Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Paulita to naturalne, mysle ze jestes zmeczona,... wiem jak jedno moze dac w kosc a co dopiero 3.

my matki chyba juz zawsze sie bedziemy zamartwiac...ja swojej 100 razy dziennie powtarzam jak bardzo ja kocham...

Paulita a bylas juz u jakiegos lekarza? jakies podstawowe badania chociaz porob.

ja chodze z moimi bolami do mojego,1 raz okolo roku temu bylam uwierz mi ze po wizycie bol pzreszedl jak reka odjal... lekarz mnie osluchal,zbadal tetno i obmacal piersi,powiedzial ze na jego oko to miesnie..

pozniej po wakacjach zaczelo sie znowu,mienlo z pol roku,do lekarza nie poszlam,ale przeszlo samo.

ostatnio w lutym bylam u lekarza,po wizycie znowu bol minal i teraz bol znowu sie pojawil wiec siedze w necie i wymyslam... nie umiem zrozumiec ze lekarz moze miec racje i ze to sa nerwobole.. nie uwiem...boje sie co by bylo gdyby,i dalej szukam,a gdy odpowiedz na necie mnie nie satysfakcjonuje bo np pisza ze to nerwobole to szukam dalej...eh...

 

-- 22 mar 2013, 22:44 --

 

a mialam napisac ze okolo roku temu wmowilam sobie czerniaka..mam znamie blekitne...wiec zanim poszlam do lekarza znamie roslo mi w oczach,choc robilam zdjecia i od wielu lat mam takie samo.

przestalo rosnac gdy lekarz powiedzial ze to nic groznego i jak chce to moge usunac...do tej pory nie usunelam bo juz mi z tym przeszlo.

 

moja corka jak sie urodzila to jej szybko ciemiaczko zaroslo,na necie wyszukalam ze mozg jej sie nie bedzie przez to rozwijal.lekarz mnie niemal wysmial.

 

duzo mogla bym pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mam podobnie jak Ty :( Byłam u lekarza rodzinnego skierowanie do neurologa,na wyniki morfologia i mocz oraz do psychologa,u psychologa byłam dwa razy zrezygnowałam,bo wydawało mi się,że nastawia mnie przeciwko całemu światu źle,u neurologa byłam we wtorek obstukał , wysłuchał odruchy ok,skierowania nigdzie dalej nie dał,kazłał przyjmować nerwomax raz dziennie czy jakoś tak i powiedział poobserwujemy,prosze zapisać się na najbliższy termin,zapisałam się do psychiatry,bo moi bliscy nalegali nie umieją mnie chyba już znieść,w ciąży i po porodzie miałam wysoką anemię,z wyników wynika,że jest ok spadły płytki krwi muszę skontrolować to za około 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze coraz nas więcej, ale chyba nie ma z czego się cieszyc... Paulita i jaTOjaa, tu większość przeżywa bądź przeżywała podobne bóle, które wydawały się im prawdziwe, a potem to mijało i pojawiały się kolejne, czytanie w necie to gwóźdź do przysłowiowej trumny, czasem, choć rzadko pomaga, ale trzeba mieć silną i mało podatną psychikę by nauczyć się filtrować informacje. Jeszcze rok temu myślałam, ze już po mnie, płakałam i myślałam, ze na każde urodziny dzieci ponagrywam filmy jak im tłumacze jakie mają być, że napisze im listy, aby choć tak mnie pamietały i tak strasznie bolało mnie serce. Mam lepsze i gorsze chwile, ale wciaż staram sie sama dawać z tym radę, jednak zawsze gdzieś tam głęboko czai się taka myśl, ze coś we mnie siedzi, jakieś przeczucie, ze jestem chora na coś... To okropne, bo nie daje normalnie funcjonować i zabiera mnie dzieciom, same wiecie jak w takich chwilach wygląda zajmowanie sie dziećmi...

 

Aniu dopóki nie masz @ to masz wciąż szanse, a jak dostaniesz to będziesz próbować znów, ale staraj sie nie myśleć, że próbujesz, tylko szalej z męzem, używaj życia z radoscią, by sex nie stał sie jedynie koniecznością i mechaniczną czynnością. Trzymam wciaz kciuki za Ciebie i myślę cieplutko :-)

 

Perła robisz postępy oby tak dalej, w końcu samo ci przejdzie, nawet nie zauwazysz kiedy :-)

 

Jeraha, ja po luteinie, a brałam ją 5 dni 2 tab x 2 dziennie dostałam @ dopiero po 10 dniach i też jakoś nienormalnie, bo miałam bardzo obfitą i trwała 13 dni. Teraz zaczęłam mierzyć tempki i robić wykres, musze wiedzieć czy w ogóle mam owulację itp.

 

Mam pytanie w związku z tym, być może któraś z was wie. Mam zbadac progesteron w 21 dc, a mam cykle 40 dniowe, 50 dniowe, progesteron bada się 7 dni po owulacji, a ja nie wiem kiedy będę miała owulację, na pewno nie w 21 dc tak jak uznała gin, bo ona wzieła 28 dniowy, książkowy cykl. Teraz nie mam pojęcia, czy jest sens bym w ogóle badała ten hormon w 21 dc, skoro czuję suchość i wiem, ze owulacji jeszcze nie miałam, a mam już 17 dc :-( Moze nagmatwane, ale jakby któraś była obeznana, to bede wdzieczna za odp.

 

I tak przy okazji, to ze jest to forum o nerwicy nie znaczy, ze mamy w kółko tylko o tym mówić, chodzi chyba o to, by wylać co nam na sercach leży, zwłaszcza, ze bliscy mają dość tego wszystkiego.

 

A ja powolutku radzę sobie. Jakoś nie świruję mimo iż wiem, ze naprawdę jestem na coś chora. Czasem dopada mnie malutki dołek, ale teraz mam dużo pracy przed swiętami i nie mam kiedy mysleć. Jestem nastawiona pozytywnie, przeszłam na dietę, ktora na pewno nie zaszkodzi. Chcę odkwasić organizm, ograniczam mięso, nie jem prawie glutenu, głównie świeżo wyciskane soki, warzywa i dużo zielonej herbaty. Musze zrzucić dużo kg, po ciążach obrosłam i moze moje problemy z @ są również z tego powodu. Poza tym staram się dbać o siebie, codziennie pielęgnuję ciało balsamami, układam włosy, ubieram ładnie w domu, robię paznokcie, naprawdę lepiej mi sie robi. Nie chcę by dzieci myśląc o dziecinstwie pamietały zaniedbaną, grubą i wiecznie nieszczęśliwą matkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jovana moze mam podobny problem do ciebie? ja tez mam do zrzucenia sporo kg i mozliwe ze temu nie mam okresu, ale z 2 strony po luteinie zawsze dostawałam @, a jakos strasznie otyła nie jestem... martwie że może to wina powiększonego jajnika?:(( :why::why::why: dziś mija 9 dzien po luteinie,a dalej nic, nawet najmniejszych oznak...

 

łokiec dalej mnie boli nie wiem z czego :why::why:

 

moim zdaniem jezeli masz długi cykl bez sensu robic badanie wg ksiazkowego cyklu bo i tak nie wyjdzie, zadzwon do lekarki albo idz do lekarza io niech ci powie w jakim dniu ty powinnas to zrobic:)

 

-- 24 mar 2013, 13:41 --

 

mnie tez czeka mierzenie temp.... jakos nie moge sie zmobilizowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamana dzisiaj w stolcu zauwazyłam duzo czerwonych nitek :( ostatnio jadlam praktycznie sam nabiał tzn jogurty danio banany(kilka dzieciennie) i kaszki dla dzieci plus zupe pomidorowa :( od tego momentu zaczal brzuch bolec nie cały czas plus lekka biegunka :( zastanwialam sie czy te nitki to nie wynik bananw kiedy czytalam ze zawieraja cos takie go ale czerwone :(:why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla zjedz cos normalnego i zobaczysz ze bedzie ok:)

 

pisałam niedawno ze mnie boli cos nad posladkiem, myslalam ze to po stluczeniu bylam na rtg i nic nie wykazało, a bolec zaczyna znowu jest to tempy delikatny bol, macalam juz to miejsce 100 razy nic nie wymacałam, myslicie ze jesliby tam był jakis guz to wyszłoby to na rtg? wyczułabym go? :why::why: caly czas mnie cos gdzie boli, a wszyscy ,mnie ignoruja... mam dosc :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie lipa. Dostałam okres :( Ale byłam dzielna i tym razem sie nie popłakałam choc przykro mi i smutno strasznie. Pocieszające jest to ze ostatnio od 4 miesięcy dostaje okres jak w zegarku. Cykle trwaja po 30 dni. Dla mnie to szok bo zawsze miałam po 60- 65 dni. Wiec pocieszające jest to ze leczenie zaczyna przynosic efekty.

Postanowiłam przestac wkoło myslec o zachodzeniu w ciąże, mam zamiar poszalec troche w tym miesiącu, tzn winko, romantyczny wieczór z mężem i zero myslenia o produkcji dzieci.

Jovanadziekuje za twoje dobre słowa. napewno masz duzo racji i zamierzam sie wyluzowac najbardziej jak potrafie. Tez rzucam sie w wir przygotowan do świąt. Nawet troche celowo zaprosilismy do nas na drugi dzien swiąt siostre męża ze szwagrem i z synem. bede miała duzo szykowania i nie bede miec czasu na martwienie i smutek.

 

perla strasznie mi przykro ze musiałas przejsc przez cos tak bolesnego jak poronienie. Trzymaj sie kochana i walcz dzielnie o swoje szczęscie i spokój.

 

jovana ja tez miałam taki plan zeby zacząć mierzyc temperature. Ale sama niewiem , boje sie troche ze jesli zaczne ja mierzyc to znowu zaczne fiksowac na punkcie zachodzenia w ciąże i z mojego luzowania nic nie wyjdzie.

 

Wczoraj miałam mały dół. Naszły mnie nagle mysli o pieprzykach, strach ze moze jednak mam czerniaka. Ale włączylismy z mężem film i jakos zapomniałam. Miałam sie zapisac do kontroli za pół roku do dermatologa. Pół roku własnie mija a ja niewiem co mam robic. Tzn niechce znowu odgrzewac tego tematu. Wem ze bede w napięciu czekac na wizyte, w wielkim stresie bede w dzien wizyty, bede to potem rozpamietywac. Niechce rozdrapywactej sprawy. na ostatniej wizycie powiedzialam lekarce wprost ze boje sie czerniaka i chce wyciąć znamiona. Ona je obejrzała i stwerdziła ze ona zadnych podstaw do wycinania nie widzi i moge przyjsc do kontroli za pół roku. No i teraz jestem w kropce. Mąż mi te pieprzyki ogląda raz w miesiącu i twierdzi ze nic sie z nimi nie dzieje i mowi zebym olała temat. Boi sie ze znowu zacznie swirowac a tak duzo juz osiągnęłam. Moja mama mówi to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kochana mam bardzo dużo pieprzyków i jedno znamie jak pieprzyk na twarzy od urodzenia,nie przyglądam się im bo bym zwariowała,sprawdzam od czasu do czasu czy coś z moim znamieniem się nie dzieje,ale w tym stanie którym jestem teraz jeszcze pewnie i to mnie dopadnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz nic takiego nei było ale martwie sie tym wogole ostatnio boli mnie brzuch :( i mi cały czas niedobrze :(ale zjadlam dzisiaj dwie kromki ale musialam duzo pic masakra nie wiem czemu chleb mi sie tak ciezko je :( zaraz kisiel zjem potem zupe martwie sie od czego ten brzuch tak boli :(

 

Aniu wazne ze sa wyregulowane cykle :)

 

-- 25 mar 2013, 12:49 --

 

Od dzisiaj zaczełam brac citabax (grupy SSRI) ale zaczelam od cwiartki i musialam pogniesc nie przeklne tego tak tylko czy to zadziała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh... wróciłam własnie z zakupów. Pod koniec zrobiło mi sie tak słabo ze ledwo doszłam do domu, cała zlałam sie potem, zrobiło mi sie gorąco i słabo. Teraz juz jest ok. A najgorsze jest to ze musiałam sie wdrapac na 4 piętro z torbami pełnymi zakupów. Moze to przez okres, dzisiaj mam drugi dzien i jest dosc obfity. Wczoraj byłam w kościele i po raz pierwszy od bardzo dawna bez większych problemów wystałam całą msze, a dzisiaj od nowa. Cholera jasna zaczynam sie naprawde martwic tym ze tak robi mi sie słabo. Czy to moze byc od nerwicy? Odyzwiam sie zdrowo, robiłam morfologie- wyniki super. Lekarze juz patrzyli na mnie jak na wariatke jak w zeszłym roku byłam co chwila w przychodni. Jak siedze w domu, czyms sie zajmuje to jest ok, ale jak wychodze do miasta zaczynam sie zle czuc. Nie jest tak zawsze ale ostatnio często. Jednego dnia potrafie chodzic 2 godziny po centrum handlowym i jest ok a innego wychodze po chleb i juz mi jest zle. Zauwazyłam ze najgorzej czuje sie np w sklepie w którym jest gorąco i duzo ludzi. Odrazu robi mi sie duszno i słabo, na powietrzu jest lepiej

 

-- 25 mar 2013, 13:57 --

 

Aha dodam jeszcze ze problemy z wystaniem w kościele na mszy czy w pociągu miałam od dziecka. Jakos tak mam ze jak jeszcze jest pusto to moge postac ale jak dookoła robi sie duzo ludzi to odrazu jest mi duszno i słabo. Ale klaustrofobi nie mam, jedynie lęk wysokości. Juz mi nieraz chodziły pogłowie mysli ze moze mam jakąś wade serca, czy chore serce. Ale chyba nie da sie miec chorego serca i ie wiedziec o tym w wieku prawie 28 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole citabax na poczatku tez moze dawac nudnosci ale juz po cwiartce pierwszy raz by pokazal :bezradny: ja to bym poszła na gastroskopie juz kiedys takie bole brzucha mialam pare lat temu mialam 3 gastroskopie i nic takie nei wyszło procz lekkiego refluksu i przepukliny a kał dzisiaj ok zobaczymy dalej na krew to bardzo nie wygaldało nitki takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i mimo ze tak często robi mi sie słabo to jeszcze nogdy nie straciłam z tego powodu przytomnosci ani nie zasłabłam. Raz zemdlałam podczas wyzyty u dentysty ( ale wstyd :? ) i raz kiedys po pobraniu krwi i jeden raz kiedy miałam silną biegunke i byłam odwodniona. Pozatym to ze robi mi sie słabo niczego nie powoduje, wystarczy ze usiąde w domu i mi przechodzi. Zauwazyłam ze jak tylko robi mi sie słabo mam bardzo silna potrzebe zeby natychmiast znalesc sie w domu. Moze to głupie ale tu czuje sie bezpiecznie, a np u kogos w domu juz nie

 

-- 25 mar 2013, 14:03 --

 

perla a moze zjadłas cos co sie strawiło w taki sposób. Ja kiedys najadłam sie papryki, a potem przez moment byłam przerazona bo zobaczyłam w kale cos czerwonego, za moment dotarło domnie ze to skórki od papryki. Pozatym jakos nigdy nie zwracałam uwagi na swój kał, wogule na niego nie patrze tak naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu mi tez czesto słabo sie robi :( krew mialam poczatkiem lutego robiona.

Znow zaczełam odchrzakiwac wrazenie ze cos jest :why:

 

-- 25 mar 2013, 14:30 --

 

Aniu tego bylo duzo nitki roznej grubosci jade dzisiaj do rodzicow maz ma na 14 boje sie byc sama nie wiem czemu ale mam silne lęki boli brzuch niedobrze słabo mi pierwszy dzien cwiartki citabaxu ale wzielam polowke xanax tez drobiłam zeby sie nie nasiliło ale to było 3 godziny temu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeraha, to może być od kręgosłupa. Ja mam czasem bóle pośladka od kręgosłupa lędźwiowego. Teraz mam od tygodnia bóle kości ogonowej. Miałam robione badania, muszę po prostu z tym żyć. Będzie znikać i nawracać, takie życie.

 

Perla86, obserwowanie kału jest ważne, ale nie można przesadzić. Miałaś niedawno badania, jest ok, pewnie coś zjadłaś. Ja kiedyś wpadłam w taką schizę, że widziałam u siebie raka jelita grubego. Przeczytałam objawy i od razu zaczęło się: widziałam w kibelku krew w kale, wąskie stolce, itd., itp. Oczywiście wszystkie badania łącznie z kolonoskopią nic nie pokazały. Mózg potrafi tworzyć niesamowite obrazy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu zrobiło mi sie słabo :( Zaczynam sie coraz bardziej martwic. Zastanawiam sie czy nie powinnam isc do lekarza. Niestety juz wiem co bedzie. Najpierw każe mi zrobic morfologie która nic nie wykaże. Potem cukier, żelazo, magnez, potas i mocz. Wszystkie wyniki beda ok, lekarz doczyta sie w mojej karcie ze mam tam wpisane nerwica, popatrzy namnie jak na wariatke i skieruje do psychologa. Juz to przerabiałam :?

 

-- 26 mar 2013, 13:33 --

 

takie osłabienia miałam juz dwa lata temu razem z bardzo silnymi zawrotami. Robiono mi wtedy rezonans magnetyczny który nie wykazał niczego złego. Dostałam jakies leki na uspokojenie i tyle. Jakos przeszło po tym rezonansie. Potem bywało różnie, ale przez jakis czas naprawde miałam spokój. Teraz sie niczym jakos bardzo nie stresuje, uporałam sie z lękami. Tylko te cholerne momenty w których robi mi sie słabo. Jedynej rzeczy której nie miałam badanej to serce, wiec zaczynam sie niepokoic o nie. Cisnienie i puls mam w normie, tzn cisnienie moze troszke za niskie. Żaden internista nigdy nie sugerował mi ze moge miec cos z sercem wiec sama niewiem, tak jakos to mi przyszło do głowy.

Te osłabienia zaczęły sie kilka dni przed okresem i nasiły w trakcie okresu, wiec moze to jest przyczyną? Dzisiaj mam 3 dzien, poczekam do konca okresu i zobacze jak sie wtedy bede czuła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem chwilowo zajeta, bo jestesmy w trakcie przeprowadzki,duzo tego wiec i nie mysle o chorobach,no i o dziwo nie boli...

 

jovana80 napisalas ze jeste naprawde chora... a mozna wiedziec co ci dolega?

 

 

perla86 pisalas ze jadlas pomidorowa? moze te nitki to od tej zupy byly ??? a tak swoja droga moj maz mial krew w stolcu,wygonilam go na badania bo myslalam ze zwariuje, juz myslalam o raku jelita.i co okazalo sie ze ma szczeline idbytu,...

 

jereha,a moze Cie posladek boli od macania? jak ja dosatje bolu w piersiach to sie macam ciagle i pozniej boli jeszce bardziej..

 

anka00 przykro mi z powodu okresu.ale wiem ze predzej czy pozniej sie uda,

a do dermatologa idz, co ci szkodzi,uspokoisz sie...a piepszyki jesli cie mecza to wytnij.masz do tego prawo...

ja juz czerniaka tez przechodzilam,mialam sie zapisac na wyciecie znamienia ,ale juz z rok mija,wyleczlam sie z mysli o czerniaku na rzecz innych rzeczy.

 

jereha ja tez nie mam grudek w gardle,ale to moze cos od anginy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeraha, mam to samo, takie białe lub żółte kulki na migdałach. To resztki jedzenia, które gromadzą się w tych dziurach. Najczęściej robią się u osób, które miały w młodości anginy. To niegroźne, tylko śmierdzi jak się wydłubie. Nie ma na to rady, trzeba często płukać gardło solą lub sodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kinia. Trochę mnie uspokoilas;) ale niestety @ nie mam dalej. Zaczynam. Sie poważnie martwić, zaraz minie 14 dni jak skończyłam luteine;(( czego to może być przyczyną? Dziwne dolegliwości że strony lokcia przeszły na chwilę, ale wracają znowu, pośladek tak samo;((

 

-- 27 mar 2013, 11:53 --

 

Dzięki kinia. Trochę mnie uspokoilas;) ale niestety @ nie mam dalej. Zaczynam. Sie poważnie martwić, zaraz minie 14 dni jak skończyłam luteine;(( czego to może być przyczyną? Dziwne dolegliwości że strony lokcia przeszły na chwilę, ale wracają znowu, pośladek tak samo;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×