Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz miesiac na paro 20mg + mirta 15mg, hania33, to tlumienie lęku tez zauwazylem, moge sie czegos nagle wystraszyc jak mnie cos zaskoczy, ale serce tylko ze 2 razy szybciej puknie i przechodzi hah, wiecej dystansu zauwazylem, ze snem jest dosyc dziwnie, 21-22 to doslownie padam na pysk, a o 4 jestem zwarty i gotowy i chetnie poszedlbym pobiegac, ale jednak mi sie niechce hehe ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że problem leży u Ciebie w dopaminie? Czyżbym nie wiedział, a na Ziemię przybyli przybysze z innej planety albo podróżnicy w czasie z przyszłości i przekazali ludzkości tanie, skuteczne badania oznaczające stężenie DA w określonych rejonach oun?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że problem leży u Ciebie w dopaminie? Czyżbym nie wiedział, a na Ziemię przybyli przybysze z innej planety albo podróżnicy w czasie z przyszłości i przekazali ludzkości tanie, skuteczne badania oznaczające stężenie DA w określonych rejonach oun?

 

z reakcji na leki, po tych które działały też na dopamine nie było takiej obojętności jak po paroksetynie, co to za badanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic myślałem, że Twoim problemem jest senność przy podnoszeniu dawki paro, więc zasugerowałem lek który mógłbyś dawkować wyżej bez zwiększania senności.

 

Moderator też człowiek i emocje na moklo są dobrym objawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie moderator forum powinien raczej unikać wypowiedzi nacechowanych złośliwością w stosunku do innych użytkowników, działanie uboczne moklobemidu czy wrodzona cecha osobowości?

 

Ależ jakie wypowiedzi nacechowane złośliwością- to tylko sprawne posługiwanie się sarkazmem i moje specyficzne poczucie humoru. Nie bierz tego personalnie.

 

 

Sprowadzanie wszystkiego do "SIŁY serotoninowej"nie ma sensu. Oprócz parametru określającego siłę inhibicji wychwytu zwrotnego SSRI różnią się jeszcze milionem innych rzeczy- w tym selektywnością- czyli siłą blokowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny i pobudzania przezeń innych receptorów- histaminowych, adrenergicznych, muskarynowych itp., wchłanianiem, osiąganym stężeniem terapeutycznym, wiązaniem z albuminami w osoczu(tylko cząstka leku niezwiązana z białkiem jest aktywna biologicznie), ogólnym profilem terapeutycznym(np. tonizujący, umiarkowany, przeciwlękowy, aktywizacyjny itp.), różnymi dodatkami(jak to, że fluoksetyna jest antagonistą 5-HT2c, fluwoksamina wpływa na receptory sigma1, sertralina w wyższych dawkach jest DRI, paroksetyna ma działanie antycholinergiczne, citalopram wpływa na rec. H1 itp.), metabolizmem, wpływem na poszczególne enzymy cytochromu P450 itd.

 

-- 07 gru 2013, 13:54 --

 

Mam pytanie do ekspertów: Czy można biorąc paroksetynę zażywać zioło o nazwie tarczyca bajkalska o właściwościach uspakajających, tonizujących?

 

O ile nie zawiera naturalnych inhibitorów MAO, flawonoidów wpływających na aktywność izoenzymów cytochromu P450, alkaloidów o działaniu psychoaktywnym itp. to można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w przypadku antydepów na pytanie "dlaczego dany lek nie działa na mnie tak/albo dlaczego działa tak" jest milion odpowiedzi i żadna z nich nie będzie nawet bliska prawdy. Indywidualna sprawa. Dlatego tak często psychaitrzy mimo, że korzystają ze schematów wpojonych im na uniwerkach medycznych walą ślepakami albo jadą z pacjentem "metodą prób i błędów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, to polecałbyć escitalopram czy fluoksetynę z tych dwóch? Tianeptyne brałem, nie spłycała uczuć ale byłem po niej bardzo nerwowy, bardzo. Mianseryna/mirtazapina i wszystkie które działają na histamine odpadają, usypiają mnie takie leki jeszzcze bardziej niz paro.

 

-- 07 gru 2013, 13:22 --

 

Dark Passenger wspominaleś o cytochromie P450, przypomniało mi się ze szukałem info o interakcjach bupropionu i ssri, konkretnie paroksetyny i znajdowałem sprzeczne informacje. Jedni piszą że zwiększa się ich stężenie, inni że się nie zwiększa, jeżeli się zwiększa to też nie mogłem znaleźć o ile się zwiększa. Masz może jakąś wiedzę na temat interakcji bupropionu i paro albbo bupropionu i innych ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic czy próbowałeś brać np. mirtazapinę przez dłuższy czas? Początkowe silne usypianie mija i później już nie ma wcale senności w ciągu dnia. Najgorzej jest przez pierwsze 2 tygodnie. Jeśli miałbym wybierać to spróbowałbym najpierw escitalopramu, jest częściej stosowany i ma krótszy okres półtrwania. Później ew. fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×