Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

tak to prawda brałem taki lek przez dwa lata i mogłem bzykać przez godzinke i nic. Potem już nad tym zapanowałem, ale potrzeba na to czasu no i przyzwyczić się do leku, u mnie trwało to jakieś pół roku od momentu kiedy lek zaczął naprawde działać czyli po jakiś 3-4 m-cach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczyna przerażać mnie fakt, że zaczynam mieć dziwne problemy z pamięcią odkąd biore leki (to już prawie rok czasu).

bywa tak, że zapominam o tym co przed chwilą miałam zamiar zrobić. zatrzymuje się i myśle "co ja chciałam?". z nauką też jest ciężko. przeczytam jedno zdanie, minie minuta i nie potrafie zapamiętać o czym to było. a kiedyś zupełnie nie miałam z tym problemu, miałam wręcz super pamięć. a teraz chodze z kąta w kąt bo nie pamiętam co miałam zamiar zrobić...

macie też coś podobnego? może to być wina leków?

biore efectin i przy okazji od czasu do czasu faszeruje się afobamem (alprazolam)...

 

pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałam takie problemy i kiedy już nie wytrzymałam tego to mój lekarz rodzinny zapisał mi MEMOTROPIL 1200mg i teraz jest ok.. Wierzę, że to może być uciążliwe dlatego proponuję wizytę u lekarza-naprawdę można temu zaradzić i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad Girl U mnie jest to samo. Łykam leki od 7 tygodni. Najpierw był Bioxetin, teraz Fluanxol i Anafranil oraz doraźne Alprox. Bywa że o czymś pomyśle, a sekundę potem zastanawiam się co to było i co ja właściwie miałam zrobić. Czytałam gdzieś że to właśnie wina leków, pamięć krótkotrwała może szwankować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem to też jest możliwa przyczyna. Moje problemy z depresją na poważnie (chociaż nie zdawałam sobie do końca z tego sprawy) zaczęły się prawie rok temu, miałam wtedy poważne problemy z pamięcią i koncentracją. Chłopak kupił mi Naturapie na pamięć z lecytyną bodajrze i problem na jakiś czas się rozwiązał. Ale potem znowu wrócił i naturiapia już nie pomagała. Bardzo możliwe że już wtedy miałam zaczątki depresji (a kto wie czy i nie wcześniej) i o tym nie wiedziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dość niedawno zdałam sobie sprawę z tego jaki bałagan w mojej głowie zrobiły psychotropki po 10 latach brania.Sa to własnie głównie kłopoty z pamięcią i koncetracją.Czasem nie pamiętam o czym rozmawiałam z kims dnia poprzedniego,nie jestem w stanie zapamiętać głupiego numeru telefonu,zapominam co miałam zrobić itp.Ja to nazywam "dziurami w mózgu" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinienem narzekać, bo przecież gdy byłem w depresji płakałem co wieczór, często w dzień, ale odkąd biorę leki (bez przerwy równy rok, wcześniej brałem kilka miesięcy i odstawiłem, bo czułem się dobrze) nie zdarzyło mi się ani razu zapłakać. Czasami naprawdę źle się czuję i wiem, że gdybym się wypłakal byłoby mi lepiej, ale nie mogę... Na początku mojego leczenia, 3 lata temu, nie miałem tak. Brałem Velafax 75 mg i było normalnie. Dopiero gdy zacząłem rok temu przyjmować Efectin 75 mg, a potem Seronil 20mg wszystko się zmieniło. Nie czuję się ani lepiej, ani gorzej. Myśli natrętne nadal mam, ostatnio coraz częściej. Psychicznie też czuję się coraz gorzej, jednak płakać dalej nie mogę... Ktoś z Was tak jeszcze ma? Chyba dam sobie spokój z tymi psychotropami, bo niedość, że nie mogę na nich po ludzku się wypłakać to jeszcze mam wrażenie, że moje emocje są stępione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być rzeczywiście przykre uczucie, którego ja też doświadczyłam...chociaż nigdy nie kojarzyłam tego z lekami a raczej z silną depresją. Czy jesteś pewien że to na pewno od leków??Jeśli tak to powiedz o tym swojemu lekarzowi. Myślę że on będzie wiedział co robić:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,nie jestem w stanie zapamiętać głupiego numeru telefonu,zapominam co miałam zrobić itp.Ja to nazywam "dziurami w mózgu

Dokładnie jest w mym przypadku.Dziwne jednak,że pamiętam imiona,nazwiska,wydarzenia,które były dawno temu. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podobno psychotropy mają nam pomagać na koncentracje :/

przy depresji to normalne, kłopoty z nauką itd... ale po lekach z pamięcią mam w sumie jeszcze gorzej.. właśnie jeśli chodzi o tą pamięć krótkotrwałą.

to co było dawno temu pamiętam... ale co pomyślałam sekunde temu już nie. często musze się pytać "o czym przed chwilą rozmawialiśmy?" bo kompletnie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałabym mieć wszystko gdzieś... ja tak po lekach nie mam... odczuwam wszystko tak samo. płakać nie mogłam na początku brania. teraz już mogę.

nie umiem pozbyć się tego wewnętrznego bólu.... chciałabym nie czuć nic czasem.... i tak źle i tak nie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mam wrażenie, że moje emocje są stępione.

 

Ja tez czuję, że po lekach jestem pozbawiona uczuc i emocji. Wczesniej wszystko przezywałam, rozmyslałam a teraz mam nawet bardzo istotne problemy głeboko w ... nosie.

 

 

 

 

dokładnie mam tak samo:(dlaczego tak sie dzieje?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tez mi sie tak dzieje:(

koncentracja i pamiec do bani :roll: ale to tez spowodowane gorszym samopoczuciem bo kiedy w zeszle lato czułam sie juz lepiej i bez leków to zupelnie było inaczej,wszystko było jasne i wyrazne,koncentrowalam sie i pzredewszystkim miałam checi a teraz znowu zapominam,chodze przybita,nie rozpoznaje ludzi na ulicy :oops: wogóle mam wrazenie ze ciagle mam zmeczone oczy czy ma ktos tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×