wyobrażenia,próbowałem już praktycznie wszystkiego jesli chodzi o leki i nie tylko. Benzodiazepiny biore juz w sumie 6 lat. Alprazolam (afobam,zomiren...) 4 lata. Jestem uzależniony i próbowałem kilka razy odstawiać jednak konczyło sie to krytycznie. Jesli ktos ma jakies pytania na temat tego leku to chętnie podyskutuje mój numer gg to 8978119

 

[*EDIT*]

 

Witam.

 

Mam pytanie.

 

Byłam dziś u lekarza internisty z pewnym problemem.A mianowicie,że nie śpię praktycznie od dwóch miesięcy,a jak śpię to dwie-trzy godziny i dochodzą do tego koszmary.Lekarz przepisał ma właśnie Afobam, leku nie wykupiłam,chciałam najpierw sprawdzić cóż to jest. I nigdzie nie doszukałam się informacji ,że jest to lek wspomagający zasypianie. I nie wiem czy po prostu nie znalazłam, czy lekarz popełnił błąd.Możecie mi coś na ten temat powiedzieć?

 

Nie bierz tego świństwa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można brtać Afobam na czco? Ja mam lęki gdy wstaję rano a zanim zjem to juz mijają.. Nie chce sie truć w tym w sumie ,kupiłam w razie W. Nie chcę sobie głowy psuć...

dzAstina8, nie polecam Afobam na sen.

Mi osobiście nie pomógł w mojej bezsenności. Brałam i nic ,tylko schizy .Efektu uśpienia nie było ,mogłam go nie brać na to bo nie działa na sen .Przynajmniej na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Afobam brałam przez jakies pół roku, nie regularnie tylko wrazie napadów lęku. Bardzo mi pomagał. Do tego propranolol i była dla mnie mieszanka idealna. Afobam bardzo szybko działa, niestety działa krotko, nie nadaje się więc do leczenia długotrwałego. Teraz zdarza się,że czasem sobie łyknę tabletke (raz w tygodni) i to wszystko. Myślę, że jak się go mądrze stosuję to nie spowoduje uzależnienia. Na pewno nie brałabym go na bezsenność, bo tak najłatwiej się uzależnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiałem tak: począwszy od 6 mg, co 5 dni odstawiałem 0.5 mg, za każdy odstawiony 1 mg brałem wieczorem 30 mg Lerivonu aż do ilości 120 mg. I tak stopniowo odstawiałem Xanax, zwiększając Lerivon. W końcu odstawiłem Xanax zupełnie, za to brałem na wieczór 120 mg Lerivonu. Po miesiącu samego Lerivonu odstawiamy stopniowo Lerivon, tzn. 30 mg miesięcznie, czyli po 5 miesiącach jest się czystym. Ja na razie jeszcze biorę 60 mg Lerivonu, ale bardzo łatwo się go odstawia. Oczywiście jest to system polecony przez mojego psychiatrę, żadna domowa produkcja. Lerivon działa korzystnie na sen, a w dzień jest aksjolityczny, substytuując Xanax.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma letko :). Ja pomimo Lerivonu miałem takie objawy abstynencyjne: okrutne poty, duszenie się, zwłaszcza w nocy, nie mogłem się do końca obudzić, byłem zamroczony, odczuwałem mrowienie ciała, zwiewne lęki, dziwne uczucie w gardle. Po jakimś miesiącu od odstawienia objawy te zanikają i ustępują. Jestem ok. 2 miesiące po odstawieniu i zostało mi tylko pocenie się.

Niestety, to gówno bardzo silnie uzależnia psychicznie i fizycznie i nie da się z tego zejść bez schodów.Po prostu z Lerivonem jest łatwiej, osłabia trochę objawy abstynencyjne, ale ich nie eliminuje :(.

Pozdro!

 

[*EDIT*]

 

A ile Xanaxu bierzesz dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój prezent walentynkowy dla zakochanych w Xanaxie :mrgreen:;)

A przy okazji śliczna piosenka, całkowicie w temacie :smile:

 

[videoyoutube=Df5Atl0br34]Maria Taylor: Xanax[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śpiewają, że trzeba odpuścić i poszukać bezpiecznego miejsca.

To nie jest kawałek o tym, jak bosko łykać xanax.

Tylko o strachu i jego przezwyciężaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie odstawiania xanaxu zmniejszyłem sobie dawke o 1 mg i mam dziwne zaburzenia równowagi czuje jak by mnie ktos pchał mimo że chodze prosto bo robiłem test na płytce. Zastanawia mnie fakt ze nawte jak wezme xanax to te objawy nie znikaja. Czy to moze byc cos innegio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×