Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zmianie moklobemidu na amisulpryd, jest konieczna 14-o dniowa przerwa? Tak zalecił psychiatra, tak 'powinno' się robić, tyle też pewnie będę czekał, ale jak jest w rzeczywistości? Wystarczy 24 godzinna przerwa od przyjęcia ostatniej dawki, jako, że to odwracalny imao?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 90% lekarzy każe zachować 14 dni odstępu, boją się to po pierwsze a po drugie tak ich nauczyli na studiach a spora ich część na tym zakończyła przyswajanie wiedzy na temat leków.

 

-- 14 sty 2014, 03:40 --

 

cytrynka84, i jak się czułaś na tych lekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, lepiej po zwiększeniu dawki. Biorę mianserynę z sertraliną już w sumie 7 tygodni.

 

Więc powtórzę pytanie również w tym wątku - jak ten zestaw na OCD i depresję, tzn. Twoją anhedonię.

 

-- 14 sty 2014, 08:53 --

 

Czy po zmianie moklobemidu na amisulpryd, jest konieczna 14-o dniowa przerwa? Tak zalecił psychiatra, tak 'powinno' się robić, tyle też pewnie będę czekał, ale jak jest w rzeczywistości? Wystarczy 24 godzinna przerwa od przyjęcia ostatniej dawki, jako, że to odwracalny imao?

 

Nie trzeba. Moklobemid można nawet łączyć z amisupirydem - to neuroleptyk. Odstęp jest konieczny przy zmianie na inny antydepresant. Np. z z moklebemidu na paroksetynę ze wzgl. Zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego. Między podaniem leków powinno być co najmniej 7 dni przerwy. 7 dni z reguły powinno wystarczyć

 

-- 14 sty 2014, 08:56 --

 

Tylko że 90% lekarzy każe zachować 14 dni odstępu, boją się to po pierwsze a po drugie tak ich nauczyli na studiach a spora ich część na tym zakończyła przyswajanie wiedzy na temat leków.

Niestety. Skoro np. adwokat musi być na bieżąco z nowelizacjami ustaw itp; dlaczego na lekarza również nie może być nałożony taki obowiązek. Mojem ukoledze babcia-psychiatra powiedziała, że nie przepiszę ani wenlafaksyny ani paroksetyny bo nie ma doświadczenia z nowymi lekami. Od razu klopiramina, ewentualnie mianseryna (mirtazapiny też nie znała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw działa dobrze na moje OCD - nie mam go już wcale. Na depresję i anhedonię też działa nieźle, chociaż na początku przy wprowadzaniu miałem pogorszenie stanu (ale z czasem wszystko się unormowało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moklobemid ma half-life=1-2h. A badania in vivo wykazały, że blokuje MAO odwracalnie na okres około 24h. Niestety sporo lekarzy nie wie, że moklobemid to RIMA i jak widzą tylko nazwę "inhibitor MAO" to dostają piany na pysku i ogłaszają wyrok: 14 dni.

 

Nawet były próby łączenia moklobemidu z SSRI bez ryzyka rozwoju zespołu serotoninowego i pewna grupa ludzi szamała sobie moklobemid+fluoksetynę. Rezultat=brak jakichkolwiek symptomów ZS. Ten lek jest dość bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie moklobemidu na amisulpryd, jest konieczna 14-o dniowa przerwa? Tak zalecił psychiatra, tak 'powinno' się robić, tyle też pewnie będę czekał, ale jak jest w rzeczywistości? Wystarczy 24 godzinna przerwa od przyjęcia ostatniej dawki, jako, że to odwracalny imao?

Nie wiem skąd mi się tam wziął amisulpryd, za cale zamieszanie przepraszam. Chodziło mi o amitryptyline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglibyscie odpowiedziec czy moklobmied trzeba brac w scisle okreslonych godzinach? czy przeszkadza że jednego dnia o 7 rano a drugiego o 9?

Przy tak krótkim okresie póltrwania w twoim interesie jest żeby brać lek o tych samych porach z tolerancją co do kwadransu. No i oczywiście rano i południe co najmniej (zależy ile mg go zarzucasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby okres poltrwania krotki ale ktos doswiadczony kiedys na tym forum odpowiedzial mi ze blokuje cos w mozgu na 24 h wiec to nie jest tak ze 2 h i tyle

:P tak, tak, rzecz istotnie może mieć miejsce jednak okres półtrwania to okres półtrwania , a wynikające z niego dobowe okresy zablokowania czegoś w mózgu również będą ulegały przesunięciom przy braniu leku z odstępstwami od nominalnego rozkładu - nie sądzisz :D ? Chłopak weżmie 3h wcześniej dawkę niż zazwyczaj i będzie podwójnie zblokowany przez 3h i 3h bez jakiejkolwiek blokady po 24h od tej za wcześnie przyjetej dawki . Lepiej niech bierze idealnie o tych samych porach to mu zawsze dołoży dodatkowe prawdopodobieństwo znalezienia tego artefaktu jakim jest wyzdrowienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego leku jak ktoś bierze 600mg jestem rygorystycznym zwolennikiem przestrzegania stałych pór przyjmowania.

Moklobemid ma half-life 1-2h, MAO blokuje na 24h, a najsilniej ta inhibicja trwa przez pierwsze 8-10h po zażyciu.

Optymalnym scenariuszem jest wzięcie wcześnie rano 300mg i po południu w odstępie około 8h kolejne 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj u psychiatry wrr pierwszy raz w zyciu...ale nie bolało...zapisał mi lek aurorix...brał to ktos z Was?? :?:?::?: no i czy pomogł?? zaczynam brać od jutra i boje sie na maksa chociaż sama nie wiem czego pewnie skutków ubocznych ... napiszcie bo zwariuje:) pozdrawiam:)

moklobemid tak ,inne gówna nie,mam po nich anhedonię,tzn ,miałam półtoraroczną anhedonię,ale to kwestia indywidualna dl a

ka żdego,bacz na siebie czy Ci si e neuroprzekaźniki nie jebią

:uklon::pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×