Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

cześć Wam!

Biore Alprox,ale kończe ztym.

Ja uzalezniłem sie od tego g*wna!

Brałem kilkamiesiecy(góra 4).Zaczynając od dawki 0,5 mg na dobe w południe.Ale z biegiem czasu potrzebowałem tego więcej bo ta dawka była za mała nie działała juz tak jak na początku.Więc brałem 2 na dobe.Doszedłem w końcu do 3/3,5tabletek na dobe.Nie raz brałem lek i piłem alkohol,wiele razy mi sie to zdarzyło.Moim zdaniem poprostu jak ktoś powiedział alkohol wtedy szybciej bierze.Jakis jazd nigdy nie miałem w kazdym razie.Ale lepiej oczywiście nie pić jeśli wzięlo sie lek,lub ma sie zamiar dopiero wziaść.

Więc osiagając dawke 3,5 razy 0,5 mg na dobe ,rozpocząłem schody w dół.3/dobe potem 2/dobre 1,5...1 na dobe.Od nowego roku nie biore tego wogóle bo misie poprostu skończyło.Ale niestety skutki uboczne sa takie,że musze znów poto sięgnąć.Potworne bóle głowy!!!,różne dolegliwości brzucha.Ogólnie niezbyt dobrze,nie da sie poprostu funkcjonować:/

Najgorsze sa bóle głowy,ma ktoś z Was na to jakiś sposób ???

bo tabletki przeciwbólowe absolutnie nie pomagają. Miałem bóle głowy jeszce zanim zaczałem to brać ale nie w takim stopniu...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche podlamana,musialam zmienic lekarza,bo ten poprzedni odszedl.Bylam dzisiaj u nowego,chcialam,cos antylekowego,na panike przed egzaminem Niestety dostalam tylko hydroxyzyne,ktora na mnie bardzo slabo dziala.Powiedzialam o tym lekarzowi,ale nie chcial mnie sluchac,hydro i nic innego:( Poprzedni lekarz znal mnie i duzo lepiej mnie rozumial.Dobrze,ze ten nowy specjalista,nie kazal odstawiac antydepresanta,bo calkiem bym sie wkurzyla.Przepraszam,ze nie na temat ten moj post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko... to jak ty zaczynałeś od 0,5 na dobe i masz takie powikłania, to co bedzie ze mną! zaczynam i mam 2 tab na 24h... i powiem szczerze że już jestem przygotowana na uzaleznienie, nie jedno już w zyciu przeżyłam... u mnie zaczęło się od bólów brzucha, które nie miały podłoża fizycznego, tylko psychika szwankowała... krótki "wywiad" ze mną i lekarka odraz psychotropem nie obdarzyła... co gorsza teraz widze że nie byle jakim. Z powodu depresji kiedyś łyknęłam dużą ilość tabletek, w wiadomym celu...lecz się okazało że nie były one aż tak niebezpieczne jak myślałam i zamierzonego celu nie osiągnęłam (jakbym osiągnęła to bym nie pisała tej wiadomości) a teraz jak mam pod ręką coś "takiego" boję się że przy nawrocie pani "D" skuszę się... bo gdy moja "serdeczna przyjaciółka" powraca traca zupełną kontrole nad sobą i swoimi emocjami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresentka17 nie poddawaj się depresji i nie pozwól żeby zmusiła Cię do podjęcia ostatecznych kroków... Przeżyłam dwie próby samobójcze mojego chłopaka i wiem, jak to wygląda z drugiej strony. To potworny ból kiedy widzi się osobę, którą się kocha, a która chciała ze sobą skończyć i ja przez ten ból zapewne (choć może nie tylko) popadłam w depresję (ze stanami lękowymi). Teraz sama mam czasem ochotę ze sobą skończyć, ale kiedy przypomnę sobie co przeżywałam i co mogą przeżyć moi bliscy (niezależnie od tego jacy są) to nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takich cierpień. Tobie życzę wygranej w starciu z panią "D" jak to ujełaś :)

 

A żeby nie było, że offtop to dziś przyjęłam pierwszą dawkę Alprox'u i czuję się lepiej niż to co działo się ze mną jeszcze tego ranka, boję się uzależnienia zwłaszcza że na karku mam też to nikotynowe, którego bezskutecznie jak narazie próbuję się pozbyć, ale mam nadzieję że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...najlepiej gdybyś skonsultowała się z lekarzem.Alprox jest uzależniający więc lepiej żebys znalazła inny sposób na poprawe swego samopoczucia, i sięgała po niego ewentualnie tylko wtedy kiedy naprawde go potrzebujesz. W innym przypadku łatwo o uzależnienie. Tymczasem Ty mowisz juz o kilku tygodniach zazywania tego leku.Wybierz sie do psychiatry i o wszystkim mu opowiedz>>bedziesz spokojniejsza:):)Pozdrawiam:):):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowa. Dziś wykupiłam afobam po raz pierwszy i po raz pierwszy będę brała tego typu leki, do tej pory brałam tylko ziołowe itp.

Prawdę mówiąc po przeczytaniu ulotki a później tych postów mam mieszane uczucia co do tego leku.

Mam jedno pytanko, a mianowicie czy można kierować samochodem gdy zażywa się ten lek, bo mój lekarz powiedział że nie bardzo.

Z góry dziękuję.

A przy okazji Depresantka17 zauważyłam że też dopiero zaczynasz brać ten lek, mam nadzieję że napiszesz jak się teraz czujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam przepisał mi lekarz pierwszego kontaktu jak powiedzialam ze mam problemy i chcialam cos na uspokojenie.. Kazal mi tez isc do psychologa.

Brałam go tylko jak bylam zdenerwowana.... i czułam się okropnie, zmęczona, półprzytomna, śpiąca, ale zasnąć było mi ciężko..

Chociaż podobne działanie mają na mnie niektóre uspokajające leki ziołowe jak za dużo na raz wezme, więc możliwe że to mój organizm inaczej je toleruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore xanax 0.5 od m-ca.przeczytałam wiele postów na jego temat i chciałabym go odstawić.od dwóch dni łykam juz 0.25.nie chce go brać, czy ktoś wie ile jeszcze powinnam zmniejszając dawkę brać ten lek i kiedy już nie będę go musiała brać?

 

dodoam jeszcze że biorę rano biozetin tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katrin23za o tym czy powinnaś odstawić i jak leki powinien zadecydować lekarz a nie my na forum ;) skonsultuj się z nim nie rób nic na własną rękę :?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:19 am ]

Przy tak małych dawkach możesz odstawić z dnia na dzień. Do tego tak naprawdę dopiero zaczęłaś go brać.

 

katrin23za bierze xanax od miesiąca dla jednego organizmu to będzie chwilka dla innego masa czasu uzależnienie to sprawa indywidualna nie ma co generalizować, jedna osoba odstawi z dnia na dzień i nic druga będzie miała silne lęki, stąd nasze wizyty u lekarzy a nie leczenie na forum to zbyt duża odpowiedzialność, w większości ulotek dotyczących tego typu leków jest wzmianka o myślach lub próbach samobójczych dlatego decyzję pozostawmy pacjentowi i specjaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciąć na takie dawki to dieciom bo 0,25 to naprawde mało, chyba ze pierwszy raz wchodzisz w leki psycho to może na początku cos poczujesz ale potem to pikuś przyzwyczaisz sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchość to jest efekt uboczny wielu leków i jak już organizm się przyzwyczaja to powinno ustępować. Ale ja bym na twoim miejscu nie histeryzował, bo alpra stosuje się w jak najkrótszych terapiach. Gdyby lekarz od pół roku to przepisywał i zwiększał dawki (tolerancja) to można zacząć się zastanawiać czy oby to ma sens :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja... idę w poniedziałek do lekarza, błagam o receptę-udam że to swietny lek, pouśmiecham się, przyjde do domu i wezmę całą paczkę! wczoraj przez depresje zostawił mnie chłopak, po raz drugi, powiedział że do siebie nie pasujemy... gdy wrociłam do domu czekała na mnie awantura z mama... gdy siedzac zalana łzami powiedziałam że chce isc do psychologa, ze nienawidze siebie- wysmiala to raz drugi... to juz koniec, nie ma dla mnie ratunku... byłam dzis w przychodni ale byla zamknieta. W poniedziałek zrobie sobie prezent imieninowy-znikne z tego swiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam na dłuzej.I nie zazdroszcze osobom które biorą to od dłuższego czasu(przy odstawianiu będzie duuuuży probleeeem)

 

Cholernie uzależnia psychicznie i fizycznie.

 

 

niestety to prawda łątwo jest sie uzależnic z resztą to zależy od predyspozycji .... ja biore tylko doraźnie kiedy mam ciśnienia.... teraz biore 1mg o przedłużonym działaniu... i nie czuje sie uzależnony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe faktycznie pomylka chodzilo mi o polowke 0,25 ;) hehe czyli 0,12?

 

poczuje cos? chodzi o to bym sie denerowala sie przed egzaminem ale byla w stanie mowic ;)

 

Jeśli bierzesz jakies antydepresanty, to myślę ze nie potrzebny Ci xanax przed egzaminem. Mnie tez sesja zbliza się wielkimi krokami, ale nie jest to aż taki stres bym brała xanax. Uwierz, w zyciu są naprawde większe powody do nerwów.

 

A tak na marginesie, po 1/2 0,25 spokojnie bedziesz normalnie się zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w cvzasie sesji mam umiarkowny stres ale mam fobie jakos przed komisj abede gadac boje sie tikow nerowowych i czego tam jeszcze...

biore antydepresant ale chyba nie pomaga az tak bardzo ,wiec zobacze dopiero w dniu egzaminu jak bede z sapomopczuciem stac

 

 

najgorzej ze nie mysle przez te leki ,wogol estracilam pamiec dobr ai bystros cmyslenia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×