Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ale kima. Może psychiatra powinna mi dać do brania na wieczór a nie rano i w południe. Zobaczę jak dalej będzie. Chyba wiedziała co robi. Poza tym po południu (jak już wstałem) czułem się dobrze. Miałem nawet dziwne wrażenie że wzrok mi się wyostrzył :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kima. Może psychiatra powinna mi dać do brania na wieczór a nie rano i w południe. Zobaczę jak dalej będzie. Chyba wiedziała co robi. Poza tym po południu (jak już wstałem) czułem się dobrze. Miałem nawet dziwne wrażenie że wzrok mi się wyostrzył :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A małe dawki stabilizują trochę burdel w głowie coś jak stabilizatory nastroju?

 

na małych dawkach nie miałem stabilizacji, dopiero na 200mg czuję takie działanie

ketrel w tej dawce nadal poprawia jakość snu, ale stricte nasenne działanie minęło bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A małe dawki stabilizują trochę burdel w głowie coś jak stabilizatory nastroju?

 

na małych dawkach nie miałem stabilizacji, dopiero na 200mg czuję takie działanie

ketrel w tej dawce nadal poprawia jakość snu, ale stricte nasenne działanie minęło bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Chciałbym podzielić się moimi odczuciami brania leko ketrel w 25mg wieczorem

 

Jestem do piero po pierwszej nocce i zauważyłem jak rano wstałem straszne przygnebienie i przymulenie, drżenie rąk, pocenie się, i uczucie raz zimna raz gorąca

 

Dopiero zaczynam przygode z tym lekiem i chyba to z czasem minie ??

wcześniej brałem rispolept 1 mg i wyprowadił mnie na prostą jesli chodzi o ciągłe myślenie o chorobach i obiawach somatycznych, powód przerwania leczenia i zmienienie leu na ketrel był taki iż miałem płytki sen budziłem sie w nocy po 8 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś odstawili mi Anafranil i przepisali Ketrel na noc - na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

 

Spotkał się ktoś z braniem Ketrelu na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne ? Jak się sprawdza z zwalczaniem obsesji ? Podobno z tego co czytam

 

ogarnia i tłumi natłok myśli i burdel w głowie. Aha, i może ktos mi wytłumaczyć pokrótce jak działa ten lek i na jakie nuroprzekaźniki :smile:

 

Nie wiem co myśleć o tym leku, już kiedyś brałem Ketrel ale to było dość dawno, może w końcu puszczą te obsesje - to by była bomba :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i może ktos mi wytłumaczyć pokrótce jak działa ten lek i na jakie nuroprzekaźniki :smile:

 

 

antagonista receptorów dopamiergicznych D1 (IC50 = 1268nM), D2 (IC50 = 329nM), D3 i D4

antagonista receptorów serotoninergicznych 5-HT1A (IC50 = 717nM), 5-HT2A (IC50 = 148nM), 5-HT2C i 5-HT7

antagonista receptorów adrenergicznych α1-adrenergic (IC50 = 94nM) i α2-adrenergic (IC50 = 271nM)

antagonista receptora histaminowego H1 receptor (IC50 = 30nM)

antagonista receptora muskarynowego mACh (IC50 = >5000nM)

 

Ponadto wpływa na NET- transporter noradrenaliny, a metabolit- norkwetiapina działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Unikalna właściwość wśród neuroleptyków.

 

Nie wiem czy to zasługa Ketrelu, bo ja go biorę tylko nasennie, ale na mixie fluo+kwetiapina nie mam w ogóle obsesji. 40mg fluo i 50mg ketrelu- brałem 100-200mg ketrelu, ale moim zdaniem nie ma sensu- nie ma przyrostu "mocy" nasennej wraz z dawką. Może nawet wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, kwetiapina jest tym bardziej nietypowa od nietypowych neuroleptyków, że praktycznie bardzo słabo blokuje D2 w stosunku do innych receptorów czym różni się od innych atypowców i działa jak atypowy neuroleptyk dopiero w dawkach 400mg niżej ma inne również ciekawe właściwości. Można by ją równać np do trazodonu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×