Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Wszyscy jesteśmy Scrooge'ami" czyli hejt na święta!


deader

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jak dla mnie jest/są:

1. dzielenie się opłatkiem i nieszczere (często ironiczne) życzenia

2. że nagle wszyscy siadają razem przy świątecznym stole (A zwykłego dnia to już tak nie można?)

3. że trzeba być szczęśliwym i uśmiechniętym, "bo są święta"

4. teksty typu "może byś sobie kogoś w końcu znalazła" (Ja nie chcę być z nikim i jest mi z tym znakomicie.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że nagle wszyscy siadają razem przy świątecznym stole (A zwykłego dnia to już tak nie można?)

Jak się mieszka z rodzicami to może można, ja na codzień po robocie ledwo mam siłę wrócić do domu a co dopiero do starych jeszcze jechać na kolację :P

 

Generalnie to po tym jednym dniu istnienia wątku wyciągam wnioski że większość forumowiczów ma "problem" z rodziną, a ja głównie mam "problem" ze świąteczną otoczką - choinki, bombki, kolędy i reszta tego syfu mnie irytuje, a zdaje się to być jednym z elementów które innym przeszkadzają najmniej. Czyli wychodzi na to że nawet wśród wariatów jestem pojebany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muehehe u nas niedawno pracował klon tych kolesi, tzn. gościu wyglądał jakby zmieszać ich pulę genetyczną i wyhodować z niej monstrum o aparycji i inteligencji niewiele przewyższającej potwora doktora Frankenstein'a :P Z tego też pewnie względu pracował ledwo 3 dni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że nagle wszyscy siadają razem przy świątecznym stole (A zwykłego dnia to już tak nie można?)

Jak się mieszka z rodzicami to może można, ja na codzień po robocie ledwo mam siłę wrócić do domu a co dopiero do starych jeszcze jechać na kolację :P

 

Ja mieszkam z rodzicami plus z bratem i jego rodziną i każdy zazwyczaj jada osobno. Aż przychodzą święta... A nikt akurat męczącej pracy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakżesz wielkie serce okazali,ileż miłości,wybaczania,szlachetnej ludzkiej dobroci....

I pan Bartosz,sprzątający dywan....:chlip: :chlip:

wzruszyłem się,to chwyta za serce.

:lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam rozmowy z moją babcią :twisted:

 

Babcia: Czemu nie jedziesz na święta? W święta to nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem!

Ja: Nie chcę, chcę mieć święty spokój.

B: X, no prawdziwa dziwaczka z ciebie!

J: :roll:

B: A opłatek choć w domu masz?

J: Nie

B: Nie?! Toć w Wigilię to mój ojciec nawet krowom zanosił opłatek do obory!

J: :lol:

B: Oj, gdybym ja bliżej mieszkała, to już odpowiednio bym cię ustawiła i naprostowała!

 

:blabla::blabla::blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ch.uj ktoś wymyślił to gó.wno? Nie moge patrzeć na tych debili biegających po ulicach ze sztucznymi rogalami na ryjach udających miłosierdzie, a rynek się cieszy bo zarabia na bezmózgim pospólstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "gów.no" wprowadził Kościół bodajże w 4 wieku, aby upamiętnić narodziny Jezusa Chrystusa. No a że się święta "nieco" skomercjalizowały głownie przez wpływ hamerykańców to już inna sprawa.

Bardziej po to by zastąpić popularne wtedy pogańskie święto przesilenia zimowego czy jak niektórzy twierdzą narodzin Mitry, bo przecież Jezus się w grudniu nie urodził . Mnie najbardziej wkurza ten święty mikołaj za mojego dzieciństwa św. Mikołaj przychodził 6 grudnia a nie 24 tego kiedy to przychodził gwiazdor. Prawdziwy Święty Mikołaj to biskup mieszkający na terenach dzisiejszej Turcji który rzekomo pomagał biednym a nie żaden dziad w brodzie z Finlandii wymyślony przez Coca Colę i Hollywood.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, carlosbueno, Ja to powiedziałem bardziej w przenośni z tym kto to kurestwo wymyślił ;) Po prostu jest to niedojebana sztucznie wytworzona gloryfikacja fałszywej miłości, jak można w ogóle tak bezwstydnie udawać kogoś innego, skoro wiadomo jaki ktoś jest przez cały rok.

 

Co na to kościół? Przecież wg całęj tej religii katolickiej fałszywe udawanie to kłamstwo, a kłamstwo to jest grzech :mrgreen::lol:

 

Rzygać mi się chce jak o tym myśle i pewnie w kulminacje czyli 24 grudnia się porzygam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i parę dni wolnych dla tych co pracują i uczą się.

 

JEDYNY plus tego cyrku. Ale równie dobrze można by po prostu pierd.olnąć ogólnokrajowy urlop noworoczny

 

-- 23 gru 2013, 21:49 --

 

CHUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJ W DUPEEEEEEEEEEEEE TEMU CHUJOSTWWWUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Co mnie wku*wia w świętach:

 

* sztuczne życzenia, które muszę składać i ojcu

* że mama życzy ojcu co roku "żeby przestał pić", jakby to jakieś zaklęcie było, które podziała :evil:

* że mama robi tyle żarcia (a potem jest zmęczona), jakby miało się do nas pół ulicy zwalić, a przecież nikt nie przyjdzie, bo jedziemy do babci!

* a no właśnie - do babci mama zawsze ma upiec tylko jedno ciasto, a piecze tego tyle, jakby cukiernię otwierała

* durne świąteczne filmy o kretynach i durne świąteczne reklamy

* dziadek (a właściwie "dziadek", bo dziadkiem moim ten facet nie jest), który notorycznie pyta się mnie, gdy tylko usiądę do stołu, czy chcę się czegoś napić (%) :evil:

* i w ogóle - czy te je*ane święta nie mogą się obyć bez tego ku*ewskiego alkoholu???!!!

* moja rodzina, zwłaszcza pewna ciotka i jej mąż, bo przypier*alają się do moich studiów i robią pod ich kątem złośliwe uwagi - sama ich nienawidzę, ale nie pozwolę komuś obrażać (nie będę dokładnie tłumaczyć, bo zbyt wiele bym powiedziała)

* babcia zmuszająca mnie do jedzenia:

 

- Weź jeszcze (mięsa / chleba / bigosu / sałatki).

- Nie, dziękuję.

- Nie smakuje Ci?

- Już się najadłam.

- Pewnie nie było dobre...

 

Tak trudno skumać, że już się najadłam jak krowa i więcej nic nie wcisnę, bo zwrócę??!! :evil:

 

* kuzynka narzekająca "nie mogę jeść, jestem za gruba, muszę schudnąć", po czym pokazuje swój brzuch, czy raczej kości obciągnięte skórą

* kuzyn chwalący się czego to on nie ma, czego to on nie widział itd.

* dorośli rozmawiający ze sobą co roku o tych samych rzeczach; największa beka, jak wejdą na temat polityki - za każdym razem obawiam się, że rozpoczną IIIWŚ

* znajomi wrzucający na fb durnowate zdjęcia swoich przepalonych pierników, choinek, prezentów i innych pierdół

* kretyńskie wierszyki (kolejna forma sztucznych, niespersonalizowanych życzeń), przeklejane i wysyłane wszystkim jak leci - ja na szczęście tego szajsu nie dostaję (jedyny plus nie posiadania znajomych), ale rodzice tak i muszę im to gówno rozsyłać, bo przecież nie potrafią się AŻ TAK obsługiwać telefonem

* pasterka i wyjąca na niej orkiestra, a na zakończenie komentarz księdza "dziękuję orkiestrze za uświetnienie mszy" - taaa, chyba rozpie*przenie, bo było jeszcze gorzej, mój mózg szaleje, jak słyszy to wycie!!! :evil:

* ludzie, którzy chcą się na tej całej pasterce tylko pokazać - jakie to nowe ciuchy dostali. Szkoda tylko, że tak trudno umyć zęby po je*anych śledziach :evil:

* kolędnicy, którzy nawet nie potrafią się przebrać i liczą tylko na łatwą kasę :x cholerni gówniarze, jak chcecie kasy, to zaprezentujcie coś sensownego, włóżcie trochę wysiłku w przygotowania :evil:

* na Wigilię przychodzi Gwiazdor, a nie jakiś pedalski Mikołaj!!!!! On przychodzi na Mikołajki!!!! :evil:

* ksiądz u ludu na żebrach - to chyba nie wymaga dodatkowego komentarza?

* i w ogóle zaczynanie całego tego cyrku możliwie najszybciej po świętach, najlepiej 27 grudnia o 4 nad ranem, bo przecież skoro dzieciaki i studenciaki mają wolne, to wszyscy inni też i mogą być na kolędzie!!!!! A zresztą - przecież wystarczy, jak zostawi się grubo wypchaną kopertę pod drzwiami, czyż nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×