Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Chloroprotixen (chloroprotyksen) to słaby aczkolwiek relatywnie skuteczny neuroleptyk. Zamulacz pokroju Promazinu (promazyna), który jest chyba jednak nieco mocniejszy. Co do Ketrelu natomiast, to pojęcie wysoka dawka jest względne tj. zależy od organizmu. Ja bowiem np. przy 1,98 m wzrostu i wadze niemal 100 kg biorę na lekko 600 mg a czasem i nawet 800 (przy kłopotach ze snem) plus 300 mg Lamitrinu (lamotrygina)... Dodam, iż w zupełności nie odczuwam już działania zamulającego obydwu leków.. W ogóle ich nie czuję...To chyba dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertinhio89 super zazdroszcze.

ja zawsze bralam antydepresanty... ale lekarz zmienił diagnoze z zaburzen lękowo-depresyjnych na zaburzenia osobowosci.. itp. Juz antydepresantów nie biore za to wlasnie kwetiapine i chlorp. i czuje caly dzien zamulenie, a do 15 h jest to koszmar.aaaa i zeby cos do dalo. przyznam sie cos pomogło bowiem w nocy jest super... ale lęki, niepokój się utrzymuje.. a przed stresującym wydarz. wymioty i biegunki... więc na kwetiapina wcale mi tak nie pomaga uspakaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to Lamitrin, w przeciwieństwie do karbamazepiny, w ogóle nie zamula (jako stabilizator). A co do Ketrelu to moja rada dla Was jest taka: bierzcie całą dzienną dawkę na raz przed snem. Wtedy wszelkie działanie zamulające wyczerpie się w trakcie snu. Wpadliśmy na to z lekarzem już jakiś czas temu (oj dobrą chwilę wręcz) i od tego czasu rzeczywiście, jak już zresztą wcześniej wspomniałem, mam spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betii, Miałem podobnie kiedyś. Oczywiście brałem już leki wtedy ketipinor, I przed egzaminem na prawko dostałem biegunki xd.Zdążyłem ledwo ledwo i zdałem :P. Takich sytuacji miałem dużo, ale trzeba walczyć z tym. Wdech wydech skupienie(myślenie typu nic się nie dzieję a nawet jak się nie uda to trudno itp) , to pomaga przynajmniej mi. Nie mówię ,że odrazu i zawsze pomoże ale czasem mi to pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wzięcie całej dawki na wieczór nie sprawi, że rano będzie większy lęk..? bowiem i tak mam niepokoj caly dzien i nie wiem czy się nie nasili.

Ile kwatepina dziala w oraniźmie?

Ja bralam kiedys lamotrix z innymi lekami -antydep. teraz nic nie biore i jestem senna, zmęczona, załamana,płaczliwa-nie do zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile i kiedy bierzesz. Ja biorę 600 mg (maksymalna dzienna dawka to 800) w jednej dawce na noc i śpię tyle co Ty. Nie stanowi jednak to dla mnie żadnego problemu. Każdy z nas lubi przecież długo pospać a gdy trzeba wstać o 6 do pracy to po prostu idziesz spać o 18-20 i luz. Chyba, że nawet po wyspaniu nadal czujesz się senna, to wtedy inna sprawa. Przy tym i innych lekach chodzi bowiem o to, żeby w wyrównanym nastroju czyli eutymii (jeżeli chorujesz, jak ja, na CHAD) lek przy maksymalnie długim śnie rano nie przymulał. Dlatego też polecam brać całą dzienną dawkę przed snem (nawet jeżeli lekarz mówi inaczej) - zażywając bowiem Ketrel rano - sama robisz sobie krzywdę, bez względu na to jakie jest Twoje schorzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore kwetiapnine od 5 mies . i ciągle spie. na wieczór biore najwiecej. rano lek.kazala mi zamiast 100 brac 50, ale i tak jestem senna. Spie 10-12 h nie moge sie dobudzic, jak wstane jestem nie do zycia..a jak wezme ranne leki to ciagle ziewam i jestem senna. a nastroj-bardzo obnizony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo częste u więcej niż u 1 na 10 osob :

 

-zawroty głowy, ból głowy ,suchość w jamie ustnej

-senność (może ustępować podczas stosowania leku ketrel)

 

zaraz dopiszę reszte

 

-- 04 paź 2012, 20:08 --

 

-objawy odstawiania (które występują po przerwaniu stosowania leku ketrel) tzn. trudności w zasypianiu (bezsenność), nudności buóle głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, może ktoś napisałby o skutkach ubocznych zażywania ketrelu z kartki informacyjnej, dołączonej do leku. Potrzebne mi jest to, gdyż mam zamiar przejść z zolafrenu na ketrel. Dziękuję!!!! :uklon:

 

tu masz całą ulotkę http://celonpharma.com/produkty/ketrel/dla-pacjenta/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×