Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Zrezygnowaliśmy z Ketileptu - nastrój był stabilnie, ale obojętny i raczej smętny, w dodatku spałam po 10-12 godzin, zatrzymało mi się miesiączkowanie i nie wiem czy to od tego, czy po świętach, czy może jedno z drugim na to wpłynęło, ale waga wzrosła mi o kilka kilo.

Obecnie dostałam 25mg Ketileptu żebym zasypiała, bo po odstawieniu przewracałam się w łóżku do późnej nocy, oraz Lamotrix. Zapomniałam lekarzowi powiedzieć, że po Ketilepcie dodatkowo mdlałam w nocy i miałam zaburzony oddech więc teraz trochę się boję, że jak się połączy jedno z drugim ze skutkami ubocznymi w postaci zaburzeń równowagi, to będzie cyrk.

 

Póki co wczoraj wzięłam 25mg Ketileptu i 25mg Lamotrixu po czym padłam i spałam od 23 do 11:00.

 

Chudnie mi się ciężko - mimo diety i ćwiczeń z trudem leci z pół kilo i się zatrzymuje. Patrzę co się będzie działo przy małej dawce Ketileptu no i po tym, jak organizm się ogarnie, że nie jestem jednak w ciąży. Nie mam wzmożonego apetytu a i nie zauważyłam, żeby mi przemiana materii zwolniła... Przed świętami więcej pracowałam fizycznie jak jadłam a po nich z 5 dni luzu...to wierzę, że sama zapracowałam na 1-1,5kg ale pozostała część jest zdumiewająca - z 58kg na 61 w 2,5 tygodnia. Typuję, nie wiem czy słusznie, że 1,5kg to woda (zatrzymanie miesiączkowania) a 1,5kg to przytycie poświąteczne, bo prowadzę bilans od kilku lat i zawsze po okresie świątecznym mam do 2kg do przodu.

 

A nastrój jaki był kiepski, taki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Biore kwetiapine 300mg (ketrel i kventiax dzialaja na mnie tak samo) wieczorem. Jak juz tu jestem i chce zadac pytanie to moze najpierw napisze "wrazenia" po kwetiapinie. Moj poprzedni lekarz kazal mi brac risperon 2mg (to nie kwetiapina). Bralem go przez miesiac i na drugiej wizycie lekarz zapytal sie czy cos sie zmienilo. Powiedzialem, ze nic, bo faktycznie nie bylo zadnych zmian (a poza tym, to wtedy jeszcze nie wiedzialem nawet co ma sie we zmienic), wiec powiedzial, ze mam brac dalej. Niestety, oprocz tego, ze nie dzialal, powodowal multum efektow ubocznych: czasem nerwice (czesto niepokoj, raz mimowlone skurcze wielu miesni przez pol dnia), czasem przez poltora godziny wydawalo mi sie zaraz umre i w ogole tak jakby nie bylem soba. Niedlugo potem zmienilem lekarza (btw. szczerze polecam jak ktos jest z okolic szczecina dr. Poboche, bierze 150 zl za pol godziny ale co najwazniejsze u mnie sa ogromne efekty po jego zaleceniach, ktorych wczesniej z risperonem nie bylo), ktory zalecil mi brac wlasnie kwetiapine, stopniowo az do 300mg. Juz na 3 dzien (75mg) dowiedzialem sie w koncu co jest ze mna nie tak: po kwetiapinie przestalem sie bac ludzi, wszedzie szukac jakiegos podstepu (drugiego dna itp), przestalem zachowywac sie jak psychol, zaczalem normalnie myslec i wyciagac normalne wnioski z roznych sytuacji, takie same jak moi rowniesnicy, czyli widocznie moje myslenie wrocilo na odpowiednie tory, bo pomimo tego, ze zdalem licencjat z angielskiego na panstwowej wyzszej uczelni, myslenie o zyciu w ogole mi przedtem nie wychodzilo i bylem przez to uwazany po prostu za debila. Jedyne co o zyciu potrafilem wymyslic to takie blahostki, ze zeby zyc, to trzeba pracowac i tyle wiedzialem o swiecie. Kompletnie nie wyobrazalem sobie siebie w doroslym zyciu. Oprocz tych kilku glownych rzeczy nastapila masa mniejszych zmian, ktorych juz moze nie bede opisywal ale wszystkie sa pozytywne i na codzien bardzo ulatwiaja mi zycie. PS. Po przeczytaniu ulotki dolaczanej do Ketrelu mialem obawy przed zazywaniem tego leku ale ja, szczesliwie, po pol godziny po zarzyciu tylko zasypiam i nie mam zadnych innych efektow ubocznych, rowniez w ciagu dnia.

 

A teraz pytanie, dla ktorego w ogole pisze ten post. Biore kwetiapine 300mg od 2,5 miesiaca i niedlugo mam urodziny i zamierzam sie chociaz raz w roku schlac. Ile dni wczesniej powinienem przestac brac lek, zeby zdazyl "wyparowac" z organizmu i aby obylo sie bez nieprzyjemnosci zwiazanych z piciem duzych ilosci alkoholu. W trakcie mojej kuracji wypilem raz 4 piwa i to byly moje ostatnie piwa w trakcie jej trwania. Chyba przez 5 dni dochodzilem do siebie i myslalem, ze mi juz nie przejdzie (ciezko to opisac ale kwetiapina + alkohol u mnie = straszne rzeczy).

 

Wiec tak, czy 5 dni nie brania Ketrelu przed piciem wystarczy, aby kwetiapina "wyparowala" i zeby nie bylo nieprzyjemnosci w zwiazku z piciem, zapewne, duzych ilosci alko? Czy ktos ma jakiekolwiek pojecie na ten temat?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres biologicznego półtrwania kwetiapiny to 6h, a norkwetiapiny-jej głównego aktywnego metabolitu to 12h.

 

Okres biologicznego półtrwania to "czas, w którym stężenie leku we krwi, surowicy lub osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej, po zakończeniu fazy wchłaniania i dystrybucji. Wyrażony jest w godzinach. Im wyższa wartość t0,5, tym lek jest wolniej usuwany z organizmu".

 

Dzień przed, w i dzień po urodzinach nie bierz Ketrelu i będzie ok.

 

Pamiętaj jednakowoż o maksymie- "Albo się leczymy, albo się bawimy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Tez tak z poczatku pomyslalem ale czytalem gdzies w internecie opinie jakiejs osoby bioracej kwetiapine i jemu dzien nie wystarczyl. Opisal chyba z 5-7 efektow ubocznych, ktore mu sie pojawily, napisal, ze byly okropne i wiecej nie pije. Dlatego ja zastanawiam sie nad 5 dniami lub nawet tygodniem.

 

Widze, ze mowisz z sensem o tym poltrwaniu, jednak dziwi mnie jego przypadek i prosilbym, abys sie do tego odniosl (bo wole miec pewnosc i dmuchac na zimne :) )

 

Jest jeszcze druga sprawa. Jesli bym nie bral kwetiapiny przez kilka dni, to moze dowiedzialbym sie czy nastapilo juz jakies "leczenie" a nie tylko zapobieganie moich roznych psychoz (jak zwal tak zwal). Chodzi mi o to, czy bez Ketrelu przez 5 dni pojawily by mi sie spowrotem moje wszystkie "przypadlosci". Czy moze powrocily by ale juz w mniejszym stopniu niz przed kuracja. Chcialbym sie tego dowiedziec.

 

Jeszcze jedna rzecz. Ja niestety mam problemy ze soba w wiekszosci z wlasnej winy i w mniejszosci ze "zlego zrzadzenia losu", bo cpalem (trawa, duzo fety, duzo extasy). Patent polega tylko na tym, ze "wszyscy" (czyt. duzo osob, ktore znam) cpalo i nie mieli takich problemow ze soba jak ja (oprocz 1 innej osoby, ktora tez "odleciala" i sie leczyla). Czy po kilku latach brania kwetiapiny moge liczyc na powrot do zdrowia; do normalnego zycia bez tego leku?

 

PS. Co do maksymy. Tak, po urodzinach na pewno wracam do kwetiapiny, bo mi zycie ratuje.

 

PS2. Dziekuje za tak szybka odpowiedz.

 

-- 15 sty 2013, 15:30 --

 

Nie moge juz edytowac.

 

Nie bralem juz tabletki od 48 godzin, czyli rozumiem, ze powinienem byc "czysty". Moje przypadlosci na razie nie wracaja, a jesli nie ma juz kwetiapiny w krwioobiegu, to chyba dobry znak? Czy to za wczesnie zeby powiedziec? W sensie, ze moga wrucic jutro czy za pare dni?

 

Kompletnie sie na tym nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, brałem 4 dni z rzędu dawki 12,5mg, które spowodowały, że następnego dnia ryczałem kilka razy (mam psa, który niedługo odejdzie), byłem strasznie wrażliwy na zimno, spadł apetyt (wcześniej brałem Mirtę 7,5mg i 15mg) i czułem się bardzo słaby, pompka biła szybko ale ledwo łapałem oddech, jakbym miał zapaści dostać. Zastanawiam się, czy to lek dla mnie, czy 4 dni to za krótko i czy też byliście "dętkami" przy tak minimalnej dawce? Podobało mi się to, że płakałem, to było jak katharsis, na co dzień to tak jakbym nic nie czuł przez tą deprechę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×