Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

Freak696, serki, mięsko, rybki czy jakieś jeszcze pokarmy posiadają dużą ilość białka, swoją drogą jem dużo, warzyw i owoców, zamiast ziemniaków - makaron, ryż, kasze, nie lubię tłustych rzeczy...

 

Tłuszczu nie trzeba się bać tłuszcz jest potrzebny nasz organizm wytwarza ż niego hormony płciowe :D migdały, orzechy włoskie laskowe , olej lniany z pierwszego tłoczenia, ryby są bardzo dobry źródłem "dobrych" tłuszczy.

 

Mięsko piersi z kurczaka (heheheh) indyka od czasu do czasu stek z wołowiny i i mięso mielone np z szynki.

 

Serek raczej twaróg chudy reszta jest już z duża zawartością tłuszczy bądź niepotrzebnych węgli w postaci cukru.

 

Owoce owszem ja masz małą tkankę tłuszczową najlepiej po treningu gdyż mięśnie potrzebują zmagazynować wytracony przez nas glikogen :) . Pomidory pomijam :) .

 

Węglowodany tutaj ziemniak są ich dobrym źródłem tylko nie moczone w zimnej wodzi i później gotowane lecz ziemniaki gotowane w łupinach wrzucane na wrzącą wodę :D dalej ryż brązowy, biały długoziarnisty probled (nie jestem pewny nazwy pisze z pamięci ), kasza gryczana.

 

Warzywa jedz jakie tylko sobie chcesz :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freak696, no to raczej takie rzeczy jadam ;)

wołowinę rzadko, z racji jej ceny, indyka nie lubię, wieprzowiny mało jadam :roll:

 

Dokładnie mam to samo z wołowiną cena zabija :( jadę na "cyckach" z kurczaka. Niestety czerwone mięso w postaci wieprzowiny (mielone z szynki) nawet nie zdążę zrobić porostu jem jak tatara odpowiedni przyprawione :) .

 

Zapomniałem dodać białka jaj jako dobrego źródła białka a taki omlecik z 6 białek + jedno całe całej jajo + mąka orkiszowa po usmażeniu posmarowane lekko dżemem pychota :D .

 

Rano polecam płatki owsiane górskie z owocami suszonymi np morele, rodzynki :) .

 

Jak już chcesz odżywkę polecam Ci białko sojowe (tanie) tylko nie wiem jak jest z jego smakiem :D . Facetów soja "kastruje' czyli spada im libido :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na śniadanie zawsze jadam owsiankę z owocem i syropem malinowym + 2 kanapki z ciemnym pieczywem z szynką

na drugie uwielbiam jadać makrelę :105: lub jakieś orzechy ewentualnie morele lub ananas w kawałkach

na obiad jem to co jest, a zazwyczaj pierś z kurczaka z warzywem, ziemniakami lub ryżem

pozniej jakas jajeczniczka lub twaróg

 

 

mi się wydaje, że trochę napuchłam po tych ćwiczeniach siłowych, ale czytałam że taki efekt to całkiem normalna sprawa i może utrzymywać się kilka dni. + zapewne mam zatrzymanie wody, bo jestem w trakcie okresu.

Waga pokazała wczoraj 50,5 gdzie jeszcze dwa tygodnie temu ważyłam 47,5....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na śniadanie zawsze jadam owsiankę z owocem i syropem malinowym + 2 kanapki z ciemnym pieczywem z szynką

na drugie uwielbiam jadać makrelę :105: lub jakieś orzechy ewentualnie morele lub ananas w kawałkach

na obiad jem to co jest, a zazwyczaj pierś z kurczaka z warzywem, ziemniakami lub ryżem

pozniej jakas jajeczniczka lub twaróg

 

 

mi się wydaje, że trochę napuchłam po tych ćwiczeniach siłowych, ale czytałam że taki efekt to całkiem normalna sprawa i może utrzymywać się kilka dni. + zapewne mam zatrzymanie wody, bo jestem w trakcie okresu.

Waga pokazała wczoraj 50,5 gdzie jeszcze dwa tygodnie temu ważyłam 47,5....

 

Możesz podać Swój wzrost ?

 

Makrela jest dobra ale nie za często :) . Jajeczniczka rób przeważnie z białek z dodatkiem jednego całego jajka . Twaróg najlepiej jedz przed snem, długo się trawi.

 

Powinnaś mierzyć Swoje obwody np brzuch, klatka, ramię, wtedy mamy porównanie i możemy modyfikować dietę :) .

 

Poruszyłaś bardzo ważny temat Woda pij 2l wody Niegazowanej dziennie to nie będziesz miała problemu z jej zatrzymywaniem :D . Sól a dokładnie chlorek-sodu powoduje magazynowanie wody w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 160 cm

 

walczyłam z niedowagą, ale teraz czuję, że jestem napompowana i brzuch mi urósł.... ćwiczę siłowo 4 x w tygodniu. Dietę stosuje ponad 2000 kcal(jednak być może za dużo jadłam węgli)

 

 

piję bardzo dużo zielonej herbaty. solić mało solę na co dzień.

 

budowa ciała przed owym napompowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 160 cm

 

walczyłam z niedowagą, ale teraz czuję, że jestem napompowana i brzuch mi urósł.... ćwiczę siłowo 4 x w tygodniu. Dietę stosuje ponad 2000 kcal(jednak być może za dużo jadłam węgli)

 

 

piję bardzo dużo zielonej herbaty. solić mało solę na co dzień.

 

budowa ciała przed owym napompowaniem

 

 

Wyglądasz bardzo dobrze :great: . Waga w normie obserwuj się cały czas. Polecam Ci przysiady na maszynie smitha (o ile wiesz co to jest i ktoś Ci pokaże odpowiednia technikę ) bądź suwnica ładnie rozwiniesz nogi i zrzucisz z tyłeczka. A jak tam siła? Brzuch rób raz w tygodniu nie ma po co męczyć tego mięśnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, Kiedys gdzieś widziałem białko zawierajace 4 rodzaje bialek serwatkowych ale było drogie, Sa tez białka roslinne ale mniej przysfajalne.

 

To co z tego że są mniej przyswajalne "One" potrzebują tego białka znacznie mniej niż Ty. Myli Ci się chyba z odżywką gdzie stosowane sa różne białka: mleczne wpc wpi, białka jaj, ryżu itd . Nie ma czterech rodzajach białek serwatkowych (słyszałem o trzech choć nie jestem pewien czy dwa rodzaje ) . Jeśli jesteś na tej focie w avatarze to jednoznacznie "micha" w Twoim przypadku :D . Jak płacisz za firmę to masz drogie białko wszystko to marketing :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freak696, Wole kupić firmowe sprawdzone niż tanie i dostać zapalenia zoladka i tydzien spedzić przy kiblu:) Jesli wolisz "nie firmowe" To bierz Ja sie raz nadziałem i kolejny raz nie mam zamiaru:)

 

 

"Białka serwatkowe występują w wielu odmianach cząsteczek, jak albuminy i globuliny, które różnią się w zależności od tego z jakiego gatunku zwierząt je pozyskano."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 160 cm

 

walczyłam z niedowagą, ale teraz czuję, że jestem napompowana i brzuch mi urósł.... ćwiczę siłowo 4 x w tygodniu. Dietę stosuje ponad 2000 kcal(jednak być może za dużo jadłam węgli)

 

 

piję bardzo dużo zielonej herbaty. solić mało solę na co dzień.

 

budowa ciała przed owym napompowaniem

 

 

Wyglądasz bardzo dobrze :great: . Waga w normie obserwuj się cały czas. Polecam Ci przysiady na maszynie smitha (o ile wiesz co to jest i ktoś Ci pokaże odpowiednia technikę ) bądź suwnica ładnie rozwiniesz nogi i zrzucisz z tyłeczka. A jak tam siła? Brzuch rób raz w tygodniu nie ma po co męczyć tego mięśnia .

 

Mam plan treningowy z sfd lady, przysiady robię ze sztangą(póki co 15 kg) nie lubię suwnicy. Tyłek fajnie się podnosi.

Z siłą właśnie gorzej u mnie. Co prawda hantle już robię po 5 kg na rękę, ale z resztą jest gorzej.

Dziś się zważyłam i jest ok, ten kg to pewnie przez okres.

 

Jutro rano się dokładnie zmierzę i na tym będę opierać swoje wyniki, bo przecież dobrze wiem że jest różnica między centymetrami, a kilogramami :)

 

dziękuję za rady, uciekam na siłkę :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freak696, Wole kupić firmowe sprawdzone niż tanie i dostać zapalenia zoladka i tydzien spedzić przy kiblu:) Jesli wolisz "nie firmowe" To bierz Ja sie raz nadziałem i kolejny raz nie mam zamiaru:)

 

 

"Białka serwatkowe występują w wielu odmianach cząsteczek, jak albuminy i globuliny, które różnią się w zależności od tego z jakiego gatunku zwierząt je pozyskano."

 

Nie wiesz o czy mówisz ale spoko chcesz mnie chemia zarzucić to tak wcale nie działa. Mówię o białkach mlecznych (nazwijmy je serwatkowymi) na pewno skład białek produkcji znanych firm takich jak Tr... Oli.... nie odbiegają od takich firm jak Ost.... Sd..... itd płacisz tylko za firmę i jakieś dodatki smakowe. Arnold kiedyś powiedział " Gdyby gówno dawało efekty z pewnością jadłbym gówno " :D . Wpc jes metodą mnie czystą wiec trochę cukru mlekowego dostajesz :) a możesz być uczulony na laktozę i wtedy na kiblu siedzisz :) bądź kupujesz białko serwatkowe (sprzedają takie na allegro) 4 kg gdzie tego białko jest ledwie 20% i wtedy to już z kibla nie wychodzisz heheheheehehehe .

Mówimy cały czas o białku serwatkowym a jest ono pozyskiwane z mleka krów :P WPI to znacznie czystsza metoda nie ma prawie niczego oprócz białka 92-95 to czyste białko i chyba tutaj chodzi o jakieś cząsteczki bo kulturyści piją je od razu po treningu (T.Lech tak robi) .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 160 cm

 

walczyłam z niedowagą, ale teraz czuję, że jestem napompowana i brzuch mi urósł.... ćwiczę siłowo 4 x w tygodniu. Dietę stosuje ponad 2000 kcal(jednak być może za dużo jadłam węgli)

 

 

piję bardzo dużo zielonej herbaty. solić mało solę na co dzień.

 

budowa ciała przed owym napompowaniem

 

 

Wyglądasz bardzo dobrze :great: . Waga w normie obserwuj się cały czas. Polecam Ci przysiady na maszynie smitha (o ile wiesz co to jest i ktoś Ci pokaże odpowiednia technikę ) bądź suwnica ładnie rozwiniesz nogi i zrzucisz z tyłeczka. A jak tam siła? Brzuch rób raz w tygodniu nie ma po co męczyć tego mięśnia .

 

Mam plan treningowy z sfd lady, przysiady robię ze sztangą(póki co 15 kg) nie lubię suwnicy. Tyłek fajnie się podnosi.

Z siłą właśnie gorzej u mnie. Co prawda hantle już robię po 5 kg na rękę, ale z resztą jest gorzej.

Dziś się zważyłam i jest ok, ten kg to pewnie przez okres.

 

Jutro rano się dokładnie zmierzę i na tym będę opierać swoje wyniki, bo przecież dobrze wiem że jest różnica między centymetrami, a kilogramami :)

 

dziękuję za rady, uciekam na siłkę :yeah:

 

Suwnica jest bardzo dobra bo męczy miej kręgosłup i mięśnie go podtrzymujące (prostowniki grzbietu)

Jak na siłownie to już jestem Twoim fanem :D powodzenia w walce z żelastwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freak696, Być może bo odkąd mam problemy zoladkowe przez te pasci przestałem sie tym interesować a duzo sie zmieniło. Wiem jedno do ust nic z activlaba nie wezme juz. Jak juz To amerykanskie typu UN ,IHS poza drobnym wyjatkami z trec.

 

DeNiro, Ja robie rożne rodzaje wspięć na palcach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freak696, Być może bo odkąd mam problemy zoladkowe przez te pasci przestałem sie tym interesować a duzo sie zmieniło. Wiem jedno do ust nic z activlaba nie wezme juz. Jak juz To amerykanskie typu UN ,IHS poza drobnym wyjatkami z trec.

 

DeNiro, Ja robie rożne rodzaje wspięć na palcach:)

 

Jak znajdę link w domu do fajnego filmiku to podrzucę link tam będziesz widział proces produkcji :) . U mnie odżywki nie powodują jakiegoś rozstroju żołądka jem treca ale nie wiem czy nie przerzucić się na jakiś Ostrovit :) za tą cenę co płace obecnie dostane więcej białka. Już na 100% wezmę kazeinę z Ostrovitu jest tania.

 

Łydki to jedyna grupa mięśniowa którą trudno rozwinąć (chyba że się ma predyspozycje genetyczne ale to są wyjątki) :( .

Spróbuj robić je dwa razy w tygodniu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×