Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Miko , dzięki za słowa otuchy, ale jestem już wyczerpany tymi wszystkimi kombinacjami, czy brać to czy tamto, sam muszę kombinować bo jak nie jeden lekarz mi walnie lamotrygine bo widzi u mnie jakas manie tak drugi mi da Wellbutrin i slowem nie napomni o mozliwosci lekow po nim, po ktorym trafiam do szpitala. Mam jakąś nietolerancję na sporo leków, brałem ich dużo, bardzo dużo. Sertralina działała najlepiej ale jest duze ryzyko ze jak ja wezme drugi raz bedzie to samo co bylo. Z paroksetyna mialem troche podobnie, dawka 20 mg dawala silna wysypkę, bardzo swędzącą, 10 mg już nie daje. Tak jakbym nie tolerował standardowych dawek, albo mam jakiś zwolniony metabolizm i połówka działa na mnie jak dawka standardowa, to jest takie gdybanie.Miałem do paroksetyny dorzucony ostatnio znow Wellbutrin, ale jak poczytałem jak one moga wzajemnie zwiekszac swoje stezenia to mi sie odechcialo ich brac, masz jakas wiedze na ten temat odnosnie interakcji bupropionu i paroksetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic wynień leki i reakcję, ocenimy czy to dużo :) Nie wiem czy są interakcje między paro a well, sprawdź w necie. Próbowałeś bardziej sedatywnych leków jak mirtazapina/mianseryna przez dłuższy czas? Tianeptynę próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, Hania jeśli paro przestała na Ciebie działać, powinien Ci ją zmienić na coś innego. Mnie lekarz męczył zbyt długo na wenli, kiedy przestała pomagać i wyższe dawki też nic nie dawały. Jak zmieniłam na inny , o innym też profilu działania, poczułam poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33 a nie możesz iść do innego, z większą chęcią do leczenia Ciebie?

 

lunatic a wg Ciebie serotonina to chęć i motywacja? To raczej cechy dopaminy a nie serotoniny. Zbyt duża siła serotoninowa paro może pogarszać motywację i chęci, no chyba, że u Ciebie im więcej serotoniny tym więcej chęci? No ale to masz ciekawą reakcję. Zaproponowałem escitalopram bo pisałeś, że chciałeś zwiększyć dawkę paro ale pojawiała się senność. Wiesz już, że tak czasami bywa przy tym leku. Zaproponowałem esci bo to czysty SSRI, bez działania antycholinergicznego jakie ma paro, więc mógłbyś podwyższać dawkę bez zwiększania senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wam się wkręcało paro?Bo mi za 1 razem weszło po około 3 tygodniach.

Teraz biorę już prawie 4 tygodnie i nie chce wejść :?

 

Był to pierwszy lek psycho...w moim życiu. Pomógł mi po niecałych 3 tygodniach. Kolejne podejscia trwały nierzadko 2 miesiące,

a ostatnio kiedy go brałam kilka lat temu to nie pomógł wcale. Nie ma żadnej reguły przy tych lekach.

 

-- 06 gru 2013, 15:10 --

 

hania33, to poczekaj jeszcze jakiś czas na tej dawce, ale jak nie zaskoczy, to naprawde pomyśl o zmianie leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia też powiem, że każdy lek działa na każdego inaczej. Pamiętam jak miko84, mówił, że mirta działała na niego usypiająco (jak na większość ludzi) a ja już przy dwóch tabletkach miałam pobudzenie, że ho ho! I dlatego musiałam to zmienić. Stąd paro, po którym też kompletnie senna nie jestem. I dzięki Bogu, bo jak miałabym słyszeć znowu o zmianie leku albo dodawaniu drugiego, to od samych myśli ponownie bym się pochorowała :) póki co paro zdaje egzamin i oby tak pozostało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×